Rewitalizacja nabrzeży rzeki Ślęza we Wrocławiu!

Wydział Partycypacji Społecznej

Sekretariat
50-032 Wrocław
ul. G. Zapolskiej 4
I piętro, pok. 120
tel. +48 71 777 86 68
e-mail: wss@um.wroc.pl

 
Wzdłuż nabrzeży Ślęzy kiedyś tętniło życie. Mieszkańcy spacerowali bulwarami, spędzali czas wolny na terenach sportowych, korzystali z plaży i kąpieliska. W latach powojennych obszar ten został zapomniany, co w pewnym stopniu przyczyniło się do jego dzisiejszego wyjątkowego charakteru. Wytworzył się specjalny mikroklimat. Rewitalizacja nabrzeży Ślęzy ma to wszystko zachować.
 
W planach są m.in. tereny rekreacyjne, łąki, miejsca do biegania, jazdy rowerem i spacerów. Pomosty nad wodą i punkty widokowe. Rzeka ma być miejscem rekreacji ale i poznawania przyrody. Myśli się o ścieżkach edukacyjnych dla uczniów.
 
Pierwszy etap prac obejmie obszar między Kleciną i Oporowem.
 
Koszty inwestycji będą zależne od wyboru koncepcji. Wkład własny gminy jest zarezerwowany w wieloletnim planie inwestycyjnym miasta. Liczymy też na środki unijne.
 
Chcemy żeby proces projektowania był elementem komunikacji i dialogu z mieszkańcami. Zależy nam, by zmiany były akceptowane przez wrocławian.
 
Link do zrzutki pieniężnej: https://zrzutka.pl/4xvwkm

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Piotr Kosicki do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...