Ograniczenie tonażu samochodów przejeżdzających przez przez wsie Bobrowiec i Kamionka

Szanowni Państwo

Uprzejmie proszę o wsparcie inicjatwy ograniczenia tonażu samochodów przejeżdżających  przez wsie Bobrowiec i Kamionka (woj. Mazowieckie, powiat Piaseczno). Miejscowości te są stosunkowo niewielkie, jednak o dużym zagęszczeniu zabudowy mieszkaniowej.  Drogi i chodniki dla pieszych są wąskie. Niestety w ostatnich latach dramatycznie wzrosła liczba przejazdów samochodów typu TIR, szczególnie przez ulice Główną i Mazowiecką. Dosłownie domy się trzęsą podczas przejazdów tych pojazdów, nie wspominając o bezpieczeństwie rowerzystów i pieszych w tym dzieci poruszajacych się ciągami komunikacyjnymi. Kilka lat temu, przez obie miejscowości mogły przejeżdżać samochody o tonażu do 12T. W tej chwili nie ma żadnych ograniczeń, Nie rozumiem, dlaczego gmina Piaseczno i/lub starostwo w Piasecznie, remontując drogi, zmienili przepisy bez wcześniejszej konsultacji z mieszkańcami. Efektem tego jest ponad 100 Tirów przejeżdżających przez obie wsie - ponieważ skracają sobie drogi.

Domagam się zatem ustanowienia zakazu przejazdu samochodów o tonażu powyżej 12 ton przez wsie Kamionka i Bobrowiec,

 

 

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Rafał Muc do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...