Petycja ws. świeckości Rzeczypospolitej Polskiej

Quoted post

MJ_Lublin

#37 Re:

2014-08-01 21:48

#15: -

"5. Dla mnie Krzyż jest także symbolem kultury na której wyrosła nasza Ojczyzna, systemu wartości, który akceptujemy. Podziwiamy inne kultury, pozwolilibyśmy się okadzać kadzidełkami na zagranicznych wycieczkach ale mały Krzyż pali w oczy"

Krzyż to przede wszystkim symbol chrześcijaństwa. Nie jest symbolem polskiej kultury, Polska mi się bardziej kojarzy z pogańskimi wierzeniami z dawnych czasów. Zanim przyjęliśmy chrzest, mieliśmy swoich słowiańskich bogów i święta z tym związane. Jeśli wieszamy krzyż jako symbol polskiej kultury, to powieśmy też wódkę z pierogami. Tylko godło ma uzasadnione miejsce w urzędach i szkołach.

Odpowiedzi

ateist

#498 Re: Re:

2014-08-27 19:56:03

#37: MJ_Lublin - Re:  

 Absolutnie tak jak mówisz MJ Lublin. I tego nie rozumieją wyznawcy krzyża.

#IKM

#578 Re: Re:

2014-09-26 18:24:06

#37: MJ_Lublin - Re:  

 Na zdjeciach klas szkolnych brakuje jeszcze tylko diabla z kopytami, bo wszyscy klerycy juz sa. Po co wtykac przed oczy krzyz dzieciom i mlodziezy. Niech zyja normalnie...juz byl jeden co dzwigal krzyz, wiec niech tak zostanie. A w szkolach i innych Istytucjach Panstwowych i publicznych niech bedzie nasze godlo...czyli piekny orzel... Juz sie brzydzi patrzec na wszystkich papiezy, prymasow, biskupow i calego kleru...jak chcaniech wisza w kosciolach a nie na kazdej scianie !

 

mariusz

#721 Re: Re:

2015-03-09 17:54:17

#37: MJ_Lublin - Re:  

 dla mnie krzyż jest oznaką zniewolenia narodu polskiego, przypomina mi rzezie niewinnego ludu w imię dobrobytu i zachłanności zaborcy czyli papieża bo watykanu wówczas jeszcze nie było oraz stosy czarownic. To znak chańby ,strachu i upokorzenia narodowego. Mariusz


Gość

#1602 Re: Re:

2016-10-19 14:09:50

#37: MJ_Lublin - Re:  

Krzyż to znak zbawienia, nadziei i miłości Boga stwórcy, ojca do człowieka.