PROTEST PRZECIW USTAWIE NOWE PRAWO GEOLOGICZNE I GÓRNICZE

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji PROTEST PRZECIW USTAWIE NOWE PRAWO GEOLOGICZNE I GÓRNICZE

człowiek mały

#951 Re:

2011-12-06 22:45

#950: -

owszem, jest kilka praw, które ograniczają obywatela. Prawo o ruchu drogowym, prawo karne, prawo cywilne, prawo administracyjne. Każde prawo w jakiś sposób ogranicza obywatela!!! Jak się porówna ustawę z 1994 i nowelę z 2011 to zbytni rewolucji nie ma. Teraz ktoś sobie uświadomił, swoje ograniczenia i robi duży szum.


Gość

#952 DUMA NARODOWA

2011-12-07 00:19

Zofia Kossak-Szczucka

Dekalog Polaka



"...Jam jest Polska, Ojczyzna twoja, ziemia Ojców, z ktorej wzrosłeś.
Wszystko, czymś jest, po Bogu mnie zawdzięczasz.


1. Nie będziesz miał ukochania ziemskiego nade mnie.

2. Nie będziesz wzywał imienia Polski dla własnej chwały, kariery albo nagrody.

3. Pamiętaj, abyś Polsce oddał bez wahania majątek, szczęście osobiste i życie.

4. Czcij Polskę, Ojczyznę twoją, jak matkę rodzoną.

5. Z wrogami Polski walcz wytrwale do ostatniego tchu, do ostatniej kropli krwi w żyłach twoich.

6. Walcz z własnym wygodnictwem i tchórzostwem. Pamiętaj, że tchórz nie może być Polakiem.

7. Bądź bez litości dla zdrajców imienia polskiego.

8. Zawsze i wszędzie śmiało stwierdzaj, że jesteś Polakiem.

9. Nie dopuść, by wątpiono w Polskę.

10. Nie pozwól, by ubliżano Polsce, poniżając Jej wielkość i Jej zasługi, Jej dorobek i Majestat.


Będziesz miłował Polskę pierwszą po Bogu miłością.
Bedziesz Ją miłował więcej niż siebie samego".


Zofia Kossak-Szczucka
nadzieja

#953 Re: Re: Ptaski odfruwajcie....

2011-12-07 03:43

#939: ptasiek - Re: Ptaski odfruwajcie....

czyli pporównuje patsiek płuczke do domestosa lub innej trucizny. Zatem przyznaje, że płuczka jest syfem zbiorczych trucizn. O co zatem Ptaśkowi chodzi? - jest bezpieczna ta płuczka, czy nie, napiłby się Ptasiek czy nie? Ptasiek ma konto w Szwajcarii i jak zniszczą naszą ziemię to pojedzie na Kanary, w głębokim poważaniu ma to czy Polacy będa mieli wodę pitną czy nie. To ile Ptasie z m3 dla ciebie co?

Teresa A

#954 Re: Re:

2011-12-07 04:01

#930: ptasiek - Re:

Żadne bzdury. Technologia z użyciem takich substancji nie jest w UE certyfikowana. Ptasiek dobrze wie co to są normy zharmonizowane, w UE można stosować jedynie technologie, które mają certyfikat CE. To oznacza, że technologia została sprawdzona przez wymagany okres co do skutków oddziaływania na środowisko. Każda "głupia" mała oczyszczalnia ścieków musi mieć CE, a co dopiero technologia, w której uzywa sie ponad 500 rodzajów chemikaliów zatłaczanych pod ziemię, z moĄliwością ich infiltracji do wód podziemnych i wchodzenia w reakcje z róznymi minerałami. Wyobraźmy sobie, że płuczka trafia na pokład soli kamiennej i ja rozpuszcza (nie brakuje tych pokładów na Niżu Polskim). Co dzieje sie na powierzchni? - teren sie zapada, bo zostaje rozpuszczona skała. Nie żyjemy na pustyni, mamy 123 M/km2, na KOGO trafić ma ten lej po rozpuszczonej soli podziemnej? Potem ta solanka migruje gdzie chce, woda ciągnie do wody. I w ten sposób może zdarzyć się, że u źródlisk rzek zacznie płynąć słona woda morska "przyprawiona" benzenem, ropą itp., na pewno nie tonikiem do twarzy! Zresztą tego toniku się nie pije, tylko OCZYSZCZA TWARZ. To niejest WODA MINERALNA!. Ptasiek, nie masz argumentów, ustaw, którą być może stworzyłeś zabezpieczyć ma interes Mafii w białych kołnierzykach i nie tylko. Polacy są mądrzy, a ty nie. Nie dadzą odebrać sobie Ojczyzny, bo Czempińscy sa wszędobylni. Koniec z bezczelnością nowobogackich z uwałszczenia na majątku naszych DZIADÓW I RODZICÓW.  czeka WAS BEREZA KARTUSKA. FAJNIE BRZMI - kar... - Tuska

