Petycja Ogrodu Botanicznego UJ w Krakowie w sprawie montażu ekranów dźwiękoszczelnych wzdłuż alei Powstania Warszawskiego.

Szanowni Państwo!

Od wielu lat Uniwersytet Jagielloński - Ogród Botaniczny stara się o montaż ekranów dźwiękoszczelnych wzdłuż alei Powstania Warszawskiego. Podejmowane w tym zakresie inicjatywy, również w ramach Budżetu Obywatelskiego miasta Krakowa, nie odniosły zamierzonych celów. Dlatego zwracamy się do wszystkich Przyjaciół i Miłośników naszego Ogrodu do poparcia naszych dalszych działań w tej kwestii.

Aleja Powstania Warszawskiego, ze względu na ogromny ruch samochodowy, autobusowy oraz tramwajowy, charakteryzuje się wysokim poziomem hałasu. Jest to problem nie tylko dla mieszkańców, ale również dla licznych osób odwiedzających Ogród Botaniczny, które oczekują wytchnienia od miejskiego zgiełku i możliwości zaznania spokoju w otoczeniu natury.

Ogród Botaniczny Uniwersytetu Jagiellońskiego to jedno z najpiękniejszych miejsc w naszym mieście, stanowiące niezwykłe bogactwo przyrodnicze oraz cenne miejsce odpoczynku dla mieszkańców i turystów. Jednakże obecność ciągłego hałasu znacząco obniża jego atrakcyjność i wpływa negatywnie na doznania zwiedzających.

Instalacja ekranów dźwiękoszczelnych pozwoliłaby na znaczną redukcję hałasu, co z kolei wpłynęłoby na poprawę jakości życia mieszkańców oraz stworzenie przyjaźniejszego środowiska dla osób odwiedzających Ogród. Taka inwestycja byłaby inwestycją w zdrowie psychiczne i fizyczne naszej społeczności oraz w zachowanie unikalnego miejsca w naszym mieście. Co więcej, inicjatywa ta została już pozytywnie zaopiniowana przez Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

W związku z powyższym zwracamy się z gorącą prośbą do wszystkich osób, którym dobro Ogrodu leży na sercu o podpisanie niniejszej petycji, a tym samym wyrażenie poparcia dla naszego pomysłu wybudowania ekranów dźwiękoszczelnych wzdłuż alei Powstania Warszawskiego. Podpisanie petycji jest dobrowolne, ale bardzo liczymy na wsparcie miłośników Ogrodu. Wierzymy głęboko, że wspólnie uda nam się stworzyć jeszcze bardziej przyjazne człowiekowi miejsce w samym centrum Krakowa.

Prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych: 

https://ogrod.uj.edu.pl/documents/9371677/155037079/Petycja-RODO.pdf/6a63541d-afcd-441d-8e59-0aa367b9177e

 

Z wyrazami szacunku,

Dyrektor Ogrodu Botanicznego


Dyrektor Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Podpisując, akceptuję, że Dyrektor Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego będzie mieć dostęp do wszystkich informacji podanych przeze mnie w tym formularzu.

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.


Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych podanych w formularzu w następujących celach:
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...