PROTEST PRZECIW USTAWIE NOWE PRAWO GEOLOGICZNE I GÓRNICZE

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji PROTEST PRZECIW USTAWIE NOWE PRAWO GEOLOGICZNE I GÓRNICZE

mocnynarek !

#976 Może zatem podam kilka przykładów i proszę mi wyjaśnić

2011-12-07 12:38

#911: ptasiek - Re: Coś nie tak i nuuuudno ?

"i przpraszam, że nazywam kogoś po imieniu ale jeżeli pan alternauta podpisuje się pod tym co pan Puzyna wypocił z siebie na salonie24, a w dodatku czuje sie urażony moją odpowiedzią do mocnynarek, a próbuje się w tym samym tekście postawić w roli neutralnego,  to co to jest według szanownego pana" - czy ten wywód usprawiedliwia użycie przedrostka vel przed moim nickiem?  Jego użycie insynuuje, że nie jestem tylko tym kim jestem.

"pan sie wypowiadasz za innych, i nazywasz pan to coś tutaj dyskusją," gdzie i za kogo się wypowiadałem; napisałem natomiast, że jest to "forum bardzo dyskusyjne"- trochę ładniej niż "to coś", prawda?

"tylko ferujesz wyrokami i podsycasz strach wśród ludzi"- jakież to wyroki i czym podsycam strach u kogo?

"panie i jaka świnia, że tak zapytam edytuje swoje posty po otrzymaniu na nie odpowiedzi - to też jest manipulacja!"

Kogo dotyczy ta zoologia i sugestie manipulacji?

"jak sądze nie słyszałeś pan o tle promieniowania, jeżeli jest pan tak wrażliwy to ja proponuje sprzedać tą ziemię nad uranem, a nie bredzić o otworach wiertniczych" Jeżeli nie są to domysły to co? wiedza tajemna czy operacyjna? W ogóle zaś, co ma tło promieniowania do tego o czym pisałem. Na te badania koncesji się chyba nie udziela (w temacie tej Ustawy) na pewno zaś bardzo przydałyby się w pewnych rejonach ( z innych ustaw). Koncesja o której wspomniałem dotyczy badań wymagających wykonania odwiertów. W tym przypadku też sprawy "wodne" nieco się komplikują - prawda?

"przypominam rozmawiamy o gazie łupkowym ale pan dalej uważasz, że nie manipulujesz - uran, promieniowanie"- większość Polaków, ze zrozumiałych względów interesuje sprawa gazu łupkowego (nie trzeba nawet znać mapy geologicznej kraju, wystarczy gimnazjum, a niektórym podstawówka), ale ta Ustawa nie nazywa się "GAZOWA", prawda? Zanim zaś ktokolwiek zechce oskarżyć mnie o manipulację, domagam się pokazania,w którym to miejscu użyłem słowa "promieniowanie"?!

 


Gość

#977 Koncerny ludobójcze jakie mają faktyczne zadanie ???

2011-12-07 12:47

Gazu rząd zakupił ponad wszelką miarę i potrzebę od Gazpromu na kilkadziesiąt lat.

Nie wiedzą co z tym z Gazpromu gazem zrobić!!!
Po co więc ta jeszcze dodatkowa gorączka gazowa ?? Dla zniszczenia Polski i oddanie jej pod Światowy depopulacyjny rząd i jako cel strategiczny USA ???.
Najpierw jeden rząd w Unii ,a póżniej jeden globalny.


Mydlenie oczu ,ze nam gaz z naszych pól potrzebny.
Nam potrzebna jest Ziemia do produkcji rolnej a nie pola gazowe
ludobójczych koncernów wydobywczych !!!

Gość

#978

2011-12-07 12:51

Ptasiek = mały człowiek jest tu jako wysłannik rządowy do mącenia a nie do rzeczowej dyskusji..
Proszę to brać pod uwagę..
Wystarczy prześledzić to forum...

