Ratujemy Spójnię Warszawa

ratu.jpg

Do Prezydenta m.st. Warszawy oraz Zarządu Zieleni m.st. Warszawy,

Zakochani w wiosłach!! Miłośnicy sportu!! Kibice!! Wychowawcy!!

Wesprzyjcie swoim głosem petycję do władz m.st. Warszawy!!

Klub „Spójnia-Warszawa” dostał wezwanie do zwrócenia terenu swojej przystani, położonej przy Modlińskiej 16. W praktyce jest to likwidacja wielu wodnych klubów stołecznych i miejsca, które służy młodzieży, pasjonatom sportów wodnych, zawodnikom kilku klubów i dyscyplin oraz  zawodnikom kadry narodowej trenujących w tym miejscu, czy będącym na studiach AWF Warszawa. Z przystani korzysta wielka rzesza zapaleńców różnego stopnia sportowego, od amatorów, poprzez wyczynową młodzież, do wspomnianych zawodników klasy kadry narodowej, czy medalistów olimpijskich i aktywnych weteranów wszystkich dyscyplin wioseł. Przyczynia się do popularyzacji sportu w mieście. 

Klub Sportowy "Spójnia-Warszawa" zwrócił się z apelem do władz m.st. Warszawy o interwencję i pomoc w zapewnieniu możliwości dalszej realizacji zajęć sportowych i sportu wyczynowego w wioślarstwie i kajakarstwie klasycznym z wykorzystaniem ww. bazy treningowej, poprzez przedłużenie 30-sto letniej już umowy dzierżawy terenu.

Wesprzyj ten apel swoim głosem!! Pokażmy, jak wielu z nas zależy na tym miejscu!! Jak wielu z niego korzysta!!

Kanał Żerański to jedyne miejsce w Warszawie z optymalnymi warunkami do trenowania wiosłowych sportów wodnych. Wisła przez większą część roku jest niebezpieczna dla zawodników i zabójcza dla profesjonalnych łodzi. Halę do koszykówki można zmienić, kanału nie da się przenieść. Inne warszawskie akweny to imitacja koniecznych warunków, długości i głębokości.

Wymieńmy co zawdzięczamy temu miejscu. Agnieszka Kobus-Zawojska to tegoroczna srebrna medalistka olimpijska, to jej rodzima przystań. Również tegoroczna reprezentantka na Mistrzostwach Świata Juniorów oraz członkinie kadry narodowej w kajakarstwie to zawodniczki Spójnia Warszawa. Innych, liczących się w Polsce i arenie międzynarodowej, w ostatnich latach zawodników, ciężko byłoby zliczyć.

Dziwi postawa Miasta, które przekreśla te wszystkie osiągnięcia i funkcję miejsca. Dla kontrastu, spójrzmy na to, co się dzieje nieopodal, na prawym brzegu kanału. Składowisko i sortownia odpadów, która generuje smog, hałas i zapylenie.

Liczymy na trzeźwość i opamiętanie władz miasta. Zmianę postawy i aktywne wsparcie poprzez włączenie się w rozwój tego miejsca, zgodny z jego historią i misją społeczną.


Marta Wojnarowicz, KS Spójnia Warszawa- kajakarstwo Strona sekcji kajakarskiej KS Spójnia-Warszawa Telefon Kontaktowy: 792613628    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Marta Wojnarowicz, KS Spójnia Warszawa- kajakarstwo Strona sekcji kajakarskiej KS Spójnia-Warszawa Telefon Kontaktowy: 792613628 do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...