Popieram budowę trasy Tramwajowej od Dworca Warszawa Wschodnia przez Pragę i Targówek do Ząbek.

Do

Prezydent i Rady Miasta Warszawa, Wojewody Mazowieckiego.

O wsparcie działań naszych działań zwracamy się do Rad i Burmistrzów warszawskich dzielnic: Targówek, Praga, Rembertów, Rady Miasta i Burmistrza Miasta Ząbki, Rady oraz Zarządu Powiatu Wołomińskiego, Rady Miasta i Burmistrza Zielonki, Rady Miasta i Burmistrza Kobyłki, Rady Maista i Burmistrza Wołomina, Prezesa Tramwajów Warszawskich, Ministra Środowiska.

My niżej podpisani popieramy plan budowy Trasy Tramwajowej od Dworca PKP Warszawa Wschodnia przez Pragę i Targówek do Ząbek oraz apelujemy o jak najszybsze rozpoczęcie przygotowania oraz realizację tej inwestycji.

Tramwaj przez Pragę Północ, Targówek, Zacisze, Wilno do Ząbek  to jedna z tych inwestycji, na którą od wielu lat czekają mieszkańcy, dlatego też oczekujemy jak najszybszego przygotowania i realizacji inwestycji trasy tramwajowej, dla której wstępna dokumentacja została przygotowana ponad 10 lat temu. O tej inwestycji od lat bardzo pozytywnie wypowiada się Prezes Tramwajów Warszawskich. Specjaliści i znawcy tematu transportu są pewni, że tej inwestycji nie można już odkładać.

Apelujemy do adresatów niniejszej petycji o natychmiastowe rozpoczęcie rozmów i powołanie zespołu ds. zaplanowania, przygotowania i realizacji Trasy Tramwajowej od Dworca PKP  Warszawa Wschodnia przy ul. Kijowskiej w Warszawie do Ząbek przy ul. Księdza Ignacego Skorupki.

Uzasadnienie:

Praga Północ, Targówek, Zacisze, Osiedle Wilno, Ząbki i Osiedle budowane na granicy Rembertowa i Ząbek  to południowo-wschodnia część Warszawy. Szacuje się, że mieszka tutaj ponad 80 tys. osób. Zdecydowana większość z nich to ludzie młodzi, dojeżdżający do pracy w inne rejony Miasta Stołecznego Warszawy – to ludzie, którzy pracując w Warszawie wypracowują pieniądze, które zasilają budżet miasta Warszawa. Ludzie, którzy kupili mieszkania w tej części Warszawy i tuż poza jej granicami zapewne ze względu na atrakcyjną cenę i zmuszeni są codziennie pokonywać drogę do pracy stojąc w ogromnych korkach. Ulice Warszawy nie są w stanie przyjąć i rozprowadzić ruchu, który jest generowany z tej strony miasta, a jednocześnie nie ma zapewnionego alternatywnego środka transportu dla ludzi jadących z tej strony. A co z ekologią. Nie od dziś wiadomo, że wschodnia część Warszawy jest najbardziej zanieczyszczona. Normy jakości powietrza są drastycznie przekraczane niemal codziennie. A sznury samochodów, które jadą od wschodu do Warszawy tylko pogarszają jakość powietrza. Potrzebne są ekologiczne rozwiązania. A tramwaj = ekologiczny transport. Targówek, Zacisze, Wilno oraz część Ząbek i - tuż przy granicy z Ząbkami- Rembertów będą jednym z głównych kierunków rozwoju inwestycji mieszkaniowych w szeroko rozumianej aglomeracji warszawskiej do 2030 roku. Wraz z rozwojem infrastruktury mieszkaniowej konieczne jest zapewnienie alternatywnych środków transportu, ekologicznego środka transportu. Tramwaj jadący z Ząbek do Centrum Warszawy to nie marzenie. To konieczność !

tramwaj.jpg

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Mariusz do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...