Petycja w sprawie przywrócenia pełnej działalności Szpitala Średzkiego Serca Jezusowego

klub3.jpg

 Sz. P. Michał Zieliński
Wojewoda Wielkopolski Szanowny Panie Wojewodo!

Mieszkańcy Powiatu Średzkiego z wielkim niepokojem i obawą przyjęli decyzję o przekształceniu znajdującego się w Środzie Wlkp. Szpitala Średzkiego Serca Jezusowego w szpital COVID-owy z dniem 24 listopada 2020 roku. Najbardziej bolesne w skutkach jest dla nas zamknięcie szpitalnego oddziału ratunkowego, który w poprzednich latach obsługiwał rocznie ponad 10 000 pacjentów.

W szpitalu przestały działać także między innymi oddziały onkologiczny, dziecięcy, chirurgii. Zamknięcie wskazanych oddziałów oraz SOR-u oznacza dla mieszkańców Środy Wlkp. i okolic w razie wystąpienia nagłych wypadków konieczność szukania pomocy w ościennych znacznie bardziej odległych szpitalach, co potencjalnie stwarza zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia. W Wielkopolsce uruchomiono szpital tymczasowy na MTP posiadający 500 łóżek, a przyrost wymaganych hospitalizacji w ostatnich tygodniach ustabilizował się, a nawet zmniejszył. Czy w takim razie zasadne jest pozbawianie opieki medycznej mieszkańców powiatu średzkiego, aby posiadać tak duży zapas łóżek COVID-owych? Rozumiemy, że liczba chorych na COVID-19 wymagających hospitalizacji zmienia się bardzo dynamicznie, a sytuacja, w jakiej się znaleźliśmy, jest wyjątkowa i wymaga zdecydowanego działania, jednakże każde życie ludzkie jest ważne. Pacjenci z innymi schorzeniami wymagają takiej samej opieki jak pacjenci COVID-owi. Średzki szpital utworzył 114 miejsc dla pacjentów COVID-owych, co biorąc pod uwagę liczbę mieszkańców Środy Wlkp. znacznie przekracza lokalne potrzeby. Większość pacjentów przebywających w średzkim oddziale COVID-owym jest z poza terenu powiatu średzkiego.

Podczas początków drugiej fali pandemii pracownicy szpitala oraz zarząd dzielnie wzięli na siebie zadanie utworzenia ww. oddziału wykazując się solidarnością z innymi przeciążonymi szpitalami w rejonie. W ostatnich latach szpital średzki borykał się z wieloma problemami i to głównie za pieniądze mieszkańców został uratowany, a nawet można powiedzieć przeżywa obecnie swój najlepszy okres. Zgodnie z art. 68 Konstytucji RP wszystkie osoby powinny mieć zapewniony równy i nieskrępowany dostęp do służby zdrowia. Zamknięcie służby zdrowia dla „zwykłych” pacjentów mieszkających w Środzie Wlkp. i okolicach, których życie jest tak samo cenne jak pacjentów COVID-owych, uważamy za wysoce niesprawiedliwe i krzywdzące.

W związku z ww. argumentami oraz przede wszystkim w trosce o dobro pacjentów, które powinno być dla Pana najważniejsze prosimy o jak najszybsze przywrócenie pełnej działalności szpitala w Środzie Wlkp.

 szpirl.jpg

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Michał Kurek do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...