Zmiana ustawy o zakazie handlu zwierzętami domowymi

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji Zmiana ustawy o zakazie handlu zwierzętami domowymi

Marika

#151 PRAWDA_ZNALEZIONE NA AUKCJI ALLEGRO

2012-01-09 22:11

Witam,ja tez widzialam ta aukcje na allegro,MADRZE NAPISANE,ale i tak pewnie mu to allegro usunie,wiec pozwolilam sobie skopiowac to i wkleic to TUTAJ
CYTUJE:


Witam. Mam pytanie, może ktoś mi odpowie? Czy cena jest ważna i jego rodowód, aby móc kochać zwierzaka? Czy ktoś pomyślał robiąc nową ustawę, która od 1 stycznia weszła w życie, dotycząca sprzedawania piesków i kotków bez rodowodu? Co to za różnica po między psem, kotem, a innymi zwierzętami, takimi jak konie, ptaki, króliki i inne zwierzęta? Czy te zwierzęta mogą być sprzedawane bez rodowodu? Myślę, że ta ustawa, to jest jedna wielka ściema, za którą stoją hodowle, psów i kotów rodowodowych. Ciekawe, czy przy robieniu tej ustawy, pomyślano o zwierzętach? Pytam się, czy nie lepiej było utworzyć policję dla zwierząt, która by mogła nadzorować wszystkie hodowle, te bez rodowodu, jak i te z rodowodem, bo to nie ma znaczenia, czy hodowla jest zarejestrowana, czy nie, w jednakowych warunkach można trzymać psa. Psy kosztujące 2500zł, są trzymane w opłakanych warunkach, w kojcach 24h nie wychodząc na zewnątrz, gdyż przy 10 psach lub więcej, staje się to nie możliwe - przyczyny? - To więcej niż jeden reproduktor (jak wyjdą razem to się gryzą), - suczki z cieczką, - no i w końcu brak czasu lub lenistwo. Przed wystawą taki piesek zostaje wykąpany, wyczesany i przycięty. Potem jedzie ze swoim państwem na wystawę, no i tu zaczyna się wielka impreza, adrenalina rośnie. Zdjęcia, ring, radość, zawiść, no i taki przypadki, jak podanie swojemu rywalowi jakiejś trutki. Dlaczego? Od tak, bo po co mięć lepszego reproduktora od mojego i daję wam słowo, że takie przypadki się zdarzają. Powiedzą Państwo, ale te psy są przebadane. Tak, o ile nie zatai się, wady genetycznej i nie ma się znajomości, a na rtg pójdzie ten pupil co powinien, a na koniec czy rodowód się wcześniej nie zgubił, i nie zostanie wystawiona kopia, można by tak długo pisać. A jeżeli chodzi o zwierzaki za 500zł, to mogą być trzymane w dobrych domowych warunkach, często sypiające w łóżku swoich właścicieli, na bieżąco kąpane, rozmnażane pod okiem weterynarza, lub trzymane w małych klatkach, mokrych śmierdzących pokojach. Więc co to za różnica, ile nasz piesek był wart, ile pieniędzy wydaliśmy w dniu zakupu, no czy w ogóle daliśmy jakąś złotówkę za niego, jak go kochać i szanować, jak członka rodziny, nie będziemy. Bardzo często z biegiem czasu, wartość naszego pupila maleje. Dowodem tego był program o piesku rasy owczarek, z rodowodem, który był żywcem zakopany, lub labradorze, którego właściciel zostawił, ale nawet był tak łaskawy, że zostawił mu zabaweczkę. Tylko ten milusiński nie zrozumiał, że jego pan już go nie chce i on dalej na niego czeka. Nad rzeką Odrą do dziś jest pies, który już czeka cały rok, kiedy jego pan znowu przyjedzie na ryby. Więc pytam dalej, jaka wartość musi być psa by móc go sprzedać, ktoś powie, daj za darmo! Tylko, że te darmowe psy szwendają się potem po drogach, na wsiach. Gdzie są traktowane jak powietrze, co upolują tym się najedzą, no chyba, że świnki się korytem podzielą. Ta ustawa miała coś na uwadze, ale co? Schroniska przepełnione psami, kotami tymi rodowodowymi i tymi bez rodowodu, no i kundelkami, więc po co im dodawać jeszcze więcej, przecież ile hodowli psów nie rodowodowych teraz pozbywać zaczyna się zwierząt, by kupić sobie psa z rodowodem, a następnie zrobić trzy wystawy i rozmnażać za większą sumę. Więc czy nie lepiej założyć policję dla zwierząt, która by się zajmowała tylko takimi problemami? Nałożyć większe kary, za znęcanie się nad zwierzętami i trzymanie w złych warunkach, bo to nie ma znaczenia czy hodowla jest zarejestrowana, czy nie. PS. Do tych co, tworzyli tą ustawę. Konie, które są rozmnażane i sprzedawane, bydło które pod kolana topi się w gnoju na wsi, wywożonym raz w roku. A w upały bez wody przebywają na łąkach. Myszki, króliki, kury w ciasnym pomieszczeniu-też przecież żyją i czują, a ustawa ich nie dotyczy. Ludzie wystarczy większy nadzór i wszystko gra! Nie każdego, stać kupić psa za sumę 1500zł z rodowodem, przecież taki ktoś nie musi być oszukiwany, że jak mu nie zależy na metryce, to może sobie kupić w tej samej hodowli pieska, który ma wpisaną jakąś wadę, np. złe umaszczenie-"zwierze nie wystawowe" i w tym momencie ma ok. 300zł mniej. Ta ustawa jest do kitu, nie osiągnęła to co miała.

