500 zł na każde dziecko bez względu na dochód i liczbę posiadanych dzieci

rem2

#26 Re: N-I-E

2016-01-10 08:30

#14: Kinia - N-I-E 

 Dokładnie. 0 zł dla wszystkich na każde dziecko .


Gość

#27

2016-01-10 10:20

Ponieważ mam jedno dziecko i ze względów zdrowotnych nie planuje kolejnego. I uważam ze moje dziecko nie powinno być traktowane inaczej. A próg dochodowy to kpina, moi znajomi mają 2 dzieci bo ich na to stać i zarabiają 2 razy więcej niż ja.

Gość

#28

2016-01-10 11:39

Bo to się w głowie nie mieści. To niesprawiedliwe!!!!

Gość

#29 Re:

2016-01-10 15:29

Taa...oddasz szybko te pieniazki,w podatkach,akcyzach itp,tylko brac kase darmozjady jedne

 

Mama 2 dzieci

#30 Re: Re: N-I-E

2016-01-10 15:41

#26: rem2 - Re: N-I-E 

 Napisali bezdzietni lub bogaci


Gość

#31

2016-01-10 17:54

Jedynacy są dyskryminowani. Jeśli ustawa faktycznie ma ma wspierać rodziny świadczenie powinno być wyplacane każdemu dziecku bo utrzymanie każdego dziecka kosztuje tyle samo (a nawet kolejnych mniej bo mamy już wózek, ubranka, siodełka do samochodu itp.) . Młodych ludzi nie zachęci to do posiadania dziecka i będą decyzje te odkładac do czasu aż osiągną jakąś stabilizację co dla przeciętnych ludzi jest osiągalne po 30. Im później urodzi się pierwsze dziecko tym później ma się drugie albo już nie ma sie w ogóle. DLatego ustawa w żaden sposób nie wspiera też zwiększenia urodzeń a jedynie wspiera rodziny które już mają dzieci (nie dziecko). Wygląda na to że jedynak to nie dziecko.Lepiej żeby było po mniej ale sprawiedliwie.

Gość

#32

2016-01-10 18:41

Bo nie zgadzam się z tym co robi obecny rząd i jesteśmy przeciwnikami partii PIS!!!!!

Gość

#33

2016-01-10 19:26

Każde dziecko jest równe i każde ma żołądek....

Gość

#34

2016-01-10 22:50

Jestem samotną matką mam na utrzymanhu dwójke dzieci starsza córka ma skończone 18 lat a młodsza 15, zarabiam grosze i sama muszę się martwić o wszystko , dlatego że moje starsze dziecko jest pełnoletnie totdrugie liczone jest jako pierwrsze pomimo że pierwsze nadal się uczy i jest na moim utrzymaniu nic nie dostanę bo przekraczam 800 zł na osobę , znam masę osób , którym się dużo lepiej powodzi , gdyż są małżeństwem i oboje zarabiają po kilka tysięcy ale 500 dostaną , ponieważ mają dwójkę dzieci ale dzieci te są młodsze niż moje . Pytam się gdzie tu sprawiedliwość ?! Dostaną bogaci , cwaniaki pracujący na czarno i patologia ! Najbardziej pokrzywdzeni przez los nie dostaną nic! Samotne matki w tym kraju są dyskryminowane ! Niektóre nawet nie mają alimentów na dzieci bo pseudo tatuś ma je gdzieś a państwo polskie to toleruje ! Ale podatki od nas samotnych matek to biorą i teraz jeszcze chcą je rozdawać znacznie bogatszym od nas ! Nie rozumiem dlaczego PIS nazywa się Prawo i Sprawiedliwość jeśli nie traktują sprawiedliwie nawet dzieci?! moim zdaniem dzieci samotnych matek powinny dostać bez względu na dochód , one itak już są bardzo skrzywdzone przez los!

Gość

#35

2016-01-11 08:38

Wszystkie dzieci są równe w oczach rodziców i nauczycieli, tak samo być powinno dla naszych włodarzy, dla państwa
Joanna Godlewska

#36

2016-01-11 09:02

Witam!!!

Im bliżej  wprowadzenia ustawy 500 + tym większe widzę zainteresowanie ze strony społeczeństwa i mediów.  Bardzo dziękuje za podpisy - mam nadzieję , że jest nas więcej i osiągniemy sukces (przynajmniej w danej sprawie)  . Przy większej ilości podpisów będziemy mieli  silny argument - głos społeczeństwa  -  myślę że następnym krokiem powinien być list do prezydenta ( do kancelarii prezydenta) .

Uważnie czytam Państwa komentarze - te za petycją jak również te przeciw. Każdy ma prawo do swojego głosu . Proszę o dalszą ocenę ustawy  , sugestie , opis Państwa sytuacji, wszystko co się wiąże z  projektem ustawy.

W przypadku listu do kancelarii prezydenta odwołam się oczywiście do petycji, ilości podpisów i komentarzy. 

 

Pozdrawiam!!!

 


Gość

#37 Re:

2016-01-11 13:45

#2: anna -  

 Witam. Jeśli nie posiada pani dochodu większego niż 800zł na osobę w rodzinie to 500zł będzie pani przysługiwało.


Gość

#38

2016-01-11 15:12

Dzieci i ich rodziny powinny być równo traktowani. Jeśli rodzice decydują się na 1 dziecko to to jest gorszy sort rodziny? A może lepiej wychować jedne dzieciątko godnie niż w biedzie kilkoro...?