Gość

#979 NADZIEJO , masz rację ,NARÓD SIĘ NIE DA !!!! OJ NIE DA !!!!

2011-12-07 12:56

NARÓD SIĘ NIE DA. A ty nie manipuluj, że złoża w Polsce należą do WSZYSTKICH POLAKÓW, tą Ustawą oddano je DARMO z możliwością wywłaszczeń jako złoża towarzyszące globalnym koncerom, nie dając szansy spłaty zadłużeń przez WAS zaciąganych CELOWO przez nasze dzieci i kolejne pokolenia. Na jakiej podstawie twierdzisz, że gaz od FX Energy będzie tańszy? - pod Poznaniem wydobywają, zresztą pieniędzmi i pracą PGNiG i sprzedaja za ok. 50 gr. za 1 m3. PGNIG rekompensuje sobie koszty i sprzedaje obywatelom RP za ok. 1 zł. za1 m3. To jest tani gaz? - nie, ale TO JEST NASZ GAZ, na którego kórku "usiadł" pseudo inwestor pośrednik i dyktuje swoją cenę - z kim dzieli sie zyskiem? jak myslisz? Czempiński to PIKUŚ, koncesje to dopiero MEGAAFERA. I nie wybronisz się i rób z siebie prawie cierpiętnika naszego narodu, co to tak chce żebyśmy byli bezpieczni energetycznie. Jeżeli pociągniemy dokonania Jastrzębskiej Spółki Węglowej z 2010r. i będziemy zgazowywać węgiel kamienny w złożu, to gazu ze zgazowania wystarczy nam na 2000 lat. Nie potrzebujemy niszczyć środowiska i skażać naszej żywności radioaktywnymi pierwiastkami, które płuczka wypłukuje ze skał. Chcemy, żeby tacy jak ty WYEMIGROWALI Z POLSKI NA ZAWSZE!!!!!!!!!

Gość

#980 NIBY miał być tani gaz...

2011-12-07 12:58

pod Poznaniem wydobywają, zresztą pieniędzmi i pracą PGNiG i sprzedaja za ok. 50 gr. za 1 m3.

PGNIG rekompensuje sobie koszty i sprzedaje obywatelom RP za ok. 1 zł. za1 m3.

To jest tani gaz? - nie, ale TO JEST NASZ GAZ, na którego kórku "usiadł" pseudo inwestor pośrednik i dyktuje swoją cenę - z kim dzieli sie zyskiem? jak myslisz?

Czempiński to PIKUŚ, koncesje to dopiero MEGAAFERA. I nie wybronisz się i rób z siebie prawie cierpiętnika naszego narodu, co to tak chce żebyśmy byli bezpieczni energetycznie.

Jeżeli pociągniemy dokonania Jastrzębskiej Spółki Węglowej z 2010r. i będziemy zgazowywać węgiel kamienny w złożu, to gazu ze zgazowania wystarczy nam na 2000 lat. Nie potrzebujemy niszczyć środowiska i skażać naszej żywności radioaktywnymi pierwiastkami, które płuczka wypłukuje ze skał. Chcemy, żeby tacy jak ty WYEMIGROWALI Z POLSKI NA ZAWSZE!!!!!!!!!
ptasiek

#981 Re: Może zatem podam kilka przykładów i proszę mi wyjaśnić

2011-12-07 12:58

#976: mocnynarek ! - Może zatem podam kilka przykładów i proszę mi wyjaśnić

wystarczy, że wspominasz pan w kontekście o uranie - mam panu tłumacztyć jak ludzki mózg kojarzy? Czy się szanowny Pan sam domyślisz

tło promieniowania ma tyle wspólnego, że w miejscu gdzie uran występuje promieniowanie naturalne jest wyższe i nie rozumiem pańskiego nagłego strachu

"Na te badania koncesji się chyba nie udziela (w temacie tej Ustawy) na pewno zaś bardzo przydałyby się w pewnych rejonach ( z innych ustaw). Koncesja o której wspomniałem dotyczy badań wymagających wykonania odwiertów."

