Petycja w obronie zajęć w Młodzieżowym Domu Kultury w Lubinie (do Starosty powiatu lubińskiego)

 

 

Starosta Powiatu Lubińskiego

Sz.P. Adam Myrda

ul. Jana Kilińskiego 12b

59-300 Lubin

 

PETYCJA

w obronie zajęć w Młodzieżowym Domu Kultury w Lubinie

 

 

 

My, niżej podpisani, składamy niniejszą petycję prosząc Pana o znalezienie rozwiązania w trudnej sytuacji, w której znajduje się obecnie Młodzieżowy Dom Kultury w Lubinie - grozi mu likwidacja znacznej części oferty edukacyjnej.

Placówka ta od 50 lat cieszy się popularnością wśród lubińskiej młodzieży i dzieci. Rozwijane są w nim niezwykłe talenty, a sami uczestnicy zajęć osiągają liczne sukcesy w konkursach czy zawodach. Informacja o zlikwidowaniu szerokiego zakresu oferty edukacyjnej wywołała w nas rozczarowanie i sprzeciw wobec tej decyzji.

Najmłodsi mieszkańcy Lubina będą skazani na kilka scenariuszy. Pierwszy z nich to zaprzestanie dalszego rozwoju i edukacji w zakresie swoich zainteresowań. Drugim z nich jest korzystanie z drogich, prywatnych zajęć, na które nie każdy rodzic znajdzie fundusze. Trzecim z nich jest przeniesienie się dzieci i młodzieży do Młodzieżowych Domów Kultury w innych miastach. Rozwiązanie to wydaje się być realne i wpłynie w Lubin w sposób taki, że miasto nie będzie mogło czuć się dumnym ani powiązanym z osiągnięciami zdobytymi w położonej w innym mieście placówce.

Uważamy, że Lubin bez kreatywnej, wykształconej młodzieży nie będzie już taki sam. Co więcej, zasoby w postaci myślących nieszablonowo, pełnych pomysłów młodych ludzi wpływają pozytywnie na rozwój kulturalny miasta. Wszystko to możliwe jest dzięki edukacji w Młodzieżowym Domu Kultury w Lubinie.

Pragniemy wyrazić nasze podziękowanie za cały wkład, który został włożony w utrzymywanie i rozwój Młodzieżowego Domu Kultury na przestrzeni lat Pana rządów. Liczymy na to, że znajdziemy rozwiązanie tej sytuacji, a młodzież nadal będzie mogła się rozwijać i przynosić Lubinowi chlubę.

Z poważaniem,

 

Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego MDK Małgorzata Pelak

Przewodniczący Rady Rodziców MDK Marek Danysz

 

W imieniu:

Uczestników zajęć Młodzieżowego Domu Kultury w Lubinie,

ich Rodziców, Samorządu Uczniowskiego MDK

Rady Rodziców MDK

oraz mieszkańców Lubina i okolic

Podmiot reprezentujący:

Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego MDK

Małgorzata Pelak

ul.Odrodzenia 13/9

59-300 Lubin

malgosia.pelak@wp.pl

 


Małgorzata Pelak    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Małgorzata Pelak do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Facebook