RATUJMY MDK nr 2 w POZNANIU

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji RATUJMY MDK nr 2 w POZNANIU

Michał A.

#401

2011-12-09 14:23

Niewykluczone, iż rzeczywiście istnieje rozłączna alternatywa "albo-albo": wystarcza pieniędzy albo na MDK, albo na zwiększenie komfortu mistrzostw piłkarskich. Jestem głęboko przekonany, że nawet w takiej sytuacji należy nieco ująć imprezie piłkarskiej. Zamykanie miejskiego domu kultury jest dla miasta posunięciem bardzo niedobrym !
Michał A.

#402

2011-12-09 14:30

Jeszcze słowo uzupełnienia: w moim odczuciu plan zamknięcia MDK jest nie tak bardzo oburzający, jak przede wszystkim ZADZIWIAJĄCY! Skąd taki pomysł przyszedł komuś do głowy?

Gość

#403

2011-12-09 14:30

Coraz mniejsza ilość MDK powoduje, że dzieci i młodzież zamiast rowijać się intelektualnie i kulturowo w MDKach wychodzi na ulice i tam się rozwija w sosób jaki widzimy obecnie.
Gość

#404 SPOTKANIA

2011-12-09 14:31

CZY KTOŚ ZNA JAKIEŚ SZCZEGÓŁY CO DO TYCH SPOTKAŃ PRZED MDK'AMI?

Małgorzata Wojciechowska

#405 Apel do Radnych M. Poznania

2011-12-09 14:39

#1: -

Nie można wychowywać dzieci bez kultury. MDK nr 2 w Poznaniu zawsze był otwarty dla dzieci o bardzo różnym statusie materialnym i różnorodnych potrzebach w dziedzinie rozwoju umiejętności: językowych, plastycznych, tanecznych i wielu innych. W MDKu pracują pasjonaci, którzy rozumieją, że człowiek nie może prawidłowo rozwijać się bez kontekstu kultury własnej społeczności. Odcięcie obywateli od ich korzeni kulturalnych nieubłaganie będzie owocować powolnym wynaturzeniem i w końcu upadkiem państwa. Modelowym przykładem takiej dezintegracji społecznej były narody, które padły ofiarą morderczego i totalnego bezprawia polityki wynaradawiania w wykonaniu Józefa Stalina. Przykład być może jest bardzo dobitny, ale niekiedy bywa tak, że tylko tak wyraziste obrazy potrafią unaocznić w jakim kierunku tak naprawdę prowadzą nas pozornie niewinne decyzje osób, które są władne podejmować decyzje w tej sprawie. Bardzo liczymy na tych, którym zaufaliśmy i powierzyliśmy im losy naszego miasta w demokratycznych wyborach. Prosimy zatem o zdecydowaną odpowiedź Randnych M. Poznania na nasz apel o nie zamykanie MDK nr 2.


Gość

#406

2011-12-09 14:59

Trzeba walczyć o podstawę kultury , która tworzona jest przez ludzi pełnych pasji właśnie w takich miejscach jak MDK. Brak możliwości realizowania pasji kulturalnych przez młodzież przekłada się natychmiast na wzrost frustracji społecznych i przestępczość.

Gość

#407

2011-12-09 16:54

Kochani! Te wszystkie głosy oburzenia są bardzo ważne i dobitnie pokazują, jak bardzo nam wszystkim leży na sercu los placówek kulturalno-oświatowych w Poznaniu. Niestety w tej całej sprawie jest jeszcze jeden haczyk, o którym zapominamy, a moim zdaniem, to najistotniejszy powód chęci przejęcia MDK przy Cytadeli. Tuż w sąsiedztwie "Harcówki" wyrasta właśnie inwestycja wechty, zanim której budowa na dobre ruszyła, wywoływała ogromny sprzeciw mieszkańców i rozpoczęła dyskusję nad tym jakim prawem i w oparciu o jakie przepisy powstaje. Niestety ten deweloper znany z bandyterki, jaką bezkarnie uprawia w Poznaniu, ma nas w nosie i na nasze pokrzykiwania jest głuchy. Prawie na pewno przymierza się do rozbudowy swojej inwestycji, a znając jego metody i układy, może mu się udać. Są w Poznaniu ludzie, którzy za pieniądze zrobią wszystko. Dziś przekażą prywaciarzowi obiekt, a ten po roku stwierdzi, że działalność nie przynosi spodziewanych zysków i będzie pozamiatane. W tej sytuacji chyba tylko jednogłośny sprzeciw może wpłynąć na radę miasta, bo na prezydenta nie ma co liczyć. Tak więc musimy jednoczyć siły i stawić zdecydowany opór, bo jak sami o siebie nie zawalczymy, to nikt inny za nas tego nie zrobi.
Agata Kierstein

#408 Ładna nazwa "restrukturyzacja"

2011-12-09 16:58

Teraz urzędnicy odbijają piłeczkę mówiąc iż będzie to "restrukturyzacja" o niezmienionym charakterze Młodzieżowych Domów Kultury. Ale za rok okaże się że te już prywatne placówki jednak mimo wszystko mogą zmienić charakter bo chcą np tam hotel wybudować. Poza tym przekazując coś w ręce prywatne nie da się nie zmienić charakteru,ponieważ przecież istnieją prywatne kursy rysunku czy gry na gitarze które kosztują np. 250-300 zło na miesiąc i nie każdego na to stać. Jestem przekonana że większość osób odejdzie z MDK-ów."Restrukturyzacja" jest tylko ładną nazwą dla opinii publicznej!