Mogłby Pan jaśniej czy się Pan już w swoim wywodzie zapętlił - to udziela się tej koncesji czy nie??

tak pdsycasz strach i nawet nie cytujesz dokładnie decyzji środowiskowej tylko używasz zwrotów wywołujących negatywne skojarzenia

"większość Polaków, ze zrozumiałych względów interesuje sprawa gazu łupkowego (nie trzeba nawet znać mapy geologicznej kraju, wystarczy gimnazjum, a niektórym podstawówka), ale ta Ustawa nie nazywa się "GAZOWA", prawda?"

prawda ustawa się nie nazywa gazowa jednak jak pan stwierdzasz większość Polaków interesuje sprawa gazu łupkowego - więc ja pytam po co ten uran według szanownego Pana?

 

mocnynarek !

#982 Nie o tym zwrocie od początku była mowa tylko o zwrocie:

2011-12-07 13:03

#972: człowiek mały - Re: Re: Re: NIE UŻYWAM TYLKO CYTUJĘ ZWROT

SZCZELNE ZARUROWANIE OTWORÓW CZWARTORZĘDOWYCH, który został przez Pana skomentowany następująco:

"I co w tym przpadku jesz szczególnego "szczelne zarurowanie " ale otworów czwartorzędowych to jest szczególne..." moja "zasłona z rur" to swoista próba przetłumaczenia owego szczególnego zwrotu. Nie napisałem, że pochodzi to z przytoczonego dokumentu. Proszę nie ptaśkować i nie czytać zbyt wiele między wierszami. Na prawdę są jeszcze normalni ludzie w tym kraju. Nie ma powodu by ich obrażać, choćby przez nieuwagę.

ptasiek

#983 Re: Nie o tym zwrocie od początku była mowa tylko o zwrocie:

2011-12-07 13:18

#982: mocnynarek ! - Nie o tym zwrocie od początku była mowa tylko o zwrocie:

przepraszam, że się wtrące:

"Zasłona z rur? Co to jest?" Odpowiem: ma to równie głęboki sens co "zarurowanie otworów czwartorzędowych". Problem w tym, że nie ja to wymyśliłem tylko urząd napisał." - podajesz Pan, że nie pan to wymyślił tylko urząd napisał

" moja "zasłona z rur" to swoista próba przetłumaczenia owego szczególnego zwrotu" to w końcu jak z tym jest co urząd napisał

przynajmniej ja to tak odbieram


Gość

#984

2011-12-07 13:34

Film gasland dobrze opisuje nasz kraj w niedalekiej przyszłości...
ptasiek

#985 Re:

2011-12-07 13:39

#984: -

film gas land jest jedna wielką ściemą, żeby straszyć ludzi

ptasiek

#986 Re: NIBY miał być tani gaz...

2011-12-07 13:53

#980: - NIBY miał być tani gaz...

nikt nie sprzedaje za 50 gr to jest opłata wydobywcza - PGNiG jest udziałowcem w koncesji inwestuje swoje pieniadze,

jak by nie to, że zasoby w Polsce jak na razie pokrywają około 30% zapotrzebowania to wtedy by pani zobaczyła co to znaczy słono płacić

technologia zgazowania węgla jest technologią nowatorską i nie dokońca zbadaną i nie ma mowy o wykorzystaniu na skalę przemysłową

Węgiel w Polsce też się wydobywa od dawna i większość czasu kopalnie były państwowe czy kiedykolwiek miała Pani węgiel za darmo???

mocnynarek !

#987 Do WIĘKSZOŚCI zatem się zwracam...