Ten wpis został usunięty przez autora (Pokaż szczegóły)

2012-01-09 22:19


Ten wpis został usunięty przez autora (Pokaż szczegóły)

2012-01-09 22:53


bravo 333

#154 Re: PRAWDA_ZNALEZIONE NA AUKCJI ALLEGRO

2012-01-10 00:13

#151: Marika - PRAWDA_ZNALEZIONE NA AUKCJI ALLEGRO

bardzo sensowne. policja dla zwierząt na wzór z USA. tłumaczenie tego wydatku brakiem kasy w dobie kryzysu  byłoby argumentem nieracjonalnym. jak najbardziej za.


Gość

#155 Re: PRAWDA_ZNALEZIONE NA AUKCJI ALLEGRO

2012-01-10 00:37

#151: Marika - PRAWDA_ZNALEZIONE NA AUKCJI ALLEGRO

Pomóżcie w usówaniu akcji rodowodowych hodowli. W akcji zaznaczone Z rodowodem , a w opisie z metryczką ,a to jest kłamstwo , za wyrobienie rodowodu trzeba dodatkowo zapłacić i zapisać się do ZKWP. Na aukcjach wklejaja linki ze stron internetowych regulamin allegro tego zabrania. Przyłączcie się !!!

:D:D:D:D:D:D

#156 :D:D:D:D:D:D:D

2012-01-10 01:06

popatrzcie koniecznie na wpis nr #1380 na dogomania :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

http://www.dogomania.pl/threads/213024-Nowelizacja-ustawy-o-ochronie-zwierz%C4%85t/page56

anonim

#157 Re: Re: PRAWDA_ZNALEZIONE NA AUKCJI ALLEGRO

2012-01-10 10:16

#155: - Re: PRAWDA_ZNALEZIONE NA AUKCJI ALLEGRO

szczeniaki dostają metrykę, a rodowód wyrabia przyszły właściciel psa.

Może się najpierw dokształcisz, a później próbuj się wymądrzać co ?


Gość

#158 Re: :D:D:D:D:D:D:D

2012-01-10 10:17

#156: :D:D:D:D:D:D - :D:D:D:D:D:D:D

Nie widzę w tym nic śmiesznego !


Gość

#159

2012-01-10 12:35

TRZEBA UTWORZYĆ JEDNO FORUM W TYM TEMACIE
MUSIMY SIĘ ZORGANIZOWAĆ W JEDNĄ SILNĄ GRUPĘ bo jako jednostka nikogo niczego nie osiągniemy
nnn

#160 Re: Re: :D:D:D:D:D:D:D

2012-01-10 13:32

#158: - Re: :D:D:D:D:D:D:D

Ty nie musisz,ja za to widze.To zalezy od punktu widzenia wlasnie:D a nowelizacja jest smieszna w calej swojej rozciaglosci a zarazem smutna,szkodzi zwierzetom.PODPISANE!

Piotrek

#161 Re: Re: STERYLIZACJA OBOWIAZKOWA !

2012-01-10 13:35

#6: XBGK - Re: STERYLIZACJA OBOWIAZKOWA !

Skoro jesteś za sterylizacją to może zacznij do siebie :).

A tak na poważnie,

nie można nikogo zmuszać do tak drastycznych działań.

Ludzie nie bądźcie komunistami.


