obowiązkowa sterylizacja i kastracja psów i kotów nierodowodowych

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji obowiązkowa sterylizacja i kastracja psów i kotów nierodowodowych

Monika K.

#201 Re: Re: Chyba macie jakiś problem...

2014-11-24 08:27

#195: Kapsa - Re: Chyba macie jakiś problem... 

 Kapsa, każdy pies czy to kundel czy rasowiec to od wieków nie jest twór natury a wytwór człowieka. A niekontrolowane rozmnażanie psów może tylko pogorszyć ich los. Suka rodząca co pół roku, przez ok 7, 8 lat to w najlepszym przypadku 60 szczeniąt... z których ok połowa to suki itd, itd. Schroniska pękają w szwach już w tej chwili. Nie kastrowanie/sterylizowanie to byłby najgorszy scenariusz jaki można wymyśleć...

Nita

#202

2014-11-24 17:17

W celu ograniczenia bezdomnych i porzucanych psów, które pochodzą w większości z pseudohodowli. Hodowlą psów powinny wyłącznie zajmować się hodowle zrzeszone w ZKwP, które też powinny być regularnie nadzorowane. Reszta stowarzyszeń powstała celem umożliwienia sprzedaży psów (rasopodobnych), sprzedawanych teraz zgodnie z prawem jako "rodowodowe", ale tak faktycznie to są psy pochodzące z pseudohodowli, które nie są czyste rasowo, nie muszą spełnić żadnych wymogów hodowlanych (np badania) - te psy (kundelki) powinny być poddane kastracji i sterylizacji, albowiem są wyłącznie przedmiotem produkcji psów, które przepełniają schroniska.


Gość

#203

2014-11-25 04:35

Jako silniejsi i MĄDRZEJSI /?/ mamy się opiekować...

Gość

#204

2014-11-25 08:47

Tylko ustawa o obowiązkowej sterylizacji, zapobiegnie cierpieniu i bezdomności Kotów i psów . Fundacje dwoją sie troją , ale niestety nie dają rady sterylizować, bo po prostu brakuje im funduszy. Sterylizacja i kastracja to lekarstwo na bezdomność.

Gość

#205

2014-11-25 09:19

Jestem za obowiązkową kastracją i sterylizacja,po co sprowadzać na świat zwierzęta których potem nikt nie chce.
mała mi

#206 Re: Re:

2014-11-25 09:49

#197: Patrycja - Re:  

 może i to napisał pseuduch ale ma racje, i mam nieodparte wrażenie że o takich ludziach jak ty jest w tym artykule właśnie mowa, dlatego hodowcy zrzeszeni w PZK bądź PZF tak zaciekle atakują całą resztę, bo widzą świat w czarno-białych kolorach, albo coś jest dobre albo złe i nie przyjmują niczego pośredniego. Dobrabiają własną ideologie do utartych sformułowań. Pseudohodowla jest miejscem w którym zwierząta trzymane są w nieludzkich warunkach, bez opieki weterynaryjnej, mające jedno zadanie prokreacje i mnożenie się na potęge, ale zrzeszeni w PZK PZF chcą ten termin przypiąć do wszystkich hodowli działających poza ich oraganizacja co jest chore. Ponadto nie chcą przyznać że prowadzenie hodowli jest dla nich źródłem zarobkowania, dlatego kot "na kolanka" kosztuje 1/3 ceny kota do hodowli, a suki po skończeniu 8 roku życia z hodowli się wycofuje oddając w ręce obcych ludzi jak zbędną rzecz, nie wyobrażam sobie żebym mogła oddać komuś psa który żył ze mną przez tyle czasu, rodził szczenięta i zarabiał dla mnie pieniądze,był wiernym przyjacielem i kompanem, wszyscy jesteście nieuczciwi i tylko bronicie swoich interesów, ponadto w fci również zdarzają się nieuczciwi hodowcy kupujący całe mioty psów bez rodowodu po 500zł za sztukę by później je zarejestrować i sprzedać po 2000zł jako swoje. A wszystkim święcie przekonanym o tym, że związek kynologiczny to taka super organizacja bez skazy na wizerunku polecam obejrzenie filmu Psy rasowe-cała prawda. Film wstrząsający, szokujący i co najważniejsze opowiadający o praktykach hodowców FCI. Petycji nie podpisze bo mimo iż wierzę, że autor chciał dobrze jego założenia są absurdalne, sterylizując obowiązkowo wszystkie suki bez rodowodu, czy to kundelki czy w typie rasy za 20lat zostalibyśmy bez psów, produkcją bezdomnych zwierząt tak naprawdę zajmują się wsie, gdzie koty mnożą się na potęge a suk się nie sterylizuje bo szkoda kasy, uważam że polepszenie tej sytuacji powinno leżeć w rękach lokalnych samorządów, powinno się ludzi informować o korzyściach płynących ze sterylizacji oraz do niej zachęcać, w dużych miastach raz na jakiś czas mamy akcję kastracja/sterylizacja, bo tam świadomość jest wyższa na wsiach tego nie ma, jak ktoś ma psa z kompletem szczepień i z dłuższym łańcuchem to już jest sukces...  Przykre to...

kasia

#207 Re:

2014-11-25 10:14

#202: Nita -  

 Witam, Wielkorotnie odwiedzałam schronisko chcąc adoptować psa w typie rasy i za każdym razem spotykałam tam jedynie kundelki, bądź duże rasowe psy, które z reguły zostały tam oddane bo właściciel nie potrafił ich wychować, były wśród nich również psy z tatuażem w uchu więc prosze nie wypisywać takich bzdur.

mała mi

#208 Re: Puknijcie sie w głowe!!