2011-12-07 15:26

#981: ptasiek - Re: Może zatem podam kilka przykładów i proszę mi wyjaśnić

...Jako ten mienszewik podły i straszyć będę :) jako ten strachliwy z nadania @ptaśka (choć pisać o nim ptasiek, urąga wielu) i z trudem mi przychodzi. Otóż jego wrzutka z radonem miała na celu zamotać sprawę i oddalić wizję wierceń na terenach gdzie jeszcze, po nieczynnych już kopalniach uranu, nie posprzątano. Możliwe też, że nie wiedział jeszcze, skupiony na gazie (czy nie dostał właściwej rozpiski) o jakie badania chodzi. Całość ujął w formie impertynencji (docinki) bo tłumaczyć średniointeligentnej osobie w Sudetach co to jest radon, to tak jak góralowi, co to jest halny. Tak nawiasem mówiąc, to ostatnie kompleksowe badania stężeń radonu na tych terenach (częściowo także w G. Świętokrzyskich) przeprowadzili Rosjanie w latach 50.tych, we wiadomych celach. Mieszkańcy, dosłownie (w wychodku) i w przenośni srają tu na radon. Problemem jest subiektywny? lęk ludzi, którzy zjeżdżają tu do uzdrowisk, wczasowisk i modnych letnisk, zostawiają tu pieniążki, z których utrzymuje się coraz większa liczba mieszkańców (bo przemysł kaput). Na etapie badań lepiej byłoby milczeć - może turyści by nie zauważyli (nie dowiedzieli się)- ale są miejsca gdzie ukryć się tego nie da. Firma z Australii (mająca badania prowadzić bo niby tani są) nie przyjechała chyba w Sudety na krótki wypoczynek. W stylu tego forum powinienem napisać: nie zadepczą nas Niemcy, Ruscy ani Żydzi - zadepczą nas kangury. To żartem oczywista!; jeśli ktoś tu takie pojęcie pamięta. Możliwym jest także, że same badania wpłyną na obniżenie cen nieruchomości w tych atrakcyjnych terenach, a wtedy ktoś dobrze "przygotówkowany" wykupi za bezcen i będzie miał kolejne 50 lat spokoju w kręceniu turystycznych lodów. Jest jeszcze wszakże rządowy program atomowy więc pytań wiele, a odpowiedzi możliwych jeszcze więcej. Nie chodzi tu o domysły i sugestie, ale niepewne perspektywy życiowe ludzi - tej jak rozumieć "ptaśka" mniejszości, która milczeć winna. Jaka to jednak mniejszość, która zrządzeniem losu z całej dawnej Polski pochodzi? Po co ten uran zatem?; ano po to, że jest. Problem jest inny - dlaczego bałagan i respektu brak w sprawach z nim związanych. Uzgodnienia środowiskowe i zgoda inspekcji sanitarnej opiera się głównie, a w pewnych istotnych działach jedynie, na "raporcie oddziaływania" sporządzonym na zlecenie firmy poszukiwawczej. Raporcie nie poddanym specjalnej procedurze jego oceny. Jednocześnie konkluzje organów wydających "zgody" środowiskowe i sanitarne sa, z grubsza, takie: Jeżeli to co napisano w raporcie jest prawdziwe i jeżeli firma będzie stosowała się do wydanych zaleceń to nie powinno się nic złego wydarzyć. Kto odpowie gdy sie jednak coś wydarzy? autor raportu? ten czy inny urzędnik? Na koniec powiem tylko tyle Ustawy to pikuś, cały system jest chory, ale przez to też niebezpieczny. Tych których "mózgi kojarzą" zgodnie z zasadą "ptaśka" przestrzegam przed domysłem, że system = rząd (taki, siaki czy kilka na raz).

ptasiek

#988 Re: Do WIĘKSZOŚCI zatem się zwracam...

2011-12-07 15:37

#987: mocnynarek ! - Do WIĘKSZOŚCI zatem się zwracam...

