Petycja ws. świeckości Rzeczypospolitej Polskiej

Quoted post


Gość

#976 Re:

2015-07-07 16:53

#967: -  

 Mam tak samo,też chce mi się rzygać,kiedy widzę co wyprawiają sukienkowi.Wogóle kto to widział,żeby mężczyzna chodził w czarnej kiecy.Jedyną oznaką księdza powinna być koloratka,żona i liczne potomstwo,żeby swołocz wiedziała,co to znaczy życie,bo oni są oderwani od problemów ludzi,dlatego pieprzą takie bzdury i wyprawiają to co wyprawiają żerując na strachu wiernych.

Odpowiedzi

Wnikliwy czytelnik

#986 Re: Re:

2015-07-08 07:56:16

#976: - Re:  

 Znalazłem taki oto interesujący fragment artykułu z sierpnia 1936 roku z barcelońskiej gazety "SOLIDARNOŚĆ ROBOTNIKÓW" (organ prasowy  katalońskich anarchosyndykalistów). Tytuł artykułu brzmiał : "PRECZ Z KOŚCIOŁEM!" : "Kościół musi zniknąc bezpowrotnie (...) Obrzydliwe kryjówki katolików już nie istnieją. Pochodnie, niesione przez lud, wypaliły i oczyściły je do cna. W ich miejscu wznosi się wolny duch, który nie ma nic wspólnego z duchem masochizmu, który lęgnie się w kościelnych nawach. Ale Kościół trzeba wyrwać z korzeniami. By tak się stało, musimy przejąć kościelne dobra, które powinny należeć do ludzi. Zakony religijne muszą zostać rozwiązane. Biskupi i kardynałowie muszą zostać rozstrzelani".  W innym miejscu znalazłem taki oto mocny cytat : "Rozpalililismy pochodnię, by podłożyć oczyszczający ogień pod budynki, które od wieków rzucały swój cień na każdy zakątek Hiszpanii - kościły - i ruszylismy przez pola i wsie, oczyszczając je z religijnej zarazy". Mocne nieprawdaż?