Gość

#162

2012-01-10 15:18

Ustawa ,ta robi z prostych uczciwych ludzi którzy mają jednego kotka i dwa pieski przestępców łamiących prawa.Po za tym ratlerki tak starą rasę spisuje na zagładę .
wojtek

#163

2012-01-10 17:32

uważam że nie powinni zakazywać handlu zwierzętami!
mmm

#164 j

2012-01-10 18:38

jak ktos zalozy z nas forum zaraz sie tam zjawi pelno trolli forumowych,ze zwiazkow i roznych nawiedzonych pseudo-zielonych dogomaniaczek.I beda siac tam zamet jak wszedzie zreszta.Juz im sie wydaje,ze rozumy wszelkie pozjadaly a kazdy widzi jak jest naprawde i o co im naprawde chodzi.O to,by tylko drogie rodowodowce mialy prawo do zycia!
Misiek

#165

2012-01-10 19:25

PODPISANE.NIE CHCEMY,ZEBY TAK ZOSTALO! RASOWE BEZ RODOWODU TEZ MAJA PRAWO BYC SPRZEDAWANE!


Gość

#166

2012-01-10 19:40

Wyjade chyba z Polski na zawsze.Nie mozna juz na to patrzec.


Gość

#167

2012-01-10 20:34

A kiedy nasze podpisy bedą u ustawodawcy w sprawie zmiany ustawy
bojownik o kłaki nasze i wasze

#168 zmiana ustawy - kaput

2012-01-10 21:58

#3: Paula - zmiana ustawy

To tylko pokazuje jak myśłicie Wy pseudo. jest problem - to najlatwiej zabić albo wywalic, a potem zarzucac ze sie nic obroncom zwierat nie udaj. A gdzie adopcja, gdzie jesli juz musicie na tym zarabiać rejestracja - wsystko chcielibyście na czarno i do własnej kieszeni a tak sie nie da. 

chrzanisz o schronisku, o zabijaniu - no cóż to sa opcje jakie widzisz sama - jak to się mawia każdy mierzy własna miarą

oczywiście sa lepsze i gorsze schroniska, tak samo sa lepsi i gorsi hodowcy. Tyle ze schroniska sa zarejestrowane, mozna je skontrolowac, odebrac pozowloenia, wypowiedziec umowę z gminą. A pseudo-hodowcy, do tej pory byli poza wszelka władzą - mogli robic co im sie podoba. koniec z tym.

niestety zapanowanie nad rynkiem pseudohodowców spowoduje tylko w pierwszym mimoencie wzrost ryzyka i ilosc psow wyrzucanych na bruk albo mordowanych. kolejne mioty beda juz pod kontrolą - no chyba ze planujecie stale dostarczac taka ilość szczeniat i kociat na czarny rynek jak teraz, mimo oczywistych konsekwencji prawnych, ajkie was za to czekają.

W walce z pseudohodowcami chodzi o trzy podstawowe kwestie
- ochrone praw zwierzat
- wyeliminowania niekontrolowanej hodowli zwierzat
- ochrone konsumentów, którzy sa przez Was oszukwiani i  kupują kundle (pies bez metryki jest dokladnie tyle samo wart co kundel - czyli sprzedawanie takiego psa to oszukiwanie własnych klientów).

weźcie pod uwage komu sprzdajecie psy - ludziom którym nei zależy na hodowaniu tych psów, na wystawach itp itd - te psy laduja na bruku nie tylko dlatego ze wam sie nie sprzedął miot - ale rownież te sprzedane sa wyrzucane, bo sie nie znudzily, chorują, urosły i nie sa już takie slodkie.

Poza tym pseudohodowcy - to szara strefa - i chocby dlatego nalezy ukręcic łeb zawczasu.

bravo222

#169 Re: zmiana ustawy - kaput

2012-01-10 23:29

#168: bojownik o kłaki nasze i wasze - zmiana ustawy - kaput

za chwilę - dogomaniaku- nowela obruci się przeciwko zkwp. już ci-pseudo , jak ich nazywacie tworzą i rejestrują nowe organizacje społeczne. efekt tego będzie taki, że jednym ceny spadną, drugim się podniosą. frazesy o bezdomności i ochronie kundelków schowaj sobie do kieszeni.   jestem za utworzeniem policji dla zwierząt, ta bowiem by realnie zabezpieczyła prawa wszystkich zwierząt domowych i gospodarskich.

