Protest Pracowników, Zw. Zawodowych i Pacjentów ZZOZ w Cieszynie


Gość

#26

2011-12-15 22:14

bez komentarza

Gość

#27

2011-12-15 22:18

Szpital Śląski w Cieszynie, ma szansę być jednym z najlepszych w Polsce o ile tylko będą w nim specjaliści na poziomie. A na takich, jak i na sprzęt potrzeba mnóstwa pieniędzy. Ponad to jak już wypisano w petycji to jedyny szpital na cały powiat.

Gość

#28

2011-12-15 22:35

uważam, że cel petycji jest jak najbardziej na miejscu
rad

#29 Zakłady pracy powinny zprotestować i nie płacić składki zdrowotnej .

2011-12-16 08:22

NFZ musi zrozumieć ,że to mieszkańcy ich utrzymują i żyją z naszych składek.Proponuję aby do czasu rozwiązania problemu zakłady pracy wstrzymały wpłaty składek zdrowotnych to może ci bezmuzgowcy w Wa-wie zrozumieją że to Oni z nas żyją a nie my z nich i należy rozliczać się sprawiedliwie.

Gość

#30

2011-12-16 12:36

ten szpital uratował życie kilku osobom w mojej rodzinie! Musi istnieć i musi pracować normalnie! Musi nadal leczyć ludzi!

Gość

#31

2011-12-16 19:31

SZANOWNI URZĘDNICY _NFOZ "STRAZNICY FINANSÓW " NIE KOMPROMITUJCIE SIĘ WASZĄ DECYZJĄ DOTYCZĄCĄ PRZYZNANJA ŚRODKÓW NA DZIAŁALNOŚĆ SZPITALA ŚLĄSKIEGO W CIESZYNIE

Gość

#32

2011-12-17 09:14

Nie wyobrażamy sobie zamknięcia OIT czy innych ważnych oddziałów w szpitalu.To jest nienormalne!!

Gość

#33

2011-12-17 12:03

Reforma służby zdrowia zapoczątkowana przez poprzednią panią minister Ewę Kopacz nie przynosi spodziewanych rezultatów. Wskazują na to dotychczasowe kontrole NIK.
Owszem są w kraju placówki szpitalne, które nie generują długów ale w większości pozostałych za dużo jest nadal niegospodarności, mówiąc najogólniej. Trzeba jednak zdać sobie sprawę, że szpitale w Polsce
wymagają restrukturyzacji i modernizacji. Szpital w Cieszynie należy do tych jednostek. W dużej, widocznej już mierze, zostało to wykonane. Gospodarowanie środkami podczas takich prac staje się utrudnione. Myślę, że w ogólnym rozrachunku, trzeba to uwzględnić. Nie można wszystkich i wszystkiego mierzyć jedną miarą. Nie można pozbawiać możliwości rozwoju jednych, kosztem innych a już na pewno nie kosztem pacjentów. Trzeba wypracować w przyszłości takie rozwiązania, które nie tylko placówce cieszyńskiej - choć jako cieszynianka ku niej najbardziej się skłaniam - ale w większości szpitali, dadzą możliwie najlepszy rezultat. Reszta zależeć już będzie wówczas tylko od sposobu zarządzania i gospodarowania. Mam cichą nadzieję, że obecna sytuacja nie jest wypadkową jakichś innych niż związane ze służbą zdrowia kalkulacji. Mniej na biurokrację i jednego urzędnika, więcej na kurację jednego nieszczęśnika...

Gość

#34 niektórzy wyzywali...

2011-12-17 14:19

niektórzy wyzywali jak Kaczyński mówił o tym, co się dzieje w służbie zdrowia, o prywatyzacji, a teraz protestują. Wyzywali Ojca Rydzyka, a mówił prawdę...

Gość

#35

2011-12-17 16:46

jakiś czas temu wiele osób śmiało się z Kaczyńskich, przezywało ich kartoflami, kaczorami, od najgorszych, przezywało również Ojca Rydzyka i co? Moje pytanie do tych osób które ich wyzywały: wiecie o czym oni mówili? słuchaliście ich wypowiedzi, czy tylko komentarzy z programów TV i wypowiedzi wyrwanych z kontekstu? Oni właśnie o tym mówili, przestrzegali przed prywatyzacją! Więc o co chodzi narodzie? Chcieliśmy, wybraliśmy to i mamy teraz! Teraz wiele osób milczy i się bije w piersi, ale już za późno, niestety.

