500 zł na każde dziecko bez względu na dochód i liczbę posiadanych dzieci


Gość

#126 Re: Re: Re:

2016-01-19 12:11

#110: - Re: Re:  

 to niech dają takim a nie tym co siedzą w domu i nie idą do pracy bo im się nie chce!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 


Gość

#127

2016-01-19 18:10

Mam jedno dziecko i tak samo należy mi się 500 zl! Chyba niczym się nie różni od innych, czy się mylę? ???
ada

#128 Re: Re: samotna mama z jedynakiem.

2016-01-19 21:03

#123: - Re: samotna mama z jedynakiem. 

 I to jest chyba najlepszy argument!


Gość

#129

2016-01-20 07:02

Jedno dziecko nie tylko w rodzinach 2+1 jest na straconej pozycji, w rodzinach niepełnych gdy matka lub ojciec wychowuje samotnie jedno dziecko i pracuje zawodowo a nie ma możliwości korzystania z pomocy Funduszu alimentacyjnego gdy drugi z rodziców uchyla się od obowiązku łożenia na wspólne dziecko . Podobna sytuacja dotyczy projektu 500+, czy 1600 złotych na dwie osoby to dużo???? Niech Ci którzy napisali taką ustaw przeżyją miesiąc za te pieniądze. Sprawiedliwość to tylko slogan a ty człowieku radź sobie sam...... Czy moje dziecko jest gorsze bo wychowuję je sama i do tego uczciwie pracuję???? Mogę zapomnieć o jakiejkolwiek pomocy od państwa bo dochody mojej rodziny nieznacznie przekraczają kryteria, które są oderwane od rzeczywistości.


Gość

#130

2016-01-20 18:06

Myślicie , że ta petycja coś da??


Gość

#131

2016-01-21 20:50

Jestem za petycją a jak to nie pomoże to protest pod sejmem.Dlaczego moje dziecko ma byc inaczej traktowane tak samo chce jeść, ubrac sie,chodzic na dodatkowe zajecia, które równiez kosztują niczym sie nie różni od drugiego.A tak na marginesie bez pierwszego dziecka nie byłoby drugiego.Nie poddawajmy sie walczmy to sie nalezy tak samo naszym dzieciom jak i rodzinom z dwujką dzieci.WALCZYMY!!!!!!!!!!

warszawiak

#132 Re:

2016-01-21 21:40

PIS wprowadził ograniczenia - i tak własnie powinno być.

Kryterium dochodowe to podstawa, przy dwójce dzieci i więcej, także powinny być kryteria zresztą. Powinniśmy wspomagac jedynie tych najbiedniejszych! Zgadzam się z wieloma osobami tutaj i uważam, że próg kwotowy powinien być wyższy, ale niewątpliwie powinien być.

Nie wyobrażam sobie, że osoby dobrze sytuowane rownież dostają pieniądze od państwa - to powinna być pomoc dla najuboższych.

 

PS. Do Państwa którzy piszą o dyskryminacji:

Proponuję zapoznać się ze słownikiem Języka polskiego, ew. nie używać słów których znaczenia nie rozumiecie (dyskryminacja miałaby miejsce wtedy, gdyby kryterium nie było i jedni rodzice dostaliby pieniądze a inni nie przy spełnianiu tych samych warunków, czyli np. dwie rodziny mają taki sam dochód na osobę, ale dostaje zapomogę tylko jedna z rodzin). Postawienie warunków do uzyskania pomocy finansowej nie jest DYSKRYMINACJĄ!!! To tak, jakbym powiedział, że ja tez chcę płacić połówke za przejazd autobusem w mieście, bo dzieci mają zniżkę, a ja też jestem dzieckiem, tyle że już dorosłym... itd. Czy to dyskryminacja dorosłych, którzy sa niewątpliwie czyimiś  dziećmi?


Gość

#133

2016-01-22 11:05

te z jestem za tym zeby do prezydenta a póżniej ewentualnie pod sejm


Gość

#134

2016-01-22 15:22

Mój syn starszy ma 20 lat a młodszy 13 ,może pani premier na uczy sie dodawać 1+1=2 na kAżde drugie dziecko!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Bogatsi się ucieszą już słyszałam jak będą kupować nowe samochody a 500 posłuży na ratę,a mnie nie stać na studia dla dziecka bo uczciwie z mężem zapierdalamy w Polsce,liczę tylko na to że syn wyjedzie za granicę potem drugi z tego bagna.TO JEST NAGRODA ZA POSIADANIE 2-KI DZIECI.TO JEST CHORE MÓJ KIEROWNIK ZARABIA Z ŻONĄ 10000 I ŚMIE JE MI SIE W OCZY BO ON DOSTANIE 500 ZŁ NA WACIKI DLA ŻONY,TO JEST MARNOTRAWSTWO JAK ZWYKLE NAPYCHA SIĘ KIESZENIE BOGATYM A PATOLOGIA RODZI PATOLOGIĘ I I TAK ICH DZIECI NIE ZAROBIĄ NA EMERYTURY BO BĘDĄ SIEDZIEĆ NA SOCJALU I ŚMIAĆ SIĘ W OCZY TYM CO PRACUJĄ .......ŻENADA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Gość

