Głosowanie w Kalabrii /Wybory Prezydenckie

Szanowny Pan

Jacek Czaputowicz

Minister Spraw Zagranicznych RP

 

Szanowny Panie Ministrze, 

 

zwracamy się z apelem o utworzenie okręgu wyborczego w północnej Kalabrii, w mieście Cosenza podczas wyborów prezydenckich w 2020 roku. 

 

We Włoszech w wyborach parlamentarnych do Sejmu i Senatu w 2019 roku zostały utworzone 3 komisje wyborcze - w Mediolanie, w Rzymie i w Palermo. Najbliższe komisje - w Rzymie i w Palermo znajdowały się w odległości około 500 kilometrów od Kalabrii. Głosowanie, które jest konstytucyjnym prawem każdego Polaka, było możliwe tylko dla wybranej grupy osób, które dysponowały czasem oraz pieniędzmi, by móc pozwolić sobie na jednodniową podróż do wyżej wymienionych miast. 

W Kalabrii według danych Istat mieszka aż 3430 Polaków, których wolą jest, aby móc spełnić swój obywatelski obowiązek i zagłosować w zbliżających się wyborach prezydenckich. 

Apelujemy o utworzenie komisji wyborczej w Cosenzy, w północnej Kalabrii. Okręg wyborczy w tym mieście będzie nie tylko dużym udogodnieniem dla Polaków z Kalabrii, ale też dla rodaków z sąsiedniej Basilicaty (402 Polaków), Apulii (3564 Polaków) oraz południowej Kampanii, ponieważ Cosenza jest bliżej niż Rzym a dojazd do niej jest łatwiejszy i tańszy. Nie bez znaczenia jest również fakt, że prowincję Cosenzy zamieszkuje 1432 Polaków, czyli 41,7 %Polonii z Kalabrii. 

 

Drodzy Rodacy z południowych regionów Włoch, 

 

zwracamy się do Was z uprzejmą prośbą o podpisywanie petycji ws. możliwości głosowania w północnej Kalabrii w nadchodzących wyborach prezydenckich. Każdy głos jest cenny, ponieważ realnie może wpłynąć na decyzję MSZ RP o utworzeniu okręgu wyborczego w Cosenzy. 

 

PROSIMY O POTWIERDZENIE PODPISU PETYCJI POPRZEZ KLIKNIĘCIE W LINK WYSŁANY NA ADRES E-MAIL PRZY SKŁADANIU PODPISU 

 

Józefina Plesner, farmaceutka

Marta Petrusewicz, profesor z Università della Calabria 

Związek Polaków w Kalabrii 

Kalabria bocznymi drogami 

Ewa Sobolewska-Spagnuolo, mgr inż. rybactwa morskiego i ochrony środowiska 

Stowarzyszenie Polscy Scaleoti 

Jolanta Kolanowska, food blogger i uczestniczka Bake Off Italia 6

Aneta Ozonek, fotograf, socjolog i blogger

 

 

 

 


Józefina Plesner    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Józefina Plesner do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Facebook