Gość

#36

2011-12-17 17:40

POPIERAM!

Gość

#37

2011-12-17 20:19

W pełni popieram, zdrowie jest najważniejsze
kastoripollux

#38 szpital

2011-12-17 22:58

To się nigdy nie skończy (takie obcinanie funduszy) jeśli będą istnieć oddzielne szpitale dla kasty ludzi uprzywilejowanych w Polsce. Trzeba zlikwidować możliwość leczenia się posłów, senatorów, rządu i całej góry w specjalnych klinikach. Każdy obywatel ma się leczyć w swojej przychodni, i szpitalu, do którego należy. Wtedy pasibrzuchy przejrzałyby na oczy i musiały zrobić coś w kierunku przywrócenia normalności. Inaczej nic się nie zmieni bo mają swoje kliniki a tam jest na wszystko.

Gość

#39

2011-12-18 16:55

nie od dziś wiadomo, że największe zyski z ludzkiego nieszczęścia czerpią urzędnicy, zwykliśmy wtedy mówić o systemie, że jest źle zarządzany, że jest bezduszny ... Skądinąd wiadomo że za tą bezduszność odpowiada nie aparat decydentów, nie system ale konkretne osoby, które podobnie jak wszyscy narażeni są na zranienia i choroby. Czy nie istnieje w nich współczucie? Czy tak bardzo różnią się od zwyczajnych ludzi, że z góry ferują wyroki o być albo nie być szpitalnego oddziału? NFZ to moloch na glinianych nogach. Gdyby został rozwiązany nie pochłaniałby lwiej części kapitału z ubezpieczeń i na wszystko byłyby pieniądze. NFZ jest urzędem pozbawionym kompetencji urzędu jakim winien być...
Znam trud pracy w szpitalach. Moja matka należała do personelu jednego z nich, dlatego z pełną świadomością przyłączam się do tego protestu.

Gość

#40

2011-12-19 09:43

Popieram protest pracowników, Zw. Zawodowych i pacjentów ZZOZ w Cieszynie. Wszyscy mieszkańcy naszego regionu chcą mieć jak najlepszą opiekę medyczną.

Gość

#41

2011-12-19 14:34

Skandal co dzieje się z naszym krajem

Gość

#42

2011-12-19 14:36

Ludzie za niedługo będą traktowani gorzej niż zwierzęta-nie ujmując zwierzętom

Gość

#43

2011-12-19 18:18

Jestem zbulwersowany i aż brak mi słów na to co wyprawia NFZ. Taka dyskryminacja dla Cieszyna jest niedoprzyjęcia. Lepiej byłoby zmniejszyć pensje i zatrudnienie w NFZ.

Gość

#44

2011-12-19 21:07

Najwyższy czas uwzględnić nasze starania

Gość

#45

2011-12-20 15:34

Smutne że konieczne jest pisanie petycji

Gość

#46

2011-12-21 09:21

Jestem za petycją
Pantos

#47

2011-12-25 21:00

Podpisane .My w Zelowie staramy się o skatepark .
Liczę także na waszą pomoc .
http://www.petycjeonline.com/skatepark_w_zelowie
ppp

#48 Re: Zakłady pracy powinny zprotestować i nie płacić składki zdrowotnej .

2011-12-28 11:59

#29: rad - Zakłady pracy powinny zprotestować i nie płacić składki zdrowotnej .

Sorry, ale nie trzeba było głosować na złodziei obecnego establishmentu. Będą sobie znów palmiarnie budować przed ministerstami i nie tylko, a nie finansować służbę zdrowia. Nieuki i nieudacznicy przy władzy .... ja się nie dziwię. Kiedyś też z nimi pracowałem.


Gość

#49

2011-12-29 19:03

Napisz opinię...
Szpital cieszyński świadczy usługi medyczne na coraz wyższym poziomie, zatrudnia coraz bardziej kompetentnych specjalistów. Warto i TRZEBA w niego inwestować (!).
W przeciwnym przypadku prowadzić to będzie do jego d e g r a d a c j i, a co za tym idzie, ucierpią obecni i potencjalni pacjenci.