nadzieja

#955 Re: Re: Do kol.Ptaśka

2011-12-07 04:40

#882: ptasiek - Re: Do kol.Ptaśka

No dość, jesteś Patsiek mówcą nie tylko na Komisji sejmowej, przed ekranem TV, ale również tu, na forum. Posiadasz umiejętność sterowania umysłami, co świadczy, że jesteś bardzo groźny. Jesteś wrogiem Polaków Nr 1. Pan Puzyna jest kimś, kto jako pierwszy poinformował ogłupiałe społeczeństwo czym jest fracking. I wielka mu za to chwała!. Piszesz jakieś DYRDYMAŁY  o bezpieczeństwie energetycznym , dowolności wyboru zakupu gazu.  A DLACZEGO DO K...Y NĘDZY  NIE JEST  TO GAZ  POLSKI  TYLKO FX ENERGY, CHEVRON. LANE ENERGY, itd. itp.? Jeżeli twierdzisz, że to co pod ziemią to własność RP, to zapomniałeś o jednym konstytucyjnym zapisie. Polska jest WŁASNOŚCIĄ NARODU JAKO SUWERENA! I te zasoby też. Nie należą do ciebie, a zachowujesz się tak jak by było ci wolno sprzedawać je amerykanom w polskim hipermarkecie. Jesteś "wiertnikiem" (chyba tylko w umysłach lemingów) i dlatego bronisz swojej ustawy? Jak to możliwe, że jak zaczną poszukiwać to mają zaistnienie nieodwracalnych skutków prawnych i CEL PUBLICZNY ! (TAKA TO BEZPIECZNA TECHNOLOGIA, ŻE TRZEBA DAĆ JEJ BEZKARNOŚĆ PRAWNĄ, BO SAMA SIĘ NIE OBRONI?). Dla własnych korporacyjnych zysków i interesów? Jak kupi ich Putin to mu sprzedadzą WSZYSTKIE KONCESJE, bo tak zawarłeś w tej ustawie. Nord Stream urodził się jako projekt długo przed tym zanim rozdano koncesje, o czym mówisz? Wszystko uknuliście w kuluarach tego "pejsatego paplamentu", dawno temu. Ale NARÓD SIĘ NIE DA. A ty nie manipuluj, że złoża w Polsce należą do WSZYSTKICH POLAKÓW,  tą Ustawą oddano je DARMO z możliwością wywłaszczeń jako złoża towarzyszące globalnym koncerom, nie dając szansy spłaty zadłużeń przez WAS zaciąganych CELOWO przez nasze dzieci i kolejne pokolenia. Na jakiej podstawie twierdzisz, że gaz od FX Energy będzie tańszy? - pod Poznaniem wydobywają, zresztą pieniędzmi i pracą PGNiG i sprzedaja za ok. 50 gr. za 1 m3. PGNIG rekompensuje sobie koszty i sprzedaje obywatelom RP za ok. 1 zł. za1 m3. To jest tani gaz? - nie, ale TO JEST NASZ GAZ, na którego kórku "usiadł" pseudo inwestor pośrednik i dyktuje swoją cenę - z kim dzieli sie zyskiem? jak myslisz? Czempiński to PIKUŚ, koncesje to dopiero MEGAAFERA.  I nie wybronisz się i rób z siebie prawie cierpiętnika naszego narodu, co to tak chce żebyśmy byli bezpieczni energetycznie. Jeżeli pociągniemy dokonania Jastrzębskiej Spółki Węglowej z 2010r. i będziemy zgazowywać węgiel kamienny  w złożu, to gazu ze zgazowania wystarczy nam na 2000 lat. Nie potrzebujemy niszczyć środowiska i skażać naszej żywności radioaktywnymi pierwiastkami, które płuczka wypłukuje ze skał. Chcemy, żeby tacy jak ty WYEMIGROWALI  Z  POLSKI  NA ZAWSZE!!!!!!!!!


