Petycja Stowarzyszenia Miłośników Bronowic Wielkich i mieszkańców Krakowa ws odkupienia od Spółki Auchan działek zlokalizowanych w rejonie Galerii Bronowice i utworzenie na w/w terenie parku

Jako Stowarzyszenie Miłośników Bronowic Wielkich i mieszkańcy Krakowa chcemy zwrócić się do Władz Miasta za pośrednictwem Przewodniczącego Rady Miasta Rafała Komarewicza z wnioskiem o wezwanie miasta do spojrzenia na lokalne problemy Bronowic Wielkich. Są one częścią Krakowa, niemalże całkowicie pozbawioną terenów rekreacyjnych, z których mogliby korzystać mieszkańcy. Ze łzami w oczach spoglądamy na place zabaw i parki tworzone w innych rejonach Krakowa, podczas, gdy nasz, jest wiecznie spychany na dalszy plan i w efekcie stale zapomniany. Mamy dość betonu, którym w ostatnim czasie zostaliśmy zalani od każdej strony. Nasza okolica, która jeszcze nie tak dawno pokryta była bujną roślinnością zaczyna straszyć murami, które widzimy już na każdej z naszych ulic. Chcielibyśmy wezwać Miasto Kraków do podjęcia działań mających na celu poprawę naszej sytuacji. Nasze dzieci nie mają gdzie się bawić, nasi seniorzy, nie mają miejsca, w którym mogliby wypocząć. Potrzebujemy zieleni, potrzebujemy miejsca do spacerowania, potrzebujemy parku. Bronowice Wielkie w ostatnim czasie stały się istnym rajem dla deweloperów. Nie jesteśmy w stanie zliczyć ilości osiedli, tych które już powstały, tych, które są w trakcie budowy, tych, które są w trakcie projektu. Efektem tego jest coraz mniej zieleni na rzecz nowo powstałych bloków, a tym samym coraz więcej nowoprzybyłych mieszkańców, których także dotyczy problem braku przestrzeni na świeżym powietrzu. Mamy nadzieję, że Miasto pochyli się nad naszym rejonem i dojdzie do wniosku, że park w tej okolicy jest niezbędny. O tym, jak ważne jest dla nas to przedsięwzięcie proszę abyście poświadczyli podpisaną petycją.


Stowarzyszenie Miłośników Bronowic Wielkich    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Stowarzyszenie Miłośników Bronowic Wielkich do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...