"Otóż jego wrzutka z radonem miała na celu zamotać sprawę i oddalić wizję wierceń na terenach gdzie jeszcze, po nieczynnych już kopalniach uranu, nie posprzątano. Możliwe też, że nie wiedział jeszcze, skupiony na gazie (czy nie dostał właściwej rozpiski)"

Jakiej właściwej rozpiski????

Proszę Pana, gdzie ja pisałem o radonie? Co Pan ZNOWU BREDZISZ? Pan wyskakujesz jak filip z konopii o Uranie!

Jeżeli masz pan tam uran czy radon to same poszukiwania nie zmienią stopnia napromieniowania.

"Nie chodzi tu o domysły i sugestie, ale niepewne perspektywy życiowe ludzi - tej jak rozumieć "ptaśka" mniejszości, która milczeć winna." - jakie niepewne perspektywy o czym pan piszesz znowu - każdy ma prawo do dyskusji, ale nie do pisania bredni!

I jak z Panem dyskutować?

CO PANU ODPALIŁO Z TYM RADONEM? i jak miało to zamieszać sprawę skoro nie pisalem ani słowa o radonie - za to pan piszesz "jego wrzutka z radonem"

i jak mam nie uważać Pana za manipulatora?

skora Pan tłumaczysz moją wrzutkę z radonem a takowej nie było?

 

 


Gość

#989

2011-12-07 15:47

Szkoda czasu na czytanie komentarzy Ptaśka i małego człowieka, obrońców tej ustawy wywłaszczającej Naród Polski.
My Polacy wiemy swoje i już nie damy się manipulować i oszukiwać.
Jestem za petycja i dziekuję za możliwość złożenia pod nią podpisu.

ptasiek

#990 Re:

2011-12-07 15:57

#989: -

My Polacy wiem swoje - dokładnie wiecie swoje i nikt wam nie bedzie wmawiał, że białe jest białe

Szkoda czasu na wasze zaślepienie i chore urojenia.

Nie potraficie nawet wytoczyć argumentu broniącego waszych chorych założeń. Nie potraficie przeczytać tekstu ustawy, nie potraficie niczego oprócz wklejania czyjegoś tekstu, a informacje od Pana Puzyny traktujecie jako prawdę objawioną.

Umiecie się tylko podpisać - dawniej chłopy też się krzyżykiem podpisywali, i zawsze byli manipulowani przez różnych cwaniaczków udających ich przyjaciela.


Gość

#991

2011-12-07 16:49

Wiekszych manipulatorów od tych zasiadajacych w rządzie, parlamencie czy tych mediach to nie ma na świecie.

Czy ptasiek pełni już całodobowy dyżur w ramach akcji obrony rządu przed zbuntowanym Narodem Polskim?

Nie damy sie już więcej okłamywać i sprzedawać!

Niezależność energetyczna po rozdaniu naszych bogactw we wrogie ręce ludobójczych koncernów to szczyt propagandy tego rządu!

Naród Polski wszystko obserwuje i wyciąga słuszne wnioski.


NIE ZROBICIE Z NAS GŁUPCÓW! NIE DAMY SIE !

Gość

#992

2011-12-07 17:01

NIE Irlandczyków w referendum 2008 zostało zignorowane, jak donoszą rozczarowani Irlandczycy - drugie, wymuszone głosowanie było oszukane.
(...)
Polska będzie więc coraz większym śmietnikiem na odpady przemysłowe, śmietnikiem atomowym, źródłem tanich sługusów, źródłem energii - węgla i geotermii, ale w rękach niemieckich koncernów, źródłem pól uprawnych dla szczególnie niebezpiecznych genetycznie modyfikowanych organizmów i roślin, rynkiem zbytu głównie dla bubli, odpadów i złych lekarstw.

Polacy we własnym kraju, będą w dalszym ciągu pełnić funkcje pomocnicze i usługowe, wypełniając bliskie na zachodzie przeznaczenie słowa Słowianie (ang: Slavs, niem: Slawen) jako - niewolnicy - (ang: slaves, niem: Sklaven).

