Sprzeciw wobec budowy stacji demontażu samochodów wycofanych z eksploatacji we wsi Łazy w gminie Wińsko

Chcemy  zaprotestować przeciwko powstaniu "Stacji demontażu samochodów wycofanych z eksploatacji" we wsi Łazy, w gminie Wińsko na Dolnym Śląsku. Jest to inicjatywa, która budzi naszą głęboką dezaprobatę, ponieważ powstanie zakładu w  tym miejscu stanowi zagrożenie dla środowiska  naturalnego z powodu  toksycznych substancji uwalnianych do ziemi, wód i powietrza. Czynnikiem wpływającym na jakość życia będzie także znaczny hałas. 

Mieszkańcy chcą żyć zgodnie z naturą z dala od zagrożeń cywilizacyjnych w swoje małej ojczyźnie. Każda społeczność niezależnie od tego czy mała czy duża ma prawo, a wręcz obowiązek stać na straży ochrony środowiska, które jest skarbem nas wszystkich. Budowa zakładu odbierze im przywilej do życia, które wybrali i pieczołowicie pielęgnują wpływając również na jakość życia mieszkańców bliższej i dalszej okolicy. 

Łazy  to urokliwa wieś leżąca miedzy lasami, łąkami i polami z dala od zgiełku i hałaśliwych dróg. Okoliczny teren tworzy jedyną w swoim rodzaju enklawę, której przyroda jest środowiskiem życia dla wielu gatunków roślin i zwierząt. Powstanie zakładu demontażu pojazdów zagraża ich ochronie i może doprowadzić do ich zagłady, stwarzając precedens pod inwestycje, lokowane w miejscach nie skażonych przez cywilizacyjne 'dobrodziejstwa'.  Zniszczenie tej unikalnej przyrody będzie nieodwracalne i wpłynie na ekosystem na wiele lat.

Prosimy o wsparcie naszego protestu. 


Stowarzyszenie Czarny Koń    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Stowarzyszenie Czarny Koń do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUB

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...