#135

2016-01-22 21:07

Jak można dawać pieniądze osobom, którym się nie chce pracować , bo mają 3 dzieci i liczą na państwo i OPS.!!!
Wokół mnie tacy ludzie mieszkają, nic nie robią, praca jest ,ale oni twierdzą, że im się nie opłaca iść do pracy za 1800 zł, bo dostaną tyle samo ZA DARMO!!!!!A ja pracuję za 2 tyś i codziennie chodzę do pracy, tylko po co? Mam pracować na darmozjadów.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Gość

#136

2016-01-23 03:36

Bo każdemu dziecku należy się tyle samo, co z tego ze próg dochodowy jest dosyć wysoki jak ci co zarabiają więcej nie dostana a maja kredyty do spłaty itp.
Samotna matka

#137

2016-01-23 10:00

Jestem samotną matką,moj byly maz zostawil mnie w ciazy bez srodkow do zycia.Znalazlam prace za najnizsza krajowa,z tego oplacam rachunki i probuje jakos zyc.Co miesiac zadluzam sie zeby wystarczylo na to co najwazniejsze.Nie nalezy sie mojemu dziecku 500 bo jestem za bogata........Inni kombinuja jak sie da,sa wynagradzani za zlodziejstwo i oszustwo,kradna a na pomoc dla nich skladamy sie wlasnie my,pracujacy uczciwie -naiwni ludzie,czesto pokrzywdzeni przez los. 


Gość

#138

2016-01-24 07:10

Wreszcie ktoś pomyślał o jedynakach. Jeśli nie ma progu dochodowego przy drugim i kolejnym dziecku to dlaczego miałoby być przy pierwszym. Czy moje dziecko jest gorsze? Nie pozwólmy na nierówne traktowanie naszych Jedynaków!!!

Gość

#139

2016-01-24 07:37

Moja cörka Jedynaczka nie jest drugim sortem

Gość

#140

2016-01-24 09:08

Nie mam jeszcze dzieci,ale uważam że każde dziecko powinno być równe wobec prawa bez względu na to czy jest jedynakiem czy ma 10 rodzeństwa. Powinny dostać wszystkie dzieci!!!

Gość

#141 Re: Re:

2016-01-25 09:38

dyskryminacja «prześladowanie poszczególnych osób lub grup społecznych albo ograniczanie ich praw ze względu na rasę, narodowość, wyznanie, płeć itp.» #132: warszawiak - Re:  

 kryterium dochodowe jedynie przy jedynakach to dyskryminacja grupy społecznej jaką są jedynacy, drugie i trzecie nie bedzie miało żadnych progów dochodowych

 

Zbulwersowana

#142

2016-01-25 13:44

Ludzie co mozna jeszcze zrobic? Nie moge zrozumiec dlaczego mam zostac ukarana za posiadanie jednego dziecka. Pracuje i place podatki,co miesiac zadluzam sie zeby przezyc,niewiele przekraczam prog dochodowy,ale chyba sie zwolnie pojde do MOPS-u i bede miala wszystko gdzies.W tym kraju nie oplaca sie byc uczciwym i pracowac


Gość

#143

2016-01-25 16:01

Jestem babcią Jedynaczki, jej Rodzice uczciwie pracują, i tylko dlatego, że nie maja więcej dzieci moja Wnuczka jest gorsza? Jeśli nie ma progu dochodowego do drugiego i trzeciego dziecka to dlaczego jest do pierwszego- przecież podobno wszyscy jesteśmy równi wobec prawa? Czy może się mylę?????
Walczmy o to, aby jedynaki nie były pokrzywdzone!!!!!!!

Gość

#144 karolina

2016-01-25 18:39

myślicie że coś wskuramy??


Gość

#145

2016-01-25 20:53

250 zl na każde  dziecko nawet  te po 18 roku zycia uczace sie, problem bylby rozwiązany,  ale po co, ideologia  ważniejsza  niz rozum. Gratulacje  dla PiS (to sarkazm  oczywiście ). Smutne to niestety. 


Gość

#146

2016-01-25 21:33

ponieważ każde dziecko jest równe i ma prawo godnego życia

Gość

#147

2016-01-25 22:55

Podpisuje sie
ola

#148 Re:

2016-01-26 05:46

#25: -  

 skoro zarabiasz 1500 netto to na zasilek z mops sie lapiesz, a alimenty od ojca dziecka?placi? nie placi? sa zasadzone?


Gość

#149

2016-01-26 07:52

Mam jedna córeczke 20 mc jestem sama na wynajmowanym mieszkaniu w tej chwili nie mam mozliwosci podjecia pracy. ALE NAWET PODEJMUJAC PRACE ZA 1600 ZL W PRZYSZLOSCI BEDAC NA WYNAJMOWANYM MIESZKANIU BEDZIE BARDZO CIEZKO NIE BEDE MOGLA KORZYSTAC Z POMOCY OPIEKI NO PRZEKROCZE DOCHOD NIE DO STATE 500 ZL NA DZIECKO BO PRZEKROCZE DOCHOD WYDAJAC CALA WYPLATE NA RACHUNKI I MIESZKANIE ILE MI ZOSTANIE NA ZYCIU NIC!

Gość

#150

2016-01-26 09:58

Mam jedno,dziecko. Mam,nadzieje, ze również będę mogla dostać 500zl.