obowiązkowa sterylizacja i kastracja psów i kotów nierodowodowych


Gość

#126

2014-11-19 14:29

Nie ma wielu słów.Nie jesteś zarejestrowanym i szanowanym hodowcą,nie masz prawa rozmnazac.Nie przyczyniaj się do bezdomności zwierząt.
myslacy

#127 jak tak można?!

2014-11-19 14:32

Ludzie, opamiętajcie się! Dlaczego właściciele psów rasowych z odpowiednim glejtem uważają się za pępki świata? W czym gorszy jest poczciwy kundelek (bo jeżeli oceniać geny to ma z pewnością lepsze)?

Jak można popierać tak bzdurny przepis dyskryminujący właścicieli i same psy nierasowe!? Nie przychodzi Wam do głowy że ktoś może chcieć celowo kundla i chceć mieć z niego potomstwo?!


Gość

#128

2014-11-19 14:35

komentarz zbędny ... sterylizacja i kastracja jest niezbędna. Opróżnijmy najwpierw schroniska ze zwierząt, które już teraz do nich trafiają :(:(:(
Przeciwnik waszej porytej petycji

#129 Jesteście pojebani

2014-11-19 14:51

W związku z tematem,

 

zamierzam przygotować petycję na wzór waszej, w której będę żądał sterylizacji i kastracji ludzi bez pochodzenia szlacheckiego, aby zmniejszyć nadmierną populację ludzi bez rodowodu....

Bez poważania


Gość

#130

2014-11-19 15:12

Byłoby mniej niechcianych psiaczków i kotków...
Bianchelka

#131 Re: Chyba macie jakiś problem...

2014-11-19 15:25

#14: przyjaciel zwierząt - Chyba macie jakiś problem... 

 Przyjacielu zwierząt , to może codziennie zaczmij dokarmiać zwierzęta i zapewnij  bezdfomnym ciepłe jedzenie i schronienie, ja to robię i codziennie  widzę cierpienie tych  biednych zwierzątek... z dnia na dzień, z miesiąca na miesiąc jest ich coraz więcej przez takie myślenie jak Twoje , a można temu zapobiec!!!!!

Przeciw petrycji

#132 Re: Chyba macie jakiś problem...

2014-11-19 15:26

#14: przyjaciel zwierząt - Chyba macie jakiś problem... 

 JEstem dokąłdnie tego samego zdania!!!! NIE POPIERAM TEJ PETYCJI! Zawiera ona same wyświechtane slogany, nie ujmuje ona argumentów przeciw, jest nie obiektywna. Wygląda jakby napisała ją jakaś furiatka, fanatyczna wolontariuszka schorniskowa, nie mająca kompletnie umiejętności interdyscyplinarnego myslenia i przewidzenia konsekwencji tkaiej masowej selekcji sztucznej - brak elementarnej widzy z zakresu ekologii, genetyki i psychologi zwierząt. Jestem za kastracją i sterylizacja psó bezdomnych bo to faktycznie potrzebne tu nie ma kto o nie zadbać. ALe zmuszać do kastracji każdego właścicela psa bez rodowodu, budzi mój sprzeciw, gdyz to napędzi kolejene problemy zarówno zdrowotne jak i behawioralne i jak ludzie zostawiali i nieszanowali ziwerząt tak bedą to robili dalej. Kochani, najpier trzeba mieć wiedzę i doświadczeni w pracy ze ziwerzetami z różnych środowisk. PRzypominam, wiele psów bez rodowodów ma dom i nigdy nie były w schornisku, posiadają odpowiedzialnych właścicieli, których nie bedzie stać na kastracje i leczenie powikłań lub pracy behawiorlanej z psem. Psy po kastracji/sterylce są trudniejsze w szkoleniu, są mniej dynamiczne, trudniej wypracować skupienie uwagi to frustruje właścicieli, co w konsekwencji bedzie prowadizło do wyrzucania na ulice psów rodowodowych, co w rezultacie doprowadzi do zrodzenia pomysłu wykastrowania/sterylizacji absolutnie wszystkich psów, z pozostawieniem tlyko tych najbardziej "odpowiednich", no to jako biolog się pytam: gdzie tu miejsce na różnoroność genetyczną. Sami prowadzicie do zagłądy gatunku, oczywiście nie z dnia na dzień, ale i tak juz coraz częsciej w schorniskach można spotkać psy z rodowodem. O to chodzi twórcom petycji. Zachęcam twórców do zasiegniecia opinii u biologów, behawiorystów, szkoleniowócw, szerokiej grupy lekarzy weterynarii, bo z tego co mi wiadomo wielu nie jest takimi fanami sterylizacjii kastracji,. KOCHANI EDUKACJA I PRZYKŁAD NIE PRZYMUS!

przeciw

#133 Re: Re:

2014-11-19 15:51

#70: - Re:  

Skoro kto ma takie podejście do sprawy to ja zaczynam się bać. Petycja jest nierzeczowa, dwuznaczna, nieobiektywna, wątpię w to, że ktoś weźmie ją pod uwagę. Rządania są nierealne i mam wrażenie ,że autor chciał odnieść się do ziwerząt schorniskowych a wyszła mu petycja do kastracji i sterylizaji wszystkich zwierząt bez rodowodu. Widać ta osoba nie ma zielonego pojęcia o hodowli i edukacji ludzi. Zenujące. Skoro dla kogoś nie ma znaczenia czy to kastracja czy sterylizacja to jak chce sie wypodać na forum publicznym skoro sam nie wie czego chce. Pisze jedno, wymaga drugiego.