Gośka

#170 Re: Re: zmiana ustawy

2012-01-10 23:43

#4: - Re: zmiana ustawy

pseudohodowca to się tyczy również hodowli ze związku kynologicznego, mam swoje lata, kupowałam nie raz psy z rodowodem i nigdy nie trafiłam na dobre warunki, małe kojce, garaże, piwnica, pieski są tylko podszykowane na wystawę aby uzyskać pozwolenie na produkcję szczeniąt z rodowodem, to są dopiero producenci, a jest tam taka mafia, że taki skromny członek nie dobije się na lepszą ocenę na wystawie, pierwsze 3 miejsca są zarezerwowane dla swoich. Ustawa jak najbradziej jest wywindowana przez Związek kynologiczny czyli jak najbardziej KOMERCYJNA.

A teraz kilka przykładów z działalności Związku kynologicznego.

1.Dzwoniłam wczoraj do hodowcy w celu nabycia psa z rodowodem, pani się pochwaliła, że w tamtym roku miała 4 mioty labradorów a hoduje jeszcze inne rasy i już w tym roku ma następne mioty i co może mi ktoś powie, że to nie fabryka tylko hobby.

2.Ta sama pani pochwaliła się, że jedzie na krycie ale krycie się nie udało więc jadą do weterynarza w celu sztucznego zapłodnienia, i co to nie jest fabryka.

3.A wiecie co hodowcy ze ZK robią z psami i sukami kiedy już nie nadają się do rozrodu, wyrzucają, oddają przypadkowym ludziom uśmiercają, byle tylko zwolnić klatkę na następnego psa żeby rozmnażać i co to nie jest fabryka.

3.Mają dodatkowo po 20 suk bez rodowodu i kryja razem taką z rodowodem i bez rodowodu, i wtedy jak ta bez rodowodu ma mało podkładają od tej bez rodowodu i co to może nie jest fabryka, dokupują też szczenięta od suk bez rodowodu z ogłoszenia.

4. w związku z powyższym trwa w związku wojna o badania DNA, bo unijne normy nakazują wprowadzenie takich badań dla reproduktorów żeby nie podkładać szczeniaków, ale członkowie walczą jak najęci, żeby nie wprowadzać, bo trochę by im się ukruciło.

5.Psy z rodowodem tak samo chorują jak te bez rodowodu, a umowa, którą się podpisuje przy kupnie szczeniaka dotyczy tylko rasowości

I tak mogłabym podać wiele machlojek tych rodowodowych pseudohodowców, ci to dopiero idą po trupach, to dla nich ta ustawa.

Rząd nie powinien się tym w ogóle zajmować, zgadzam się, hodowle powinny być wszystkie rejestrowane te z rodowodem i te bez rodowodu taki obowiązek, prowadzić kontrole, a niech klient sam zadecyduje gdzie ma kupić.

I państwo by na tym zyskało, bo wiadomo jak zarejestrowane to by podatki musiały być płacone, rząd na tym stracił a zyskał jedynie związek kynologiczny, ja myślę, że petycja to za mało, zmówić się i zaskarżyć do trybunału tą ustawę.

 

Gośka

#171 Re: Re:

2012-01-10 23:58

#23: wega - Re:

Suki z hodowli ZK tak samo są eksploatowane, wystarczy, że suka będzie miała szczeniaki w sierpniu a następny miot przypadnie w lutym czyli za pół roku a w papierach wychodzi, że rok minął, to wszystko fikcja, wyeliminowali konkurencję ot i wszystko mają gdzieś dobro zwierząt, sami o nie nie dbają, jak nie potrzebne wyrzucają, uśmiercają byle zwolnić klatkę na następnego psa i to mają być miłośnicy zwierząt.

bojownik o kłaki nasze i wasze

#172 Re: Re: zmiana ustawy - kaput

2012-01-11 00:50

#169: bravo222 - Re: zmiana ustawy - kaput

Dogomaniaku? pewnie jeszcze się przechwalasz przed znajomymi jak mnie obraziłaś! mimo to wiedząc, że intencje byly inne podziękuję za komplement:p

Ani razu nie uzyłem skrótu ani pelnej nazwy ZKwP - naucz się czytać ze zrozumieniem zanim podejmiesz polemikę z mądrzejszymi od siebie.

Niech się obraca przeciwko komu Ci się zywnie podoba dla mnie wazne żeby zwierzaki miały spokój.

