Petycja ws. świeckości Rzeczypospolitej Polskiej

Quoted post

kropka

#329 Re:

2014-08-11 10:06

#15: -  

 Religia nie jest obowiązkowa, ale liczy się do średniej. I ja pytam po co?!

Odpowiedzi

maczyk

#581 Re: Re:

2014-09-27 09:47:26

#329: kropka - Re:  

 a ja uważam, że powinno byż obowiązkowe RELIGIOZNAWSTWO. Znajomość (podstawowa) religii świata uświadomi młodym ludziom, że w zasadzie to wszyscy jesteśmy dziećmi tego samego Boga. Różnice są tak niewielkie, że bez znaczenia.Problemem i źródłem wszelkich zaślepień i sporów jest KLER. to papież wysyłal ,na walkę z poganami, dzieci.To papiestwo tolerowało palenie na stosie. To cadykowie wymyślili,że goja można oszukiwać i jest to chwalebne.To ajatollahowie inspirują walki z "niewiernymi". Itd i itp. Każda religia jest dobrem w rękach dobrych ludzi ale bezgraniczna władza i pieniądze zamienia ludzi w bestie. Nawet w Polsce trwa wojna religijna i kwitnie bałwochwalstwo. (Najnowszą religię jaką znam to "religia smoleńska").Kawałki Tupolewa ,przemycone ze Smoleńska,traktowane są jak relikwie i "zdobią" już nie jeną kaplicę. Każdy z nas widział ten skandal z krzyżem pod pałacem prezydenckim. Gdyby tak dano tym ludziom broń do ręki to polałaby się krew.Tak wychowuje polaków Kler.Na potencjalnych bandytów.   Ludzie R O Z U M U !!!