Gość

#956 Re: Re: Re: ŻĄDAMY zaprzetsania marnotrawienia pieniędzy na ludobójcze działania !!!!

2011-12-07 04:47

nadzieja

#957 Re: Re: Re: ŻĄDAMY zaprzetsania marnotrawienia pieniędzy na ludobójcze działania !!!!

2011-12-07 04:58

#915: ptasiek - Re: Re: ŻĄDAMY zaprzetsania marnotrawienia pieniędzy na ludobójcze działania !!!!

No i ciągle manipulujesz, nie zauważasz, że przed tekstem asocjacji geotermalnej w nawiasie (...) jest treść Dyerktywy, którą każdy może sobie pobrać z internetu i przeczytć. A własnie ta Dyrektywa Mówi o tym ,że każdy kraj, członek UE zanim podejmie decyzje o sekwestracji CO2, powinien skonsultować to ze społeczeństwem i wybrać opcję, czy wykorzystuje węglowodory lub geotermię, czy zakłada składowiska CO2 w cennych, gorących pokładach solankowych. Panie mają racje i Asocjacja geotermalna, czyli PAN też ma rację. A ty Ptasiek znowu próbujesz technik sterownych dla lemingów. Opis Pani odnosi się do opisanych przez naukowców skutków zatłaczania spalin sprężonych z Elektrowni bełchatów, nie możliwych do doczyszczenia dla uzyskania czystego CO2, a twoja ściema Ptasiek dla "niby" znajomości Dyrektywy (chociaż uważam, że znasz ją perferkt) służyć ma tylko "zaburzeniu" prawd głoszomnych na tym forum i odstraszaniu ludzi do podpisywania petycji. ZACZĄŁEŚ  SIE  BAĆ  PTASIEK - KASA  UCIEKA????

ptasiek

#958 Re: Re: Re: Re: ŻĄDAMY zaprzetsania marnotrawienia pieniędzy na ludobójcze działania !!!!

2011-12-07 07:42

#957: nadzieja - Re: Re: Re: ŻĄDAMY zaprzetsania marnotrawienia pieniędzy na ludobójcze działania !!!!

podaj pani numer dyrektywy bo podajesz pani jakieś bzdury,

węgiel tak samo mamy i czy dostała go pani kiedyś za darmo !

przestań babo nawiedzona bredzić o szczelinowaniu - które w Polsce jest wykonywane przynajmniej od lat 80 a ty dalej powtarzasz swoje brednie, że nie jest sprawdzony wpływ na środowisko , bo Cie pan Puzyna poinformowa, weź sprawdź inne źródła a nie plakat gościa który nie wie jak bardzo bredzi

denaturat też nie jest do picia, a niektózy go piją więc jak pani ma ochotę nie mogę pani zabronić, ale przestań babo bredzić, bo gadasz tak jak o tej wodzie w egipcie nie masz racji, a  pierdolisz jak poparzona, bo profesorowie ekologii wiedzą lepiej

 


Gość

#959

2011-12-07 07:57

Straszne....
ptasiek

#960 Re: Re: ŻĄDAMY zaprzetsania marnotrawienia pieniędzy na ludobójcze działania !!!!

2011-12-07 07:58

#913: - Re: ŻĄDAMY zaprzetsania marnotrawienia pieniędzy na ludobójcze działania !!!!

DYREKTYWA CCS

Dyrektywa w sprawie geologicznego składowania zwana również Dyrektywą CCS (ang. Carbon Capture and Storage) została opublikowana w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej w dniu 6 czerwca 2009 r., a weszła w życie w dniu 25 czerwca 2009 roku. Ustanawia ona ramy prawne bezpiecznego dla środowiska geologicznego składowania dwutlenku węgla.

Dyrektywa dotyczy sekwestracji CO2, która polega na wychwytywaniu dwutlenku węgla z gazów emitowanych przez przemysł oraz transportowaniu i wtłaczaniu go do formacji geologicznych.

Główne zastosowanie wychwytywania i składowania dwutlenku węgla polega na redukcji emisji CO2 powstających podczas wytwarzania energii z paliw kopalnych, przede wszystkim węgla i gazu. Po wychwyceniu CO2 jest transportowany do odpowiednich głębokich struktur geologicznych, gdzie jest zatłaczany w celu odizolowania go od atmosfery na długi czas.

