protest przeciwko likwidacji klas w LO nr VI we Wroclawiu

obecny uczeń

/ #13

2014-03-01 19:37

Chciałabym się jeszcze wypowiedzieć, jako obecna uczennica LO VI.Może i nie mam za dużo do powiedzenia bo jestem uczennicą  dopiero 1 klasy ale to nie zmienia faktu,że po tak krótkim okresie czasu,mogę mieć wyrobioną już pewną opinie o szkole. Czytając wasze powyższe opinie,zgadzam się w zupełności z osobami,które bronią mojej/naszej szkoły.LO VI jest przyjazną i miłą szkołą i jestem z niej zadowolona(chodzi mi tutaj o tok nauczania bo to chyba jest najważniejsze) Mogę się zgodzić z osobą,która mówi,ze w szkole nauczyciele nie robili nic w kierunku żeby nas czegoś nauczyć tylko w pewnym, minimalnym stopniu. Nauczyciele przekazują nam wiedze w sposób logiczny i zrozumiały,to co jest potrzebne do nauczenia w domu dostajemy podane na lekcji,a to chyba o to chodzi,jesteśmy w liceum i szkoła ma za zadanie przekazania nam wiedzy ale to od nas zależy czy ją zapamiętamy czy nie.Jeśli chodzi o to,ze jest mało form sprawdzających wiedzę to z tym nie mogę się zgodzić,ponieważ po każdym dziale mamy sprawdzian,często kartówki,które nas motywują do pracy i wiele innych prac,tak też jest zapisane w PSO.Nikt nie będzie nas ,,ciągnął za ręce '' zebyśmy się uczyli,według mnie to zależy od nas,szkoła nie jest obowiązkowa i nikt nie musi jej skończyć jeśli nie chce.A z opinii moich starszych znajomych,nikt nie narzeka,ze nie zda matury w stopniu wyższym niż 30% i mogłabym jedynie zwrócić uwagę na nieliczną grupę nauczycieli (jednego czy dwóch),którzy na pewno nas nie przygotują do matury ale też nie ma problemu bez rozwiązania i wraz z wychowawczynią podejmujemy odpowiednie kroki żeby to troszkę zmienić.Tego się już nauczyłam w tej szkole i wiele wiele innych cennych rad..które pozwalają mi inaczej patrzeć na świat.Jestem dumna,ze jestem uczennicą tej szkoły i podsumowując zdecydowanie jestem PRZECIW likwidacji klas w LO VI.Szkoła funkcjonuje tak jak inne licea(np. LO XIV,V,XII,XV).