obowiązkowa sterylizacja i kastracja psów i kotów nierodowodowych

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji obowiązkowa sterylizacja i kastracja psów i kotów nierodowodowych


Gość

#151

2014-11-19 20:12

No cóż tu dużo pisać.Szkoda np
tych przyszłych suczek ciężarnych pozostawianych często a to na autostradzie, a to koło starej rozwijającej się budy przywiązanych na łańcuch.Szkoda tych szczeniaczków które ledwie co przyjdą na świat a już lądują w worku w śmietniku czy topione w jakimś stawie itp.Współczuję też tym suczkom które ledwie co stają się matkami a już są macieżyństwa pozbywane właśnie przez nrutalne.pozbywanie się malutkich psiaków.A już nie wspomnę co się dzieje z piersiątkami suczek które nie mają jak pozbyć się pokarmu bo małe brutalnie zostają odebrane!!!Cierpi ta suczka nie mniej od nas...kobiet mających niemowlaki.Na pewno niejedna z was wie jak to jest mieć zastuj pokarmu?I tak samo cierpi siczka która nie ma kogo wykarmić piersiami skoro zostaje pozbyta dzieci :-( I to tyle z.mojej str.

Gość

#152

2014-11-19 20:52

Zgadzam się! Wszystkie psy niehodowlane do wycięcia!! Sama mam wykastrowanego psa i jest to w 100 % mój pies, a nie pies suk :)

Gość

#153 Re: Re: Re: Re:

2014-11-19 21:01

#135: - Re: Re: Re:  

 A czy ja piszę ze cche rozmnażać zwierzę nierodowodowe? Je nie chce ingerować w jego anatomie i fizjologię. mozna utryzmać sukę, bez wycinania narządów i nie dopuścić do rozrodu. Natomiast skutki sterylki mogą być bardzo problemtyczne włącznie ze wzrostem częśtotliwosci występowania zachowań agresywnych u suk. Jest bowiem regulowane hormonalnie. Dlaczego wszyscy uwazają, ze utrzymanie narządó suki czy psa na swoim miejscu równa sie nieokiełznananemu rozmnażaniu. BZDURA. Popieram sterylizacje/kastracje zwierząt bezpańskich bo ku temu są powody związane z brakiem faktycznej kontroli ,ale w petycji wyraźnie napisane jest o wszystkich nierodowodowych psach, nie tylko bezpańskich, brak sterylizacji/kastracji nie oznacza automatycznego romnażania. Chore i wydaje mi sie ze takie traktowanie zwierząt jest nieetyczne. Zdejmijmy w właścicieli obowiazki juz zupełnie, nie bawem zamaist karmic psy bedziemy podłaczać je do kroplówek, bo to okaże sie wygodniejsze, do czego wy zmierzacie. 


Gość

#154

2014-11-19 21:54

Słusznie. I rozsądnie.

Gość

#155

2014-11-19 21:58

czas najwyższy na takie działania, byle z efektem ...
leks

#156 Re: Chyba macie jakiś problem...

2014-11-19 22:04

#14: przyjaciel zwierząt - Chyba macie jakiś problem... 

 Popieram, choć jeden głos rozsądku" masówka" nie jest lekarstwem na wszystko. Nikt nie dał człowiekowi prawa na tak daleko idącą ingerencję w naturę. Też kocham zwierzęta, staram się pomóc każdemu które potrzebuje pomocy, jak trzeba to przygarnę i nakarmię ale bez przesady. A jak by tak było że za niekastrowanego 1000zł mandatu to co? Wtedy nie zaryzykuję i nie przygarnę bo jak się wytłumaczę? Idąc takim tokiem rozumowania to znaczną część ludzi też powinno się sterylizować, bo mają np 5-ro dzieci a nie są w stanie utrzymać jednego albo dlatego że piją albo nigdy nie mają dla nich czasu itd, itp. Śmierdzi faszystowskim podejściem. Czytam te posty i mam wrażenie że większość na tym forum jest raczej wrogami a nie przyjaciółmi zwierząt.

Niemcy też masowo sterylizowali zwierzęta a jak dotarlo do nich że bez wolno żyjących kotów nie poradzą sobie ze szczurami to płacili 50€ za niekastrowanego kota! Może casami trzeba rozglądać się nieco dalej niż własna klatka schodowa i wyciągać wnioski.

Monika K.

#157

2014-11-19 22:39

Pewnie rzeczywiscie ta petycja nie jest doskonala, bledy merytoryczne sa w niej na 100%. Jednak jaka by nie byla to moze da komus u zloba do myslenia. Podpisalam sie, udostepnilam i zgadzam w calej rozciaglosci.

Jednym z glownych argumentow przeciwnikow i tu i na grupie, gdzie byla udostepniona jest zdanie "nie kazdego stac na rodowodowego szczeniaka". Chialabym podzielic sie swoimi doswiadczeniami w tej kwestii. Mam 3 suczki, 2 rodowodowe i 1 w typie rasy... ze schroniska Na Paluchu. Za rodowodowa suke hodowlana zaplacilam 2500pln, ze schronu wzielam za darmo. Kosztow jedzenia nie licze bo kazdy pies musi zjesc, dostac suplementy, witaminy itd. Inne wydatki to weterynarz i leki. Suka ze schroniska pewnie byla kiedys "rasowcem" za 300pln... i patrzac na jej powyciagane sutki pewnie rodzila poki mogla... Ma alergie, atopowe zapalenie skory, problemy ze stawami, problemy gastryczne, nawracajace zapalenie ucha... W ciagu pierwszych 3 miesiecy wydalam na nia ok 3000pln- diagnostyka, proby alergiczne, odczulanie, antybiotyki, sterydy. W tej chwili jej stan jest unormowany, co mozna zaleczone (nie mylic z wyleczonym) i moj budzet na nia rowniez jest unormowany... 2-4 wizyty miesiecznie u weta, badania okresowe, leki podawane ciagle tj 200-300pln miesiecznie. "Droga" suka hodowlana wydatki na weta to raz na kwartal obciecie pazurkow za 10pln, + szczepienia raz do roku 50pln. Rodowodowa pochodzi ze sprawdzonej hodowli, gdzie psy nie sa bezmyslnie rozmnazane i gdzie dba sie o material hodowlany, kundel jest owocem pseudo... I tyle w kwestii kupmy sobie psa za 300pln bo na takiego mnie stac...

