Petycja w sprawie ponownego otwarcia placów zabaw na Jelonkach

Dnia 30.07.2020 r. Spółdzielnia Mieszkaniowa Jelonki zamknęła podlegające jej place zabaw za powód podając "wzrastające ryzyko zagrożenia COVID-19". Przyczyna zamknięcia 10 placów zabaw jest inna! Są to "działaczki" z bloków Sucharskiego 8-10, które już od zeszłego roku chciały doprowadzić do zamknięcia placu zabaw przylegającego do tych bloków. Wtedy się nie udało, w tym roku Covid przyszedł z pomocą. Pozostałe place oberwały rykoszetem. Jaki jest tego efekt? W tej chwili rodzice błąkają się po okolicy szukając otwartego placu. Czasami są to wyprawy na ponad 20 min. Wiemy dobrze jak łatwo przejść z dzieckiem (lub dwójką) i całym niezbędnym ekwipunkiem (zabawki, jedzenie, pieluchy, hulajnoga i Bóg wie co jeszcze) na plac oddalony o kilka km. Przecież nie będziemy non stop przesiadywać w Parku Górczewska! Zresztą zgodnie z zaleceniami widząc zbyt dużo osób po prostu tam nie wchodzimy i wędrówka trwa dalej. Dziecko płacze, bo jak wytłumaczyć dwu-trzylatkowi, że tu nie możemy wejść? 

Jaki jeszcze efekt przyniosło zamknięcie? Do tej pory na każdym z placów przebywało po kilkoro dzieci z rodzicami. Łatwo zachować dystans. Łatwiej uniknąć wirusa. Teraz chodzimy na inne place, do innych rodziców powodując ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa. Czy o to właśnie chodziło? W ten sposób SM chciała zadbać o swoich mieszkańców? 

GIS nie wydał nowych wytycznych, nie ma odgórnego nakazu zamykania placów zabaw. Można urządzać wesela do 150 osób, ale nie można w przestrzeni otwartej przebywać w kilka osób zachowując odpowiednie środki ostrożności? Inne Spółdzielnie działają rozsądnie, trzymając się wytycznych. Rodzice sami dbają o bezpieczeństwo swoich dzieci. SM Jelonki jest ponad GIS i ma swoje własne wytyczne. Może uda nam się przekonać Zarząd Wspólnoty, że nie takie dzieci straszne jak je malują. 

Pomóżcie nam ponownie otworzyć nasze place zabaw! Razem możemy więcej!


Małgorzata Ciechanowska    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Małgorzata Ciechanowska do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Facebook