obowiązkowa sterylizacja i kastracja psów i kotów nierodowodowych

Przeciw petrycji

/ #132 Re: Chyba macie jakiś problem...

2014-11-19 15:26

#14: przyjaciel zwierząt - Chyba macie jakiś problem... 

 JEstem dokąłdnie tego samego zdania!!!! NIE POPIERAM TEJ PETYCJI! Zawiera ona same wyświechtane slogany, nie ujmuje ona argumentów przeciw, jest nie obiektywna. Wygląda jakby napisała ją jakaś furiatka, fanatyczna wolontariuszka schorniskowa, nie mająca kompletnie umiejętności interdyscyplinarnego myslenia i przewidzenia konsekwencji tkaiej masowej selekcji sztucznej - brak elementarnej widzy z zakresu ekologii, genetyki i psychologi zwierząt. Jestem za kastracją i sterylizacja psó bezdomnych bo to faktycznie potrzebne tu nie ma kto o nie zadbać. ALe zmuszać do kastracji każdego właścicela psa bez rodowodu, budzi mój sprzeciw, gdyz to napędzi kolejene problemy zarówno zdrowotne jak i behawioralne i jak ludzie zostawiali i nieszanowali ziwerząt tak bedą to robili dalej. Kochani, najpier trzeba mieć wiedzę i doświadczeni w pracy ze ziwerzetami z różnych środowisk. PRzypominam, wiele psów bez rodowodów ma dom i nigdy nie były w schornisku, posiadają odpowiedzialnych właścicieli, których nie bedzie stać na kastracje i leczenie powikłań lub pracy behawiorlanej z psem. Psy po kastracji/sterylce są trudniejsze w szkoleniu, są mniej dynamiczne, trudniej wypracować skupienie uwagi to frustruje właścicieli, co w konsekwencji bedzie prowadizło do wyrzucania na ulice psów rodowodowych, co w rezultacie doprowadzi do zrodzenia pomysłu wykastrowania/sterylizacji absolutnie wszystkich psów, z pozostawieniem tlyko tych najbardziej "odpowiednich", no to jako biolog się pytam: gdzie tu miejsce na różnoroność genetyczną. Sami prowadzicie do zagłądy gatunku, oczywiście nie z dnia na dzień, ale i tak juz coraz częsciej w schorniskach można spotkać psy z rodowodem. O to chodzi twórcom petycji. Zachęcam twórców do zasiegniecia opinii u biologów, behawiorystów, szkoleniowócw, szerokiej grupy lekarzy weterynarii, bo z tego co mi wiadomo wielu nie jest takimi fanami sterylizacjii kastracji,. KOCHANI EDUKACJA I PRZYKŁAD NIE PRZYMUS!