Warstwa zarządzająca - zdrajców i kolaborantów jest właśnie douczana w Brukseli angielskiego - jak europoseł Ziobro. Warstwa miliarderów, została już zaadaptowana - ukradzione Polakom miliardy nie śmierdzą: ostatnio w niemieckiej telewizji w programie o najbardziej ekscentrycznych miliarderach niemieckich był długi wywiad z "niemieckim" miliarderem - panem Kulczykiem. Na pytanie ile firm on posiada, dał on po niemiecku odpowiedź: nie jestem pewny, chyba ponad 120..
Następnie był pokazywany jego browar w Poznaniu (moja przypowieść: na miejscu wyciętego ze starodrzewia parku - nielegalnie, przy czynnej pomocy byłego prezydenta Poznania Ryszarda Grobelnego.)

Wyzysk Polski na podstawie traktatu lizbońskiego ma tak legalne podstawy, jak znane każdemu huliganowi zdanie racji. By dać komuś w mordę tak dla rozrywki, czy dla praktyki, trzeba mieć jakieś uzasadnienie np. że ktoś stoi w pobliżu na chodniku i się patrzy.
Następuje pytanie, czemu się tak patrzysz?? i już się ma moralne prawo dać nielegalnemu obserwatorowi w mordę.

Na tej samej zasadzie jest skonstruowany Pakt Lizboński. Polacy przecież podpisali.. Teraz można ich legalnie i dowolnie wykorzystać jak sobie zainteresowani PANOWIE życzą.

Tu oświadczam po raz kolejny, ja traktatu lizbońskiego nie podpisałem, mnie się nie pytano o zgodę - jak i milionów innych Polaków. Akceptacja Traktatu Lizbońskiego jest kapitulacją skorumpowanych kolaborantów i zdrajców jak prezydenta Kaczyńskiego, senatorów i posłów co ten cyrograf podpisali lub na niego głosowali. Sprzedaż Polski bez pytania jej właścicieli to niebywała bezczelność. Oni, a przede wszystkim Prezydent Kaczyński nie mają i nie mieli legitymacji Narodu do sprzedaży Polski. Polacy przelali tyle krwi by odzyskać swoją wolność i suwerenność, a Kaczyński ją bez walki sprzedaje - to HAŃBA.

Ty uratowałeś wolność Gruzji- ha miałeś strzec suwerenności POLSKI !!!

Podpis Kaczyńskiego pod traktatem lizbońskim się nie liczy ! On jest sprzeczny z Polską Konstytucją, z polskim prawem i z polską umową społeczną ! Panie Kaczyński ty miałeś Polskę na parkiecie dyplomatycznym bronić, a nie sprzedać !

Dlatego trzeba Prezydenta Kaczyńskiego i dalszych zdrajców wymienionych na stronie

http://iddd.de/idbGoogl.htm#todo

co próbują sprzedawać nie swoją suwerenność , pozbawić zdania racji, czyli pretekstu do władzy, poprzez na początek lokalną demokrację bezpośrednią. Już nawet z ich własnych statystyk wynika, że nie reprezentują oni nawet minimum polskiej ludności.

W Polsce, 7 czerwca 2009 roku, w ostatnich wyborach do Parlamentu Europejskiego nie głosowało 23 miliony osób (ponad 75 procent). Absolutna większość Polaków zbojkotowała wybory !!
Na Słowacji - ponad 80 procent ludności uprawnionej do głosowania nie poszła głosować.

Róbcie własne władze lokalne i nie słuchajcie się świń i świńskiego prawa !
Dzisiejsze świnie to jutrzejsze szynki !