Twórzcie stworzyszenia, organizacje co tylko wam do glowy przyjdzie. powiem więcej róbcie tojak najszybciej, szczerze zachęcam, BO O TO NAM WŁAŚNIE CHODZI, żebyście się wreszcie zalegalizowali, żeby bylo czarno na bialym kto, gdzie i jaką hodowlę prowadzi. :)
TO CI NIESPODZIANKA, PRAWDA ? 

Policja? Po co, jak wy obowiązującego prawa nie potraficie respektować. Poza tym jest dośc instytucji w tym kraju zdolnych dobrac sie wam do tyłków.

Zawsze mowilem, że pseudo nie interesują się psami tylko pieniędzmi (dla niedomyślnych : to o tym że mam se "frazesy" wsadzić). Widzisz dla jednych liczy się kasa dla innych poczucie zwyklej ludzkiej przyzwoitości.

Ty gadaj sobie zdrów o cenach - dla mnie to handel w wykonaniu jednych legalny w wykonaniu innych nielegalny, ot pora sie pogodzic ze zmianą prawa - zarejstrowac sie albo zwijać interes.


Marcel

#173

2012-01-11 01:29

alez tu kazdy jest za rejestracja:)
tak mysle.
I kazdy za zlikwidowaniem tych mordowni,pseudo,gdzie przetrzymuje sie ich w takich warunkach na przyklad! A tu akurat byly te "legalne" a w dodatku rodowodowe CZEMPIONY! SZOK!

http://www.facebook.com/media/set/?set=a.10150494594808501.394186.335087058500&type=1

tepis pseudo,ale nie dac sie zwariowac i odmawiac hodowli psom bez papierka.To chore! te "papierki" tylko ludzie wymyslili.I co?w efekcie rasy tak chorowite,ze wole nie przytaczac...
A "legalnie" ma byc.I bedzie.I o to kazdy walczy!

 

a tak poza tym to fakt,sam tekst jest malo szczesliwie sformulowany...

Piotr Sebastian

#174 do mariki i ...

2012-01-11 06:06

Marika gdzie tam masz prawdę??
raczej żal pseudo...

ja mam tylko jedno pytanie.
do autora petycji.

proszę o definicje:
"psów rasowych które nie posiadają potwierdzonego pochodzenia"

Z tego co ja wiem wg FCI czyli międzynarodowej organizacji ynologicznej
"Ze względu na fakt, iż hodowla psów rasowych w Polsce opiera się w przeważającej większości na zasadach ustalonych przez FCI, należy przyjąć za tą organizacją, iż nowa rasa powstaje, kiedy grupa osobników należących do tego samego gatunku jest w stanie reprodukować się, konsekwentnie zachowując te same cechy, przy uwzględnieniu takich czynników jak środowisko, historia, geografia, użytkowość.

Niemniej jednak mechanizm przekazywania cech jest taki, iż pojawiają się znaczące odchylenia od normy. W celu uniknięcia nadmiernych różnic, czy wręcz faktycznych modyfikacji wzorca, a także by uściślić kryteria oceny stworzono wzorce (standardy) ras. Wykaz takich wzorców jest więc jednocześnie wykazem ras psów."

Jeżeli pies nie ma określonego pochodzenia to raz.
A dwa, jeżeli nie spełnia "standardów" to jak może być rasowy??
czy właśnie przegląd miotu nie określa tego czy pies spełnia te normy czy nie??

Jeżeli chcesz coś robić to definiuj pojęcia PRECYZYJNIE...
Pies rasowy z niepotwierdzonym pochodzeniem??
Czy kupiłabyś samochód bez dokumentów??
Bez umowy kupna sprzedaży, bądź faktury??
Dlaczego??
Przecież w dowodzie rejestracyjnym nie ma nić innego jak takie "standardy" określające jego pochodzenie... czy się mylę??

Może udałoby Ci się jeszcze zrobić petycje o rejestrowanie pojazdów które nie mają dowodów rejestracyjnych.
W warszawie stoi super fura. nie ma właściciela i niszczeje...
ja bym ją przygarnął i wyremontował ;)

Gość

#175

2012-01-11 09:35

hodowle bez rodowodow i hodowle rodowodowe beda mialy takie same prawa! a wszystko bedzie musialo byc rejestrowane! i bardzo dobrze.W zwiazku z tym na rowni beda takze kontrole.I tak wlasnie bedzie najlepiej.A zakaz hodowli bezpapierowych to czysta farsa:D

Tak nawet w ustawie zreszta nie ma,wiec po co te wszystkie podchody? jest tylko jak na razie niezrozumiale napisana z wielu wzgledow i to ma sie wkrotce zmienic.Uszy do gory!