Upamiętnienie Żydów dębickich - petycja do Rady Miejskiej Dębicy

Paweł Piekarz

/ #39 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Co można zrobić, gdy zarząd miasta jest gospodarny

2012-07-26 22:31

#37: Ireneusz Socha - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Co można zrobić, gdy zarząd miasta jest gospodarny

Panie Irku, raz jeszcze i ostatni: w Dębicy nie ma Żydów jako społeczności, ale w Polsce są Żydzi jako narodowość i powinno im zależeć na uratowaniu obiektu będącego, nawet jeśli nie obiektem sakralnym, to na pewno obiektem historycznym. Świadectwem ich obecności tutaj w Dębicy. Jeśli im nie zależy to cóż, ktoś to musi za nich zrobić, bo nadrzędnym celem powinno być uratowanie Synagogi dla przyszłych pokoleń. Może dzięki temu mniej będzie idiotów piszących po murach hasła antysemickie. Jeśli powstanie fundacja, czy stowarzyszenie, to jeśli będzie taka konieczność chętnie przyjmę Pana zaproszenie i w miarę możliwości i czasu zrobię wszystko by zmienić charakter dębickiej synagogi. Bo czy lubię Żydów, czy nie lubię, czy jestem czy też nie jestem miłośnikiem ich kultury uważam, że po ludzku to, co dzieje się z tym budynkiem jest barbarzyństwem. Jeśli będzie mnie Pan chciał znaleźć to zdaje się, że ma Pan do mnie nr telefonu, a jak nie, to na pewno mają go Andrzej i Marzena.

Raz jeszcze dziękuję za inicjatywę i wierzę, że się uda.

Paweł Piekarz