500 zł na każde dziecko bez względu na dochód i liczbę posiadanych dzieci

Quoted post


Gość

#25

2016-01-10 08:07

Ponieważ mój dochód netto wynosi około 1500 złotych i mam jedno dziecko, wszystkie opłaty wynoszą koło 1300 złotych, więc pytam się z czego mamy żyć? O rodzinnym już nie wspomnę, od 12 lat nie otrzymuje, nawet nie wiem jaka kwota jest obecna na dziecko. Moim zdaniem Państwo nie nam odbiera, tylko dzieciom.

Odpowiedzi

warszawiak

#132 Re:

2016-01-21 21:40:09

PIS wprowadził ograniczenia - i tak własnie powinno być.

Kryterium dochodowe to podstawa, przy dwójce dzieci i więcej, także powinny być kryteria zresztą. Powinniśmy wspomagac jedynie tych najbiedniejszych! Zgadzam się z wieloma osobami tutaj i uważam, że próg kwotowy powinien być wyższy, ale niewątpliwie powinien być.

Nie wyobrażam sobie, że osoby dobrze sytuowane rownież dostają pieniądze od państwa - to powinna być pomoc dla najuboższych.

 

PS. Do Państwa którzy piszą o dyskryminacji:

Proponuję zapoznać się ze słownikiem Języka polskiego, ew. nie używać słów których znaczenia nie rozumiecie (dyskryminacja miałaby miejsce wtedy, gdyby kryterium nie było i jedni rodzice dostaliby pieniądze a inni nie przy spełnianiu tych samych warunków, czyli np. dwie rodziny mają taki sam dochód na osobę, ale dostaje zapomogę tylko jedna z rodzin). Postawienie warunków do uzyskania pomocy finansowej nie jest DYSKRYMINACJĄ!!! To tak, jakbym powiedział, że ja tez chcę płacić połówke za przejazd autobusem w mieście, bo dzieci mają zniżkę, a ja też jestem dzieckiem, tyle że już dorosłym... itd. Czy to dyskryminacja dorosłych, którzy sa niewątpliwie czyimiś  dziećmi?

ola

#148 Re:

2016-01-26 05:46:38

#25: -  

 skoro zarabiasz 1500 netto to na zasilek z mops sie lapiesz, a alimenty od ojca dziecka?placi? nie placi? sa zasadzone?


Gość

#1759 Re:

2016-04-22 19:44:12

#25: -  

 Nie chcę mi się wierzyć że jesteś taka samotna albo masz faceta na boku albo naprawdę jesteś niezaradna i brzydka skoro nie potrafisz założyć rodziny