W dyrektywie znajdują się zapisy dotyczące między innymi:

  • pozwolenia na poszukiwanie miejsc geologicznego składowania,
  • pozwolenia na geologiczne składowanie dwutlenku węgla,
  • eksploatacji oraz zamknięcia miejsc geologicznego składowania,
  • obowiązków po zamknięciu miejsc geologicznego składowania,
  • zabezpieczeń i mechanizmów finansowych.


    co według pani jest ""Dyrektywa CCS" Unii Europejskiej brzmi -" (...) Już dziś można stwierdzić, iż jest to katastrofalna decyzja dla Europy i Polski o skutkach wręcz niewyobrażalnych. Prawdziwa bomba chemiczna, niszcząca najpierw przepuszczalne złoża wnętrza Ziemi, warstwy wodonośne wody pitnej, wód mineralnych i wód geotermalnych; póżniej organizmy żywe, ludzi i zwierzęta, a wracając w końcu z wnętrza Ziemi do atmosfery, powiększająca dynamicznie efekt cieplarniany."

nie wie pani nawet co to jest dyrektywa - w dyrektywie nie ma miejsca na dywagacje w pani stylu lub pana puzyny bo nie sądze, że jest pani aż tak głupia żeby to wymyślić samemu, ale pani wie lepiej jak zawsze takie pierdoły to sobie pani może pisać swoim spółwyznawcą z pani sekty

ale pani tego nie wiesz, że w dyrektywie która mówi jak to robić, nie ma miejsca na radosną twórczość w stylu "już dziś można stwierdzić" - jeżeli już dziś można stwierdzić to dyrektywa nie mówiła by jak to zrobić tylko by zakazała robienia tego, ale pani jest tak ślepa, że [pani wkleja jakieś kompletne idiotyzmy

mocnynarek !

#961 Re: Re: Nic szczególnego w szczelnym zarurowaniu...

2011-12-07 08:35

#907: człowiek mały - Re: Coś nie tak i nuuuudno ?

...oczywiście nie ma, użyłem jednak całego zwrotu z oficjalnego postanowienia, żeby było jasne do czego te "otwory" czwartorzędowe przypisano.

Specjalnie dla Pana, dodam tylko, że na jednym z forów, miejscowy internauta (?), napisał, iż poszukiwania uranu są tylko zmyłką, a naprawdę chodzi o pozostawione przez Niemców depozyty. W tym przypadku otwory w czwartorzędzie byłyby jak najbardziej uzasadnione. Podobnie jak zasłona z rur pod wiertnią:). Oczywiście to tylko "teoria spiskowa", która we mnie wywołuje szeroki uśmiech. Z drugiej jednak strony, moje oczy niejedne cuda, w sudeckiej okolicy widziały.

mocnynarek !

#962 Francja - elegancja 5 : 2 i jedna kartka czerwona za p.....lisz

2011-12-07 09:01

#958: ptasiek - Re: Re: Re: Re: ŻĄDAMY zaprzetsania marnotrawienia pieniędzy na ludobójcze działania !!!!

Pięć razy "pani", w tym tylko dwa razy z czasownikiem w 2 osobie = "ty", to wielki sukces, ale przerósł chyba autora i dla równowagi dwa razy "babie" jej miejsce przypomniał. Jaki jest powód tego porannego niezdecydowania?

Administrator zaś, słodką okazję wręczenia czerwonej kartki przesypia.

Miłego Dnia !

 

mocnynarek !

#963 Mam problem z odpowiedzią dla @ptasiek

2011-12-07 09:28

#911: ptasiek - Re: Coś nie tak i nuuuudno ?

Nie wiem czy @ptasiek oczekuje na wyjaśnienie wszystkich Jego domysłów i wymysłów czy mogę sobie wybrać te ciekawsze. Nie chcę być znowu fałszywie oskarżany o manipulacje, podsycanie strachu wśród ludzi i ferowanie wyroków.

Pewną trudnośc sprawia też, że nie skorzystał On z dostępnej (nie przypadkiem) opcji "edytuj" i poszadkował swoje "racje" na kilka kolejnych postów (w jednej wszakże odpowiedzi).