Polacy w Polsce mają prawo do szynki, do własnej ziemi i bogactw naturalnych, oraz przede wszystkim do bezpośredniego zarządzania Polską i jej dochodem narodowym.
ptasiek

#993 Re:

2011-12-07 17:10

#991: -

Wy już jesteście głupcami większych z was nie trzeba robić

żyjecie w odizolowaniu od rzeczywistości i nie potraficie zrozumieć, że jest białe jest na prawdę białe

"Naród Polski wszystko obserwuje i wyciąga słuszne wnioski." bardzo dobrze napisane Polacy widzą i oceniają dlatego też ostatnio wybrali tak jak wybrali i większość Narodu Polskiego patrzy trzeźwo na świat, a nie żyje w swoich urojeniach.

"Niezależność energetyczna po rozdaniu naszych bogactw we wrogie ręce ludobójczych koncernów to szczyt propagandy tego rządu!" a ty znowu bredzisz i zaprzeczasz rzeczywistości jak psychiatra nie pomaga to jeszcze okulista pomoże przeczytaj ustawę i zastanów się gdzie tam jest napisane, że ktoś coś rozdaje no ale wiem ty żyjesz w swoich urojeniach i widzisz inne rzeczy

ps. no ale jak rozmawiać z kimś kto nie potrafi zrozumieć słowo koncesja?

człowiek mały

#994 opary absurdu

2011-12-07 17:35

Dałem link do postanowienia co do warunków jakie musi spełnić przedsiębiorca, aby uzyskać zgodę na rozpoczęcie prac. Tyle i aż tyle. Na tej podstawie, przyjeżdża urzędnik z gminy, powiatu z urzędu górniczego i sprawdza jak są wypełniane warunki. Jeśli są uchybienia może nałożyć karę finansową na kierownika robót,dość dotkliwą. W szczególnych przypadkach może wstrzymać ruch, co też jest bardzo kosztowne. Czy taki sposób nadzoru jest wystarczający, moim zdaniem tak. Jeśli uważacie, że wszyscy urzędnicy są nie wiarygodni, to powołajcie społeczne komitety do obrony spraw wszelakich. Wybierzcie w wyborach takie władze, które pochylą się nad sprawami lokalnymi, a nie takich co będą się zajmować mgłami, helem, dużym magnesem do ściągania samolotów i wodami termalnymi w Toruniu.
człowiek mały

#995 Re: My Polacy

2011-12-07 17:40

#989: -

Sposób pisania wielkich liter, sformułowanie wpisu, wskazuje ze zamiast zaimka osobowego My powinno się użyć Ja. I to cały czas ta sama osoba z DE

człowiek mały

#996 Re: to już absurd

2011-12-07 17:46

#992: -

ten wpis, to kpina! Chory i nienawistny umysł może takie bzdety pisać.  Jeżeli autora tego wpisu i strony internetowej uważacie za autorytet, to należy Wam współczuć. Na dyskusję na tym poziomie nie ma już miejsca.

mocnynarek !

#997 Sprostowanie zgodnie z post 911 i moim cytatem w post 976

2011-12-07 17:57

#988: ptasiek - Re: Do WIĘKSZOŚCI zatem się zwracam...

Wrzutka faktycznie "tło promieniowania", co jedynie użytą złośliwość wyostrza. Wytłumaczę się w stylu urażonego moją nieuwagą, a właściwie skorzystam z jego odpowiedzi :"wystarczy, że wspominasz pan w kontekście o uranie - mam panu tłumacztyć jak ludzki mózg kojarzy? Czy się szanowny Pan sam domyślisz". Aby oszczędzić czas fachowców, powiem tylko, że zarówno promieniowanie tła jak występowanie radonu jest zjawiskiem naturalnym (to drugie tylko mniej powszechnym), natomiast wstępne badanie możliwości występowania pierwiastków promieniotwórczych poprzez pomiar tła promieniowania czy stężenia radonu są metodą bezinwazyjną i nic nie mają do rzeczy w poruszanym temacie.

ptasiek

#998 Re:

