Petycja o wprowadzenie prawa do głosowania w wyborach powszechnych przez internet – E-voting.

Jednym z kluczowych aspektów funkcjonowania  demokratycznego  społeczeństwa jest proces wyborczy. Dlatego zwracamy się do Polaków o poparcie naszej petycji.

Sytuacja z koronawirusem pokazała, że jest problem z bezpiecznym przeprowadzeniem wyborów prezydenckich i dlatego proponujemy oparcie systemu głosowania ( E-voting ) o technologie blockchain, które gwarantują tajność głosowania i umożliwiają wykluczenie oszustw wyborczych. Pandemia wirusa Covit-19 staje się okazją do podjęcia przełomowej decyzji dotyczącej rozwoju naszego społeczeństwa obywatelskiego.

Bezpiecznie i perspektywicznie  proponujemy E-voting. Nieocenionym   atutem takiego sposobu głosowania jest jego dostępność i szybkość. W niemal każdych wyborach blisko połowa uprawnionych do głosowania nie korzysta ze swojego prawa i zostaje w domach  dajmy szansę  wszystkim zwiększyć udział Polaków w sprawowaniu władzy w akcie wyborczym. Każdy uprawniony obywatel, nie wychodząc z domu, będzie mógł zagłosować ze swojego komputera lub  telefonu. W efekcie znacząco więcej ludzi będzie uczestniczyło w głosowaniu. To sprawi że słowa o powszechności wyborów nabiorą prawdziwego sensu. Wybierane osoby będą miały prawdziwy mandat społeczny do demokratycznego sprawowania władzy. My Polacy oczekujemy realnych zmian, które pozwolą na zmianę na lepsze naszego życia, zgodnych z wyznawanymi przez nas wartościami.

Wybory poprzez internet mogą być także krokiem w stronę demokracji bezpośredniej, ponieważ narzędzie E-votingu może posłużyć również do systematycznego przeprowadzania powszechnych referendów na najistotniejsze kwestie dla życia obywateli naszego państwa. Z całkowitą pewnością umocni to dalszy rozwój społeczeństwa obywatelskiego.

Rozwój ten stanie się dodatkowym impulsem do wzrostu ekonomicznego życia Polaków. Po czwarte następnym krokiem będzie wysoki stopień cyfryzacji Polskiego państwa co ułatwi nam życie. Proste załatwianie wszystkich spraw pomiędzy obywatelem a wszelkimi instytucjami poprzez jedną skrzynkę poczty internetowej (jeden system - każdy ma przypisany jeden niepowtarzalny adres – oszczędzamy swój czas). Obejdziemy się bez drukowania tysięcy ton zbędnego papieru wysyłanego z wszelkich publicznych instytucji (ratujemy  środowisko naturalne!).

Dlatego  apelujemy do parlamentarzystów Sejmu RP  o wprowadzenie do porządku prawnego Polski możliwości głosowania przez internet. Jest to postulat, często występujący jako propozycja  w programach wyborczych partii rządzących jak i opozycyjnych i teraz jest ten moment, w którym z „przedwyborczych obietnic” E-voting może stać się praktyką wprowadzoną do życia politycznego Polski.

Głosowanie przez internet może być mniej podatne na fałszerstwa wyborcze w porównaniu z tradycyjną formą głosowania i co najważniejsze będzie bezpieczne dla zdrowia obywateli. Jako obywatele i wyborcy oczekujemy, że Posłowie wywiążą się ze swych przedwyborczych obietnic i przegłosują obywatelski projekt o głosowaniu przez internet.

Apelujemy, popierajcie słuszną, nowoczesną i przyszłościową  inicjatywę głosowania przez internet. Popierajcie cyfrową rewolucję w Polsce! Popierajcie wielkie zmiany dla dobra przyszłych pokoleń!

Demokraci_logo-01A2.jpg

Popieram petycję o wprowadzenie prawa do  głosowania w wyborach powszechnych przez internet – E-voting. 

Inicjatywna Obywatelska PRZYSZŁOŚĆ PL


w imieniu grupy Stanisław Franczak - Stowarzyszenie Aktywni Demokraci    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam w imieniu grupy Stanisław Franczak - Stowarzyszenie Aktywni Demokraci do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Facebook