Lepiej oświetlone przejścia dla pieszych w Warszawie

Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy

Sz. P. Rafał Trzaskowski

 

Szanowny Panie Prezydencie,

Jako reprezentant mieszkańców Warszawy i kierowców, zwracam się do Pana z petycją o ulepszenie oświetlenia przejść dla pieszych w Warszawie.

Wielokrotnie byłem świadkiem, bądź też dochodziły do mnie informacje o wypadkach, w których poszkodowani byli piesi, nie widoczni podczas wchodzenia na pasy, lub kiedy (na szczęście) do wypadku zabrakło sekund lub metrów. Część winy leży zarówno po stronie pieszych, jak i kierowców, ale jest jeden czynnik na który ma wpływ miasto. Jest to oświetlenie samych "pasów". 

W mojej okolicy niedawno powstało specjalne oświetlenie dla przejścia dla pieszych - dokładnie mowa o skrzyżowaniu ulic Kolorowej i Bohaterów Warszawy (dzielnica Ursus), gdzie postawiono dwie specjalne latarnie po obu stronach uilcy. Jest to świetne rozwiązanie, gdyż niezależnie od pory roku ani dnia, kierowca nawet z daleka widzi że ktoś nie tylko jest na przejściu dla pieszych, ale też zamierza na nie wejść.

Najszybszej interwencji wymagają przejścia znajdujące się w okolicach szkół, zwłaszcza biorąc pod uwagę, iż w porze zimowej zajęcia lekcyjne kończą się po zmroku. Miasto powinno dbać o bezpieczeństwo mieszkańców i robić wszystko żeby uniknąć niebezpiecznych sytuacji, zagrażających życiu i zdrowiu mieszkańców Stolicy.

Z wyrazami szacunku,

Marek Stawski - warszawski kierowca

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Marek Stawski do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Facebook