2011-12-07 18:01

#992: -

gościu ale ty masz nasrane we łbie, najpierw proponuję dobrego lekarza, bo to co piszesz to już jest zaawansowane stadium schizofrenii takich jak ty trzeba się bać, lokalne społeczności to były w Polsce przed Mieszkiem I tzw plemiona i każdy dbał o własny interes, wiec jeżeli chcesz do tego doprowadzić to jaki z ciebie patriota i w jaki sposób dbasz o interes Polaków, w jaki sposób dbasz o Polskę jako całość

Polskość od dawien dawna jest związana z tolerancjią dla innych!

nie pisz My Polacy tylko ja idiota albo ja manipulant, a tak poza tym to twojej działalności powinien się ktoś przyglądnąć, żeby nie doszło do takiej tragedii jak z Breivikiem,

jesteś pan chorym człowiekiem, ale na prawdę da się to leczyć trzeba tylko zgłosić się do odpowiedniej poradni.

ptasiek

#999 Re: Sprostowanie zgodnie z post 911 i moim cytatem w post 976

2011-12-07 18:33

#997: mocnynarek ! - Sprostowanie zgodnie z post 911 i moim cytatem w post 976

cytuję pana:

"Otóż jego wrzutka z radonem miała na celu zamotać sprawę i oddalić wizję wierceń na terenach gdzie jeszcze, po nieczynnych już kopalniach uranu, nie posprzątano. Możliwe też, że nie wiedział jeszcze, skupiony na gazie (czy nie dostał właściwej rozpiski)"

"Wrzutka faktycznie "tło promieniowania", co jedynie użytą złośliwość wyostrza. Wytłumaczę się w stylu urażonego moją nieuwagą, a właściwie skorzystam z jego odpowiedzi :"wystarczy, że wspominasz pan w kontekście o uranie - mam panu tłumacztyć jak ludzki mózg kojarzy? Czy się szanowny Pan sam domyślisz"

a to co ja napisałem też cytuję:
"jak sądze nie słyszałeś pan o tle promieniowania, jeżeli jest pan tak wrażliwy to ja proponuje sprzedać tą ziemię nad uranem, a nie bredzić o otworach wiertniczych"

czy ja tu według pana wrzuciłem radon, żeby sprawę zamotać, czy

jak założyłem - błednie z resztą - nie słyszał Pan o tle promieniowania? tło promieniowania jest to naturalna promieniotwórczość występująca na danym obszarze i otwór wiertniczy tego promieniowania nie zmieni, więc moim zdaniem pisałem to aby sprawę wyjaśnić a nie jak to Pan ujął zamotać

jeszcze jedna uwaga proszę niepisać, że naturalne tło promieniowania kojarzy sie prostym ludziom z radonem,jest to raczej określenie neutralne i nie wywołujące emocji jak uran czy radon użyty przez Pana.

Szczerze to nie powinnismy mieszać, węglowodorów, z uranem, węglem kamiennym czy brunatnym, ponieważ jest to osobna nauka. Pozdrawiam


Gość

#1000

2011-12-07 18:51

Dlaczego rząd ukrywa przed narodem wszystko to co związane jest np. z rozdawaniem koncesji?

Jak wyglądały te przetargi na koncesje i w ogóle jak wyglądają te koncesje?

Dlaczego GGK ukrywa to przed Narodem, skoro w tych koncesjach jest zawarty nasz narodowy majątek i w nich spoczywa nas los?
Naród ma prawo do informacji, jak tu ta tym forum wielokrotnie zapewniał nas obrońca i autor tej ustawy /ptasiek/ a jednocześnie na stronie internetowej MŚ nic nie ma.
Łamanie prawa międzynarodowego a nawet własnego przez siebie ustanowionego to stała praktyka tego rządu.
Jak można takim ufać?
Jak ptasiek smie pisać,ze naród wybrał ten rząd, skoro wybory zostały sfałszowane, co jest doskonale udowodnione a Sąd Najwyższy ochrania fałszerzy.