NIE dla budowy Pomnika Wdzięczności nad poznańską Maltą

Zaniepokojeni zapowiedziami budowy Pomnika Wdzięczności nad poznańską Maltą, chcemy wyrazić nasz sprzeciw wobec zajęcia kolejnego kawałka przestrzeni publicznej dla celów religijnych.

Domagamy się poszanowania praw Poznaniaków do wolności od ingerencji Kościoła w życie miasta i lokalnej społeczności. Jesteśmy oburzeni chęcią zagarnięcia kolejnego terenu przez poznańską kurię pod przykrywką uczczenia rocznicy odzyskania niepodległości i upamiętnienia walk Wielkopolan w jej obronie. Komitet Odbudowy Pomnika chce wykorzystać to miejsce do organizacji przemarszów, uroczystości religijnych i wielotysięcznych manifestacji. Uważamy, że bardziej stosowne będzie, gdy metropolita poznański wyznaczy na ten cel jeden z licznych terenów będących własnością poznańskiej archidiecezji.

Malta jest terenem rekreacyjno-sportowym służącym poznaniakom do wypoczynku od wielu lat i pragniemy, aby takim terenem pozostała. Stanowczo nie zgadzamy się na realizację planowanej budowy w tym miejscu. W przeciwnym razie przestrzeń ta stanie się kolejnym miejscem kultu religijnego.

My niżej podpisani deklarujemy sprzeciw wobec budowy Pomnika Najświętszego Serca Pana Jezusa zwanego Pomnikiem Wdzięczności w Poznaniu przy al. Jana Pawła II na terenach obszaru Jeziora Maltańskiego objętym planem miejscowym LXXXV/982/2002 ani na jakimkolwiek innym gruncie publicznym.


Stowarzyszenie Projekt: Polska Poznań    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Stowarzyszenie Projekt: Polska Poznań do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Facebook