List otwarty do społeczności naukowej i Polskiej Akademii Nauk

Quoted post

Baca

#312

2015-03-23 07:08

Kochani dyskutanci -  Dr hab. Cezary Wójcik jest zatrudniony w INE PAN od 1999 roku !

On był przy tym wszystkim. Pracował, prowadził zajęcia, itd. I nic nie widział?

1 maja 2013 roku został dyrektorem. To prawie dwa lata !

I teraz się ocknął ? Teraz ujawnia coś, co zostało ujawnione dwa lata temu ? Bo grozi mu kolejna wylotka z roboty ?

??? !!!!!!! ???

 

Przecież to są kpiny - czy wy tego nie widzicie - on wami manipuluje !!!

A wniosek o jego zwolnienie, został zgodnie z negatywną oceną JEGO pracy jako dyrektora oraz AKTUALNEJ sytuacji Instytutu i zaleceniem Komisji Rady Kuratorów PAN, której przewodniczył Prof. dr hab. Jerzy Wilkin (oraz członkowie z zewnątrz !), - oceniającą JEGO dwa lata pracy (!!!), przegłosowany przez Radę Kuratorów PAN, której przewodniczył  Prof. dr hab. Jerzy Brzeziński już 20 lutego 2015, stosunkiem głosów 7:1 za odwołaniem!!!

Wniosek Pani V-ce Prezes PAN Prof. dr hab. M. Marody, był tylko tego prostą konsekwencją i został sformułowany dopiero po zakończeniu procedury odwoławczej uruchomionej przez Pana C. Wójcika!!!
Przy okazji, zakończonej także negatywnie.

 

I taka jest prawda ! A ta cała petycja to ściema i jej cel ujawnia ten artykuł:

http://beta.rp.pl/artykul/1187227-Wojna-w-Akademii-Nauk.html

"Dyrektor jednego z instytutów PAN atakuje kandydata na prezesa tej instytucji, bo chce uratować swoją posadę?"

 

WŁĄCZCIE MYŚLENIE !!!!!!!!!!!!!!

 

Odpowiedzi


Gość

#314 Re: ta cała petycja to ściema i jej cel ujawnia ten artykuł:

2015-03-23 08:31:29

#312: Baca -  

 tu jest także o tym:

w Liście otwartym do społeczności naukowej i Polskiej Akademii Nauk dr hab. prof. PAN Cezary Wójcik dyrektor Instytutu Nauk Ekonomicznych PAN), co niewątpliwie mogło przyczynić się do spadku poparcia dla naszej socjolog,

http://03/socjolodzy-z-pan-krytycznie-o-polityce.html


Gość

#316 Re:

2015-03-23 08:50:45

#312: Baca -  

Niestety na maniupulacje wyglada raczej to, ze przypisuje mu sie przewiny i naduzycia, ktore wyplynely wlasnie dzieki jego uczciowsci i szacunku wobec litery prawa. A juz zupelnie kuriozane jest tlumaczenie, ze zaniedbania (przyjmijmy, ze nie celowe) poprzedniej ekipy zmaterializowaly sie w zagrozenie wlasnie przez niego. Naprawde zamiatanie pod dywan to droga do uratowanie INE?

Fakty swiadcza o tym, ze w ciagu tych "prawie dwoch lat" wielokrotnie probowal zaradzic sytuacjii poprzez wewnetrzen prpocedury, w tym pisma do v-ce Prezes PAN. Owszem, list ten wyglada na akt desperacji, ale nie dla zachowania stanowiska. Raczej twarzy calej polskiej nauki....  Wiec, racja, nie dajmy soba manipulowac, tylko pytanie kto tu naprawde manipuluje.....


Gość

#325 Re:

2015-03-24 17:07:29

#312: Baca -  

  Koniec z układami i przekrętami w INE PAN, początek dla otwartych umysłów i nowych przyszłych studentów, którzy wyleczą ten skostniały twór. Mam nadzieję, że nowy Prezes PAN będzie miał odwagę  wyjaśnić

"brak 120 uchwał, decyzji i zarządzeń, które zgodnie z polskim prawem były niezbędne do prawomocnego prowadzenia studiów"

jak i wiele innych nadużyć finansowych jakie były tam praktykowane! 

    Powinien również wyciągnąć konsekwencje dyscyplinarne w stosunku do osób, ktore tego się dopuściły, chyba, że prof. C. Wójcik już to zrobił - może dlatego to rozsierdziło pozostałych współpracowników? Z powyższego wynika, że prof. C. Wójcik przygotował te 120 uchwał po objęciu przez niego stanowiska dyrektora INE PAN, czyli wniosek jest taki, że wcześniej studia doktoranckie były prowadzone bezprawnie. Zastanawia mnie fakt, dlaczego wybraliście prof. C. Wójcika na dyrektora skoro podobno był taki nieudolny jak piszecie powyżej, przecież pracuje chyba już od 1999r. a nie od dwóch lat, to nie był pierwszy lepszy człowiek z ulicy, musieliście go znać? Gdybym miał firmę to na dyrektora zatrudniłbym pracownika z największą wiedzą, doświadzeniem i charyzmą, który byłby godny zaufania i dobrze reprezentowałby moją firmę! 

      Dla mnie jest jasne, że ktoś przed nim nieźle tam namieszał, a że prof. C. Wójcik wszedł w gniazdo os to nie dziwię się, że chcą się jego pozbyć i zrzucić na niego całą winę. Patrząc obiektywnie po przeczytaniu w/w komentarzy jestem za prof. C. Wójcikiem - GRATULUJĘ ODWAGI, ETYKI i GODNOŚCI. POWODZENIA i mam nadzieję, że będzie Pan wzorem do naśladowania dla młodych ludzi, którzy w przyszłości będą mogli reprezentować NASZ KRAJ. 

  

Jak można oszukiwać studentów - młodych ludzi? Jaki dajecie dla nich przykład?