Przyznam, że rada w stylu; spieprzaj dziadu byłaby mi niemiłą, jednak pasowałaby do całości i usprawiedliwienie dała dla zajęcia się bardziej pożytecznym działaniem.

człowiek mały

#964 Re: Re: Re:

2011-12-07 09:42

#954: Teresa A - Re: Re:

Droga Pani "A" Pisze Pani "Bzdury z nad Bzury" Wyobraźmy sobie, że sam pomyślunek nie wystarcza do wypowiadania się na tematy o których nie ma się pojęcia. W celu dociążenia i zabezpieczenia przed pokładami soli nasyca się płuczkę NaCl, tak aby otrzymać roztwór nasycony. Proszę sobie wyobrazić, że zasoby szacowane w cechsztyńskich pokładach soli tylko w Kłodawie to 24 mln ton. Jeżeli w 1 dm3 wody w warunkach normalnych można rozpuścić 300 g NaCl, to aby rozpuścić tą sól trzeba wlewać przez 3 lata taką ilość wody jaką niesie  Wisła!!! Jakie wody podziemne? Te co są na głębokości 1m, 10m czy też 1000 m? bo na 1000 m to nie są wody to są solanki, nasycone solami wapnia, magnezu i innymi minerałami.

Na jakiej głębokości są "źródlska" rzeki bo Wisła ma swe żródło na wysokości 1107 m npm.  A sole cechsztyńskie na niżu polskim, są na głębokości od 1500 do 3000 m.

 

 

człowiek mały

#965 Re: Re: Re: Nic szczególnego w szczelnym zarurowaniu...

2011-12-07 09:45

#961: mocnynarek ! - Re: Re: Nic szczególnego w szczelnym zarurowaniu...

Używasz zwrotu, który ma się jak pięść do nosa. Teraz piszesz, że internauta coś napisał, a tak w ogóle to zmyłka. Zdecyduj się co chcesz przekazać, a nie balablaj. Zasłona z rur? Co to jest?

człowiek mały

#966 Re: Re: Re: Re: ŻĄDAMY zaprzetsania marnotrawienia pieniędzy na ludobójcze działania !!!!

2011-12-07 09:51

#957: nadzieja - Re: Re: Re: ŻĄDAMY zaprzetsania marnotrawienia pieniędzy na ludobójcze działania !!!!

A czy TY rozumiesz, że podjęto działania w zakresie badań geofizycznych mających na celu, znalezienie takiej formacji geologicznej w której można byłoby "ewentualnie" składować CO2.

A w jaki sposób chcesz udostępnić wody geotermalne? Bez płuczki, szczelinowania, wiercenia, rur zasłonowych?

Będziecie kopać łopatą?

człowiek mały

#967 Re: Re: Re: Nadzieja beznadzieja

2011-12-07 10:14

#955: nadzieja - Re: Re: Do kol.Ptaśka

Nadziejo!!! Jesteś beznadziejna.... używasz faktów tak dowolnie jak Ci wygodnie, aby wykazać swoje wątpliwe racje. MIeszasz Nord Stream z koncesjamiw Polsce, włączas FX Energy i PGNiG tylko po co? Wprowadzasz w błąd ludzi, twierdząc  że jakieś prace są wykonywane za państwowe pieniądze. Zarzucasz, że ktoś kradnie i dzieli się z kimś zyskiem! To są insynuacje i kłamstwa. Co wiesz na temat zgazowania węgla? Słyszałaś tylko, że taka metoda istnieje i co dalej? Jeżeli było by to takie proste, to byłaby ona stosowana na skalę przemysłową. Problem jest ciągle ten sam, nie bardzo mozna ten proces kontrolować. Ze względu na głębokość zalegania złóż węgla, nie znane są skutki na powierzchni. Z jednej strony twierdzisz, że prace wiertnicze i szczelinowanie na głębokościach rzędu 2000 do 3000 m są niebezpieczne, z drugiej strony opowiadasz o metodzie, która jest realnie niebezpieczna. Zastanów się nad tym.

mocnynarek !

#968 NIE UŻYWAM TYLKO CYTUJĘ ZWROT

2011-12-07 10:44

#965: człowiek mały - Re: Re: Re: Nic szczególnego w szczelnym zarurowaniu...

z Postanowienia Organu uprawnionego do wydania Warunków Środowiskowych, którym to Postanowieniem UZGADNIA on "realizację przedsięwzięcia polegającego na wykonaniu badań geofizycznych i prac geologicznych mających na celu poszukiwanie złoża polimerycznego z uranem na obszarze koncesyjnym /tu nazwa obszaru/" - zapis oryginalny wraz z wytłuszczeniem, żeby nie było, że straszę czy manipuluję.

