Ocalmy augustowskie kasztanowce przed wycinką powiatu

Zarząd Powiatu Augustowskiego
Starosta Jarosław Szlaszyński
Wicestarosta Dariusz Szkłądź


PETYCJA W SPRAWIE OCALENIA KASZTANOWCÓW NA ULICY KOŚCIELNEJ W AUGUSTOWIE PRZED WYCINKĄ POWIATU

kasztanowce.jpeg

My, niżej podpisani, zwracamy się do Zarządu Powiatu Augustowskiego z apelem o rezygnację z wycinki pięknych kasztanowców towarzyszących nam od dziesięcioleci na ulicy Kościelnej. Zwracamy się z petycją o natychmiastową zmianę planów, pozostawienie naszych kasztanowców i przeprowadzenie remontu z najwyższą dbałością o ich dobrostan.

Z przerażeniem przyjęliśmy informację, że Powiat planując remont ulicy Kościelnej, zaplanował wycięcie w pień wszystkich kasztanowców co do jednego. Tymczasem remont jest możliwy z zachowaniem istniejącego drzewostanu. Projekty umieszczone na BIP dowodzą jasno, że drzewa mogą pozostać na swoim miejscu. Jesteśmy zdania, że zamiast płacić za wycinkę dorodnych drzew, Starosta powinien zainwestować w pielęgnację kasztanowców, budowę linii nawadniającej oraz systemu napowietrzania brył korzeniowych.

Kasztanowce na ulicy Kościelnej tworzą wspaniały klimat. Zacieniają chodniki oraz ulicę, dają uglę w upalne dni, wyciszają przestrzeń, oczyszczają powietrze i sprawiają, że jest to jedna z najpiękniejszych uliczek w mieście. Sąsiedztwo Bazyliki oraz Rynku Zygmunta Augusta podnoszą znaczenie istniejącego drzewostanu dla wizerunku całego Miasta Augustów. Zdajemy sobie sprawę, że istnieją inwestycje publiczne, których nie da się zrealizować bez wymiany drzewostanu. W tym jednak przypadku planowany remont w żaden sposób nie wymusza wycinki. Nowa ulica i chodniki wśród kilkudziesięcioletnich kasztanowców będą wyglądać pięknie. Będą cieszyć mieszkańców i turystów.

Apelujemy do Zarządu Powiatu o zmianę planów i rezygnację z wycinki kasztanowców na Kościelnej. To ulica w sercu Miasta Augustowa, którego mieszkańcy chcą zachowania pięknych drzew. Chce ich zachowania również Burmistrz Miasta i Rada Miejska. W tej sytuacji uważamy, że organ, który nie pochodzi z bezpośredniego wyboru mieszkańców miasta nie ma prawa decydować wbrew ich potrzebom i wycinać drzewa w sercu Augustowa, który jest uzdrowiskiem. Powiat o swych planach nie informował mieszkańców miasta, nie prowadził konsultacji, nie zorganizował żadnego spotkania w tej sprawie. Wzywamy do rezygnacji z wycinki i uszanowania przez Zarząd Powiatu Augustowskiego woli mieszkańców miasta.


Mieszkańcy Augustowa    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Mieszkańcy Augustowa do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Script executed with success this is not html: Array ( [type] => 2 [message] => Trying to access array offset on value of type null [file] => /home/petitions/public_html/sign_petition.php [line] => 31 )