Przywrócenie skasowanych przystanków autobusu linii ZW


Prezydent Miasta Pruszkowa

Jan Starzyński

Urząd Miasta Pruszkowa
05-800 Pruszków
ul. J.I. Kraszewskiego 14/16


Szanowny Panie Prezydencie,

My, grupa mieszkańców północnej części Pruszkowa oraz jednocześnie użytkownicy linii autobusowej ZW, zwracamy się z uprzejmą prośbą o rozpatrzenie Naszych uwag dotyczących jej funkcjonowania.

Chcemy zaznaczyć, że do dnia 8. grudnia bieżącego roku chętnie korzystaliśmy z jej usług, ciesząc się możliwością bezpośredniego dojazdu z Naszego miejsca zamieszkania aż na Dworzec Zachodni. Stan ten uległ zmianie w dniu 11. grudnia, w którym to autobus zaczął kursować pierwotnie założoną trasą, która, niestety, omija większą część Żbikowa, w wyniku czego czujemy się wykluczeni z możliwości jej użytkowania.

W związku z powyższym zwracamy się z uprzejmą prośbą o przywrócenie skasowanych przystanków o nazwach: Pańska, Mostowa, Granitowa, 3-go Maja, Wesoła oraz Kolejowa i powrót linii ZW na trasę wzdłuż ulicy Długiej.

Chcielibyśmy również polecić uwadze Pana Prezydenta możliwość modyfikacji przebiegu linii na terenie Ursusa. Mając w pamięci fakt, że jest to linia zastępcza kolei, zdajemy sobie sprawę, iż przystanki PKP Ursus-Niedźwiadek oraz PKP Ursus są obligatoryjne i naturalne, rozumiemy również przydatność funkcjonowania przystanków Ursus-Sanktuarium (ze względu na możliwość przesiadki do innych autobusów kursujących się do centrum), Śmigielska (duża rotacja ludzi na tymże przystanku) oraz Skoroszewska (zgłaszana potrzeba dogodnego dostania się mieszkańców Skoroszy do Dworca Zachodniego), jednak potrzeba istnienia pozostałych przystanków na terenie Ursusa wydaje nam się dosyć wątpliwa, a w szczególności kompilacja następujących po sobie trzech przystanków na przestrzeni niecałych 500 metrów (mowa o przystankach: Orląt Lwowskich, PKP Ursus Niedźwiadek oraz Keninga).

Chcemy dodać, że rozumiemy, iż ZW jest linią zastępczą. Wyrażamy jednak przekonanie, że skoro linia została powołana do życia, można ją wykorzystać do lepszego skomunikowania obszarów, które tego wymagają (mamy na myśli Żbików), zachowując jednoczesny balans w stosunku do ilości przystanków oraz czasu przejazdu.  

Pragniemy dodać, że linia ZW jest jedyną linią funkcjonującą na terenie Żbikowa, z której można korzystać posiadając bilet tylko na Koleje Mazowieckie. Dla osób posiadających wyłącznie taki bilet możliwość korzystania z niej jest podwójnie ważna, ponieważ inne połączenia komunikacyjne (np. linia 3 oraz przesiadka w 717) wiążą się z koniecznością dokupienia kolejnych biletów.

Ostatnią Naszą prośbą byłoby rozważenie przez Pana Prezydenta zwiększenia częstotliwości kursów tejże linii, przynajmniej w porannych (godziny 6-9) i popołudniowych (godziny 16-17) godzinach szczytu do trzech kursów na godzinę.


Mamy nadzieję na pozytywne rozpatrzenie naszych uwag,

Pruszkowscy użytkownicy linii ZW


Prezydent Miasta Pruszkowa Jan Starzyński, Urząd Miasta Pruszkowa    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Facebook