Gość

#134

2014-11-19 15:52

Dzięki opbowiązkowej sterylizacji będzie mniej cierpienia!!!! Bo serce boli na to patrzeć!!!

Gość

#135 Re: Re: Re:

2014-11-19 15:58

#133: przeciw - Re: Re:  

 zwierząt NIERODOWODOWYCH tym bardziej się nie rozmnaża więc nie wiem w jakim celu piszesz o hodowli?

 


Gość

#136

2014-11-19 16:02

To konieczność , bezdomnych zwierząt jest już zbyt wiele. Cierpią

Gość

#137

2014-11-19 16:19

Popieram petycje

Gość

#138 Re:

2014-11-19 16:21

#1: -  

 jestescie popierdoleni


Gość

#139

2014-11-19 16:42

Skończmy z mnożeniem psiego i kociego nieszczęścia.

Gość

#140 Re: Re:

2014-11-19 17:07

#138: - Re:  

 Inteligencją nie świeciesz:/ !!!


Gość

#141

2014-11-19 17:17

Moze ,to zachamuje bezdomnosc zwierzat ,ograniczy bezmyslnosc ludzka i uswiadomi im ze zwierze to nie smiec ,tylko czujaca istota ,zyjaca obok czlowieka i sluzaca i obdarzajaca bezgranicznym zaufaniem ,powinnismy tez zwrocic uwage na rejestracje i czipowanie ,kazdy kto decyduje sie na zwierze domowe odpowiada za jego istnienie i powinien karnie odpowiadac za znecanie sie nad nim....
pawliczek

#142 Re:

2014-11-19 17:45

#136: -  

 To konieczność, bezdomnych ludzi jest już zbyt wiele. Cierpią.

Pusia

#143 kastracja - tak, ta "petycja" - nie

2014-11-19 17:53

Kolejna "petycja", z której ideą się zgadzam ale nie podpiszę.

Po pierwsze: brak adresata - już to dyskwalifikuje całość.

Po drugie: treść - w tytule psy i koty, potem tylko o psach, dalej wtrącone zdanie o psach i kotach, po czym znowu tylko o psach - chaos.

Po trzecie: brak zrozumienia pojęć "sterylizacja" i "kastracja" - sterylizacja to pozbawienie możliwości płodzenia ale zachowanie gonad, czyli podwiązanie nasieniowodów i jajowodów przy zachowanym popędzie płciowym; kastracja to usunięcie gonad, bez względu na płeć. Chyba dlatego, że słowo "kastracja" brzmi dość brutalnie, przyjęło się mówić o sterylizacji kotek i suczek, co jest błędem. Gdyby rzeczywiście sterylizować kotki i suczki, to byłoby to barbarzyństwo, bo miałyby nadal popęd płciowy i cierpiały! Spotkałam się z kastracją z pozostawianiem macicy ale ja bym tego nie zaryzykowała ze względu na potencjalne niebezpieczeństwo ropomacicza w przyszłości. W każdym razie cokolwiek zrobimy, zawsze to będzie kastracja.

Na FB jest wiele osób o nazwisku "Patrycja Król", więc nie potrafię ustalić, kim jest autorka tej "petycji" i jaką ma wiedzę w tej dziedzinie - domniemam, że jest posiadaczką pieska i jest zaangażowana pozytywnie, emocjonalnie ale do pisania poważnych petycji do ustawodawcy czyli do Sejmu to jednak za mało.

Na koniec powiem, że wykastrowałam na własny koszt 54 działkowe koty płci obojga.

 


Gość

#144

2014-11-19 17:57

Jest tyle bezdomnych zwierząt,tyle tragedii psich i kocich, sprawy nie do ogarnięcia.TYLKO OBOWIĄZKOWA STERYLIZACJA zmniejszy ten problem

Gość

#145

2014-11-19 17:58

Oby się udało trzymam kciuki
Wiki

#146 Re:

2014-11-19 18:19

#1: -  

 popieram petycję ,jednak brakuje zapisu o kotach rasowych,w tej postaci petycja chroni tylko psy


Gość

#147

2014-11-19 18:24

To najlepszy sposób, by zmniejszyć liczbę bezdomnych zwierząt.Oszczędzi się przez to cierpienia zwierzętom w schroniskach.

Gość

#148

2014-11-19 18:25

Koniec z bezdomnymi zwierzętami i pseudohodowlami !

Gość

#149

2014-11-19 18:48

To najlepszy sposób aby zmniejszyć liczbę bezdomnych zwierząt. Oszczędzi się cierpienia zwierzętom w schroniskach.
realista!

#150 Re: Chyba macie jakiś problem...

2014-11-19 20:02

#14: przyjaciel zwierząt - Chyba macie jakiś problem... 

 Pomyśl czym są pseudohodowle !

troszczysz się o zwierzęta zaadoptuj te, które mimo takiej ustawy będą w schroniskach, bo ich nie zabraknie.

Rodowodowe są zgodne ze wzorcem rasy, gdy coś Ci nie pasuje to zgłoś się do Związku Kynologicznego. Nie mówię, że kundelki są gorsze... Są kochane, ale pies rasowy również. Jeszcze dłuuugo po wprowadzeniu ustawy w ludzie będą mieli z czego wybierać w schronisku... 

A prawdziwi hodowcy o wiele bardziej dbają o psiaki niż pseudohodowcy.