2014-11-25 10:19

#34: Zootechnik - Puknijcie sie w głowe!! 

 Polecam dokładnie przeczytać petycje. nie rozumiem dlaczego polski związek kynologiczny ma mieć monopol na rozmnażanie oraz sprzedawanie zwierząt rodowodowych, a inne stowarzyszenia mają zostać w tym pominięte. Nim ktoś podpisze polecam zapoznać się z artykułem poniżej podaję link

NIE !!!

#209

2014-11-25 12:04

Obowiazkowa ?? A jak ja nie che sterylizowac mojego NIE RASOWEGO psa? To co ? Poza tym zastanowcie sie co wy piszecie !! Kiedys byl juz taki co segregowal rasy chcecie tego samego w mnijszej skali ?


Gość

#210

2014-11-25 13:15

Popieram w 100%! Teraz ludzie nie sa w stanie zaapanowac nad rosnaca populacja bezdomnych psow i pseudohodowli. Kastracja i sterylizacja przynosi praktycznie same plusy.

Gość

#211 Re: powiekszyc zasieg petycjii

2014-11-25 15:56

#1: -  

 Oprocz petycji w internecie, powinny byc zbierane podpisy w kazdym miescie!!! Poniewaz wiele osob o tej petycji nawet nie wie, zwlaszcza osoby starsze, ktore nie wchodza na internat, a czesto nawet konta mailowego nie maja. Mysle ze ilosc podpisow znaczaco by wzrosła!!!!


Gość

#212 Do wszystkich ratujacych kundle przed zaglada

2014-11-25 16:02

Skonczyloby sie tragedia i niedola niczemu niewinnych psow jakby weszla obowiazkowa sterylizacja, ale sa milosniczki ktore chca kundle rozmnazac!Rozmnazac ok ale co dalej?!

 

Niech zaloza legalna hodowle chocby i kundla placa skladki i niech bedzie nadzor, obowiazkowe tatuaze. Jaki problem zalozyc klub kundla i to nadzorowac. 

 

A reszte pozbawic mozliwosci plodzenia, schroniska i tak juz pekaja w szwach.

Gość

#213

2014-11-25 17:59

może to rozwiąże częściowo problem bezdomnych zwierzaków

Gość

#214 gość

2014-11-25 21:10

fundacja prężnie działa sterylizując koty, wysterylizowała ponad 300 kotów w niecałe pół roku ! Ile to mniej urodzonych kocich bied !
Teraz chętnych na skorzystanie z usług fundacji jest więcej niż darczyńców więc zachęcam do wspierania !
Szczegóły na https://www.facebook.com/powszechna.sterylizacja?fref=ts


Gość

#215

2014-11-26 07:58

Bardzo słuszna idea

Gość

#216

2014-11-26 09:38

Jedyna możliwość ograniczenia bezdomności zwierząt.
Animal Planet

#217 Re: Re:

2014-11-26 20:56

#22: normal - Re:  

 Też się zgadzam!!!


Gość

#218

2014-11-27 10:12

Dodatkowo, WSZYSTKIE, zwierzęta powinny być czipowane i te dane powinny być wpisywane do jednorodnej bazy dla całego kraju.
Przeciwnik waszej porytej petycji

#219 dsadsa

2014-11-27 12:06

usuwacie wpisy które są wam nie na rękę

 

Wszyscy którzy podpisujecie się pod tą petycją jesteście niemorlanymi ciotami...

Chuj wam głęboko w dupę wielbiciele rasowych zwierząt pieprzona tolerancja się kłania

Animal Planet

#220 Re: Chyba macie jakiś problem...

2014-11-27 12:40

#14: przyjaciel zwierząt - Chyba macie jakiś problem... 

 Popieram twoją wypowiedź i wszystkich którzy są przeciw petycji. To jest niezgodne z naturą. Jestem PRZECIW PETYCJI

 

Animal Planet

#221 Re: dsadsa

2014-11-27 12:42

#219: Przeciwnik waszej porytej petycji - dsadsa 

 tak, usuwają wpisy. nie wyrażaj się ;-(

Przeciwnik Rasizmu

#222 Czy Was pogięło?

2014-11-27 20:53

Było kilka zasad o czystości rasy a całośc pachnie eugeniką. Powiedzcie mi entuzjaści kastrowania zwiarząt, co stoi na przeszkodzie, żeby czysty rasowo owczarek niemiecki dorwał na spacerze równie czystą bokserkę z cieczką? A wiecie, że wiele schronisk już kastruje zwiarzęta zanim je wydadzą? Więc po co ta cała petycja? Żeby nakazać właścicielom nierasowych psów ich kastrowanie i sterylizację? Nie mówcie mi o tym, że chodzi o pomoc zwierzętom, chodzi raczej o wspieranie hodowców. Sam mam psy od ponad dwudziestu lat. Żaden nie był rasowy i nigdy nie miałem problemów z niechcianymi szczeniakami. Ogarnijcie się.

Jestem zdecydowanie PRZECIWNY PETYCJI i podobnym pomysłom. Jak już chcecie coś wspierać to wspierajcie schroniska i adopcję a nie okaleczanie zdrowych zwierząt tylko dlatego, że nie spełniają norm rasowych.


Gość

#223

2014-11-28 10:59

Tylko tak można zapobiegać nadpopulacji zwierząt poza tym skończą sie przypadki znęcania się nad zwierzętami

Gość

#224

2014-12-01 09:44

W 100% popieram !!!!
kazio

#225

2014-12-04 14:33

co za bzdura! ZK przegina z tą natarczywością! Pilnuje swojego biznesu zasłaniając się dobrem zwierząt! nie podpisze!