Gość

#39

2016-01-11 16:05

wszystkie dzieci są warte wspierania przez państwo. Nie wolno dyskryminować niektórych obywateli nawet jak są jeszcze dziećmi.
Dzieci są jednakowo warte nawet jak są jedynakami. Często rodziny posiadające jedno dziecko mają problemy finansowe. Być może że PIS tak kombinuje żeby i w tej sprawie podzielić Polaków.

Gość

#40

2016-01-11 16:08

Ponieważ wychowuje 4 dzieci i przekraczam 30 zl i nic mi sie nie należy

Gość

#41

2016-01-11 16:14

Ponieważ dzieci nie powinno się dzielić. sami z żoną mamy w drodze jedno zdecydowaliśmy się dopiero teraz ponieważ chcieliśmy się ustabilizować finansowo. drugie dziecko też będziemy chcieli mieć, ale nie dlatego że mają płacić bo nam to obojętne. chcemy mieć dwójkę i tyle. ale moim zdaniem nie powinno się dzilić dzieci na lepsze gorsze , powinno być udzielone inne wsparcie. żona po 6 mies macierzyńskiego musi wrócić do pracy żeby nas było stać na opłaty jedzenie i życie. Będziemy borykać się z róznymi problemami i uważam że powinna być udzielona jakaś inna pomoc dofinansowanie do żłobka, czy też w ogóle stworzenie większej ilości złobków bo nie bęzdiemy mieli z kim zostawić dziecka. mogliby ułatwić dalszy powrót kobiet do parcy po macierzyńskim że np. matka siedzi rok w domu i ma 100 % pewności że po tym czasie wróci na sto samo stanowisko pracy
babulunia

#42 Re:

2016-01-11 16:19

#34: -  

Mam już grubo ponad 60 lat i bardzo dobrze rozumiem Pani rozżalenie. Również nie zgadzam się z takim podziałem dzieci - na lepszych, czyli tych wartych 500 zł - i gorszych. Ale mam swoją teorię na temat obdarowywania tylko niektórych dzieci przywilejem otrzymania 500 zł. Mianowicie jest to polityka którą od dłuższego czasu prowadzi Kaczyński. To polityka dzielenia Polaków na gorszych i lepszych.

W tym przypadku na tych którzy dostaną 500 zł i tych którzy nie zasłużyli (gorszy sort). Gdy nas do końca podzielą to coraz łatwiej będą mogli nami rządzić. Rządzić nie przez 8 lat - lecz co najmniej przez 20 !!!


Gość

#43

2016-01-11 16:20

Każdemu dziecku się to należy ;-)
niki

#44 Re:

2016-01-11 16:20

#2: anna -  

 no właśnie też znam takie osoby jak Ty i inne np znajoma siedzi w domu bo jej sie nie chce iść do pracy jak to owiedziała nie opłaca się jej. ma 2 dzieci, teraz dosatnie 1000 zł jako bezrobotna z tego programu dla osób które nie były na macierzyńskim do listopada mają jej płacić do tego 500 zł i już ma 1500 zł, mąż zarabia 4000 zł. mieszkają z rodzicami, za nic nie płacą, dziećmi opiekują się dziadki a ja kurcze zapitalam za 1700 zł mąż ma 2500 mamy kredyt raty i co nic nie dostaniemy. też bym chciała siedzieć w domu i opiekowac się dzieckiem chociaż do ukończenia 1 roku życia a niestety zaraz muszę iść do pracy bo inaczej kto wie czy beę mogła dalej pracować czy mnie nie zwolnią 

39

#45 Re: Re: Re: N-I-E

2016-01-11 16:25

#30: Mama 2 dzieci - Re: Re: N-I-E 

 nie zgadzam sie z diagnozą "Mamy z dziećmi". Uważam że zamiast przydzielać pieniądze na niektóre dzieci lepiej zwiększyć wolną kwotę od podatku. Wowczas wszystkie dzieci (również te uczące się a mające ukończone 18 lat), a i strsze osoby miałyby więcej pieniędzy na życie.

39

#46 Re:

2016-01-11 16:30

#10: -  

 Na tym własnie zależy PIS-owi. Aby nas podzielić. Żebyśmy się ze sobą kłócili. A oni będą rządzić.


Gość

#47

2016-01-11 16:51

Wszystkie dzieci są takie same nie można dyskryminować jednaków!!!!!!!!!!!

Gość

#48

2016-01-11 18:25

Bo uczciwie pracuje
Mama jedynaczki

#49 Re:

2016-01-11 18:34

#36: Joanna Godlewska -  

 Witam 

Pani Joanno jestem tak samo oburzona jak Pani 

Pisałam do prezedenta do Pani Premier ale bez odzewu Ale może jak nas będzie dużo to coś nam się uda 

Każde dziecko jest równe

#50 Promujcie Petycje

2016-01-11 18:38

 Proszę promowac petycję żeby było bardzo dużo głosów.Ja  sama udostępniam gdzie się da.Rodzina znajomi fb oraz grupy fb ale nie dam rady całej Polski poinformować. Myślę ze warto trochę czasu poświęcić.Od 3 dni 500 ponad głosów to dużo a jednocześnie mało bo zostało mało czasu