Pozostaje jeszcze jeden aspekt, patrzenie na cierpiace zwierze, ktore drapie sie przez 20h na dobe, wylizujace lapy do krwi, wydrapujace z siebie siersc do zywej skory i dylematy... pozbyc sie swedzenia kosztem watroby, czy oszczedzac watrobe i podawac cosii co szkodzi na nerki, zalozyc kaganiec, kolnierz, skarpetki, kubraczek i patrzec jak cierpi...

Moze moj przyklad da do myslenia chociaz jednemu zwolennikowi niekontrolowanego rozmnazania.

dziekuje czytajacym za cierpliwosc

 


Gość

#158

2014-11-19 23:00

Dostępność sterylizacji i kastracji przez cały rok kalendarzowy dla psów i kotów wolno bytujących bezpłatnie na koszt gminy.

Gość

#159

2014-11-20 07:49

Zgadzam się z nia w pelni!!!!

Gość

#160

2014-11-20 08:32

W cywilizowanych krajach obowiązkowa kastracja jest już od dawna, naprawdę można całkowicie uniknąć bezdomności zwierząt. To jest jedyna, prawidłowa metoda walki z bezdomnością!!!!!!
Ja

#161 Re:

2014-11-20 09:33

#160: -  

 Proszę mi wymienić te kraje gdzie to jest obowiązkowe

Jedynie gdzie jest obowiązkowa to jak się bierze ze schroniska - to wtedy są zwierzęta sterylizowane i kastrowane

Obowiązku nie ma nikt aby to robić  - tam działają fundacje które proponują takie zabiegi np za darmo jeździ sobie autokar i kto chce to idze

Wiem bo właśnie tak pracowałem


Gość

#162

2014-11-20 10:33

jestem za,dlaczego....mam na podwórku jedną kotkę i 7 kocurów....gdy by nie była wysterylizowana...zamęczyli by ją na śmierć,a tak są ,,kumplami" !!!!!

Gość

#163

2014-11-20 10:36

A kto za to zapłaci?


Gość

#164

2014-11-20 12:41

swietny pomysl!!!!!!!!!

Gość

#165

2014-11-20 12:42

tak trzymac!!!!!!!!!!!!!!

Gość

#166

2014-11-20 21:03

jeżdżę na interwencję w sprawach psich ... na ile jeszcze starczy mi prywatnych funduszy , ile jeszcze zwierzaków ma cierpieć ????
Gość

#167

2014-11-20 21:20

Pojebało WAS? Tu chodzi głównie o większe zarobki tych głupich hodowli rodowodowych psów!


Gość

#168

2014-11-21 08:48

W 100 % popieram

Gość

#169

2014-11-21 09:41

to w znacznej mierze rozwiazaloby problem niechcianych zwierzat -popieram

Gość

#170

2014-11-21 10:54

Bardzo dobry pomysł
grzegorz

#171 A ja niestety na nie.

2014-11-21 11:50

Nie jestem przekonany, czy koty i psy bez rodowodu to nie zwierzęcy rasizm? Czy aby to nie ścieżka prowadząca wprost do biznesowego prowadzenia hodowli? Cytat z petycji: "Jedynym hodowcą mającym możliwość rozmnażania psów jest członek Związku Kynologicznego w Polsce (ZKwP, FCI)" - co za tym idzie, tylko rasowe psy jak rozumiem (dzwoniłem do ZK, ale dzisiaj nie odbierają telefonów więc nie wiem jak to dokładnie jest, ale na logikę raczej tak jak piszę). Wobec takiego stanowiska jestem niestety zdecydowanie przeciw. Aby była jasność nie jestem przeciw sterylizacją, ale nie na takich zasadach.


Gość

#172

2014-11-21 12:08

Dzięki obowiązkowej kastracji zmniejszy się populacja bezpańskich psów i kotów. Zmniejszy się ilość zwierząt w schroniskach oraz tych cierpiących i umierających na ulicach. Ja jeszcze nałożyłabym na każdego właściciela psa czy kota obowiązkowe czipowanie.

Gość

#173

2014-11-21 13:16

Uważam, że to świetna inicjatywa, ponieważ zbyt wiele jest cierpienia zwierząt wynikającego między innymi z nieplanowanego rozrodu. Człowiek odpowiedzialny powinien mieć kontrolę nas swoimi zwierzętami.
Gaja24
Gość

#174

2014-11-21 15:58

Sama posiadam 3 kotki i 5 kocurków, podkreślam, że wszystkie podrzucone na moją posesję. Powoli zaczyna mi brakować funduszy na ich utrzymanie. W związku z powyższym, nieodpłatna, obowiązkowa sterylizacja i kastracja, w mojej sytuacji byłaby dla mnie zbawienna. Uwielbiam te, już moje kotki, nie mogę i nie chcę oddać ich do schroniska.
Pozdrawiam serdecznie i z niecierpliwością czkam na pozytywny odzew.


Gość

#175

2014-11-21 15:59

Nareszcie cos przeciw bezdomności psów i kotów.
z kotami jednak ostrozniej bo sa i wolnozyjące.