Manifest Młodzieży Dolnego Śląska

Quoted post

Miś

#5 Re: nie zgadzam się

2015-04-24 06:13

#4: włącz myślenie - nie zgadzam się 

Prawo unijne nie stoi ponad konstytucją Polski. Czyt. jest suwerennym.

Rozwój jest za to źródłem bezpieczeństwa, dlatego należy doń dążyć. 

Ad. 3 Czy ktoś Ci próbuje wmówić, że w manifeście jest pomysł, żeby prawo bylo dla kogoś złe?

Właśnie! Jak ustalić czy ktoś jest młodzieżą, czy nie? Jak traktować kogoś nieskonkretyzowanego w świetle prawa? Po to ustala się młodzież jako grupę społeczną, żeby można było jej członków traktować odrębną polityką, przystosowaną dla nas. 

Ad.6 Różnorodność - ok, ale sytuacja, w której Twój wykładowca udowadnia Ci, że zmarnowałeś ostatnie lata szkoły średniej i musisz zacząć uczyć się od początku nie jest czymś przyjemnym. Pozdrawiam Politechnikę. :)

Ad.7 Nie według wszystkich. Jeśli rodzice wyrażają zgodę większości dzieci na chodzenie na WDŻ (a przypominam, że to wyłącznie wybór rodzica i dziecka) to ta lekcja powinna być jak najlepiej przeprowadzona. Rzetelnie - to słowo najlepiej tutaj pasuje. 

Ad.10 Niewidzialna ręka wolego rynku! :D Każdemu trenerowi personalnemu czy dietetykowi dać możliwość przeprowadzenia lekcji dla np. 100 uczniów za darmo, to przekonać ich, że z nimi się fajnie współpracuje. Przecież uczniowie mogą stać się wtedy potencjalnymi usługobiorcami tych ludzi. To darmowa korzyść dla obydwu stron.

Ad.11 A ja nie :) Zajęć rozwojowych, poza lekcyjnych, dobrowolnych powinno być jak najwięcej. O to chodzi chyba w szkole, żeby kształciła w różnych kierunkach, prawda? 

Ad.15 Widzę to korwinistyczne podejście... :D Tylko za nim musi jeszcze iść myślenie, żeby ogarnąć, jak widzę, jak się takie rzeczy załatwia. Nikt nie pisze, że masz płacić podatek na ten internet. To znowu leży w gestii dostawcy internetu, żeby na przykład 20 ludzi we wtorek skorzystało z jego darmowego internetu, przekonało się, że świetnie chodzi i trójka z nich będzie chciała mieć taki w domu. Reklama - no czy ja wolnościowcowi muszę to tłumaczyć? 

 

Pozdrawiam i również podpisuję się pod apelem - włącz myślenie :) 

Odpowiedzi


Gość

#8 Re: Re: nie zgadzam się

2015-04-24 16:46:50

#5: Miś - Re: nie zgadzam się 

 "Rozwój jest za to źródłem bezpieczeństwa, dlatego należy doń dążyć. "

Skoro rozwój jest źródłem bezpieczeństwa, a chcesz bezpieczeństwa to należy dążyć do rozwoju. Logika.

 

"Jak traktować kogoś nieskonkretyzowanego w świetle prawa?"
Osoby poniżej 18 lat mają swoje prawa i obowiązki, a jeśli chodzi o osoby pełnoletnie to nie widze powodu, aby traktować je inaczej niż starszych obywateli.

 

"Nikt nie pisze, że masz płacić podatek na ten internet."
To skąd pieniądze na niego? Aaa, firmy będą same chciały to robić, aby zachęcić potencjalnych klientów... Więc dlaczego tego teraz nie robią? W petycji czytamy "
oczekujemy publicznego, bezpłatnego Internetu w centrum miast, miasteczek oraz wsi". Już widzę dostawcę internetu udostępniającego za darmo internet we wsi.

 

Na inne punkty nie odpisuję, bo po prostu się nie dogadamy. Ja mam swój pogląd, Ty masz swój. Ale dziękuję za odpowiedź ;)