Gość

#409

2011-12-09 17:12

To jest przejaw szukania oszczędności tam gdzie coś dobrego się dzieje! Hańba!

Gość

#410

2011-12-09 17:18

Kto może niech wspomoże swoją obecnością dzisiejsze spotkanie pod MDK nr 2 w Poznaniu przy ul. Za Cytadelą! Zbiórka o godzinie 18:00. Przyjdźcie koniecznie i pokażcie ilu nas jest!

Gość

#411

2011-12-09 18:08

ŻEGNAJ KULTURO
WITAJ CHAŁTURO !
NIECH ŻYJĄ PSEUDO KIBOLE
A KULTURĘ to ja chromolę...!

/lech...było ich trzech/

Gość

#412

2011-12-09 19:30

w Poznaniu liczy się tylko pieniądz i prywata. Szkoły już są likwidowane. Na edukację i kształtowanie zainteresowań będzie stać teraz tylko ludzi, którzy opłacą zajęcia: reszta to już tylko podstawa programowa i minimum z minimum.

Gość

#413

2011-12-09 20:17

To skandal co wyczyniają władze naszego miasta!!! Mam wrażenie, że w tej chwili liczy się tylko euro 2012. Koszty z nim związane są ogromne i chyba wszystkich przerosły, więc trzeba oszczędzić zamykając szkoły, przedszkola, domy kultury.... PANIE PREZYDENCIE, CHCEMY NIE TYLKO IGRZYSK, ALE TAKŻE CHLEBA I TROSKI O NASZE POTRZEBY! Argumenty, że miasto zyska na euro jakoś mnie nie przekonują, zwłaszcza że w porównaniu np. z Wrocławiem czy Krakowem widać jak bardzo Poznań zaniedbuje swoich mieszkańców, nie zyskując na tym wcale. Miasto jest brudne i coraz mniej atrakcyjne turystycznie.

Gość

#414

2011-12-09 20:27

A co jeśli jednak zamkną MDK?...
Połóżmy jeszcze jedną murawę na stadionie! Prezydent będzie miał się czym chwalić:) W końcu Lech tak świetnie gra :D
Opary absurdu coraz większe. Zamknijmy całe miasto. Zostawmy tylko stadion:(

Gość

#415

2011-12-09 20:39

Zdecydowane NIE dla chybionych pomysłów Prezydenta Grobelnego!!!

Gość

#416

2011-12-09 20:40

MDK to dobre miejsce dla rozwoju kultury dla wielu młodych ludzi. Dbajmy więc o rozwój przyszłych pokoleń, bo to bardzo dobra "inwestycja". Dobro powtaca :)

Gość

#417

2011-12-09 20:43

Rok temu przyjechalam do Poznania z Gdyni i wciaz zaluje tego! Poznan staje sie prowincja Polski, staje sie brzydki i biedny a teraz jeszcze tzw. "gospodarze" chca likwidowac osrodki kultury! Oni zdradzaja swoje miasto i ludzi, ktorzy ich wybierali, to jest zdrada!!!!

Gość

#418

2011-12-09 20:53

Dzięki MDK nr 2 w Poznaniu młodzież ma możliwość poznania wielu ciekawych osób, a także rozwijania swojej indywidualności! Nie można ograniczać młodych, zdolnych ludzi przez to, że komuś zachciało się organizować EURO w Poznaniu!

Gość

#419

2011-12-09 21:22

Jest to kolejny absurdalny pomysł władz Miasta. MDK2 nie tylko przygotowuje młodzież do odbioru kultury,także prowadzi warsztaty na instruktora dla nauczycieli, na które sama uczęszczałam i bardzo sobie je ceniłam. Tutaj otrzymałam prawdziwe podstawy wychowania uczniów poprzez zabawę w teatr. Teraz zdobytą wiedzę wykorzystuję w pracy z uczniem i wiem, jak znacząco teatralne działania podnoszą poziom myślenia u uczniów i rozwijają ich osobowość. Jeżeli Miasto nie rozumie znaczenia takich placówek, to znaczy, że zarządzają nim niewłaściwi ludzie.

Gość

#420

2011-12-09 21:30

Jako dziecko nauczyłam się tam wielu ciekawych rzeczy!
Zajęcia prowadzone były przez profesjonalnych opiekunów i chciałabym by i moje dzieci mogły skorzystać z dorobku tego ośrodka.
Myślę, że na tego typu ośrodki nie może zabraknąć pieniędzy. To jest przyszłość naszych dzieci.

Gość

#421

2011-12-09 21:39

<3

Gość

#422

2011-12-09 21:42

Chcąc ratować MDK i kulturę podpisujemy, ale czy Grobelnego to obchodzi?
łup, łup

#423 Re:

2011-12-09 21:54

#422: -

Kto wyciął  jak Grobelny za łapówki cały park ze starodrzewem pod browar Kulczyka ten nie będzie miał serca dla młodzieży. Liczy się przecież kasa takiego oszusta. Popieraj solidarność z chłopami przeciwko koncernom wydobywczym.

http://www.petycjeonline.com/protes_przeciw_ustawie_nowe_prawo_geologiczne_i_gornicze


Gość

#424

2011-12-09 22:21

Prawdopodobnie w tej całej akcji Prezydenta chodzi o grunt na którym mieści się Dom Kultury.Jest atrakcyjny.Jest to również decydujący czynnik przy zamykaniu szkół, w tej chwili są to gimnazja.

Gość

#425

2011-12-09 22:34

Skandaliczny pomysł. Wierzę, że zwycięży rozsądek i prezydent wycofa się ze swojego pomysłu. Niemożliwe, żeby włodarze miasta mieli aż tak ciasne umysły.