Dalej muszę posłużyć się cytatem:"Teraz piszesz, że internauta coś napisał, a tak w ogóle to zmyłka." by przypomnieć, że internauta napisał zwyczajnie, że to konkretna zmyłka, nie "coś" i "tak w ogóle" i tylko to przekazałem. Nie wykluczyłem też, że internauta ów "balabla".

"Zasłona z rur? Co to jest?" Odpowiem: ma to równie głęboki sens co "zarurowanie otworów czwartorzędowych". Problem w tym, że nie ja to wymyśliłem tylko urząd napisał.

 

człowiek mały

#969 Re: NIE UŻYWAM TYLKO CYTUJĘ ZWROT

2011-12-07 10:51

#968: mocnynarek ! - NIE UŻYWAM TYLKO CYTUJĘ ZWROT

W przypdaku wszystkich otworów, czy to są studnie, otwory izometryczne posadowionych w utworach czwartorzędowych konieczne jest wykonanie szczelnej osłony (rury stalowe, PCV, betonowe) w celu ochrony wód. Nie jest to wymysł, tylko koniecznść.

http://stara-kamienica.bipgmina.pl/files/sites/3119/wiadomosci/151893/files/uzgodnienie_rdos.pdf

i co w tym dziwnego "URAN"

ptasiek

#970 Re: Mam problem z odpowiedzią dla @ptasiek

2011-12-07 11:05

#963: mocnynarek ! - Mam problem z odpowiedzią dla @ptasiek

czemu znowu manipulujesz ludźmi panie - "Nie wiem czy @ptasiek oczekuje na wyjaśnienie wszystkich Jego domysłów i wymysłów czy mogę sobie wybrać te ciekawsze."

Jak pan nie chcesz być posądzany o manipulacje to tego nie rób - czy ja przedstawiam domysły i czekam na wyjaśnienie jak pan to ująłeś czy sam wyjaśniam ludziom jak jest na prawdę.

Ale pan dalej twierdzisz, że czekam na wyjaśnienie domysłów. Pan coś ma nie tak z tym między uszami, czy problem z czytaniem?

I panie ja w odróżnieniu od pana znam się na temacie, więc jak taki dyletant jak ty miałby cokolwiek mi wyjaśniać? Przeczytaj jeszcze raz co napisałeś i nie grzesz więcej!

mocnynarek !

#971 Re: Re: NIE UŻYWAM TYLKO CYTUJĘ ZWROT

2011-12-07 11:34

#969: człowiek mały - Re: NIE UŻYWAM TYLKO CYTUJĘ ZWROT

"Używasz zwrotu, który ma się jak pięść do nosa."- Pańskie słowa? To proszę odpowiedzieć - kto używa takiego zwrotu i czemu ma się ten zwrot jak pięśc do nosa?

człowiek mały

#972 Re: Re: Re: NIE UŻYWAM TYLKO CYTUJĘ ZWROT

2011-12-07 11:44

#971: mocnynarek ! - Re: Re: NIE UŻYWAM TYLKO CYTUJĘ ZWROT

"Zasłona z rur" podałem link do uzgodnienia środowiskowego na prace geologiczne i geofizyczne w tym konkretnym przypadku. Gdzie jest napisane "zasłona z rur" ?

ptasiek

#973 Re: Re: Re: Re: NIE UŻYWAM TYLKO CYTUJĘ ZWROT

2011-12-07 11:53

#972: człowiek mały - Re: Re: Re: NIE UŻYWAM TYLKO CYTUJĘ ZWROT

no ale przecież "zasłona" i terie spiskowe - , a proste ludziska zaraz w głowie mają odpowiedź - "to pewnikiem te dziady chcą coś ukraść z mojej ziemi jak się zasłaniają"

ale pan prubuje udawać greka

sry za wrzutę do dyskusji pozdrawiam


Gość

#974

2011-12-07 11:54

Powiadomię o tym wszystkich znajomych i będę brała pod uwagę w kolejnych wyborach jak się rozwinie ta sytuacja.
ptasiek

#975 Re:

2011-12-07 11:58

#974: -

też proponuje obserwować jak się sytuacja rozwinie i za parę lat przeczytać te bzdury, które tu ludziom wciskają!

może chcoiaż jedną zbłądzoną owieczkę da  się uratowć! :)