Petycja o przywrócenie ciszy na akwenie jeziora Złotnickiego.

Na podstawie ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o petycjach, kierujemy do Rad Powiatów Starostw Powiatowych w Lubaniu oraz Lwówku Śląskim petycję o przywrócenie ciszy na akwenie jeziora Złotnickiego. Jezioro Złotnickie jak również teren wokół niego, jest obszarem o zróżnicowanym ekosystemie.
Teren ten wpisany jest w Obszar Chronionego Krajobrazu. Jest to miejsce odpoczynku wielu osób, a przebywanie nad jeziorem jest okazją do tego, aby oderwać się od codzienności. Jest to najbliższy teren w odległości od Gryfowa Śląskiego, by chociaż trochę pobyć w ciszy i gdzie powinien panować spokój. Spokój ten i cisza niestety są zaburzane przez łodzie oraz skutery wodne o napędach spalinowych. Spędzając czas nad jeziorem Złotnickim zostaje zakłócony spokój osób tam
przebywających. Właściciele motorówek i skuterów poruszają się po jeziorze z dużą prędkością, lekceważą kąpieliska. Często zdarza się, że pływają w bliskiej odległości ludzi będących w wodzie.
Hałas, który wywołują w/w sprzęty niestety również nie nastraja do odwiedzania tego terenu. Pędzące łodzie oraz skutery są również utrapieniem dla wędkarzy, którzy przychodzą nad jezioro odpocząć i oddać się swojej pasji, jaką jest wędkarstwo. Łodzie motorowe oraz skutery zanieczyszczają środowisko spalinami, a wytwarzane przez nie fale niszczą brzegi jeziora, a zgodnie z Uchwałą o Obszarze Chronionego Krajobrazu nie powinno się naruszać, a wręcz wzmacniać i chronić co leży w gestii i obowiązkach rządzących w gminach. W załączniku nr 1 znajdują się podpisy osób, które są za przywróceniem ciszy na akwenie jeziora Złotnickiego oraz popierają naszą petycję. Petycję kierujemy do Rad Powiatów Starostw Powiatowych w Lubaniu oraz Lwówku Śląskim, ponieważ wnosimy o zaspokojenie potrzeb ludności, która przebywając nad jeziorem Złotnickim pragnie odpocząć od zgiełku życia miejskiego. Prosimy o przychylenie się naszej sprawie oraz pozytywne rozpatrzenie naszej petycji.


Magdalena Włodarczyk    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Magdalena Włodarczyk do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...