Sprzeciwiam się wycince drzew przy drodze w Klawkowie

Podpisując petycję wyrażam swój sprzeciw na wycięcie aleji drzew przy drodze powiatowej w miejscowości Klawkowo (Gmina Chojnice).

Wkrótce będą prowadzone prace na tej właśnie  drodze w Klawkowie koło Chojnic. Droga niewątpliwie wymaga remontu, ale inwestor postanowił ją poszerzyć kosztem aleji starych drzew. Projekt zakłada wycięcie 23 drzew m.in potężnych dębów i klonów. Część z nich to drzewa o rozmiarach pomnikowych, zasługują więc  na szczególną ochronę. Jesteśmy przerażeni  skalą wycinki drzew w całej Polsce, a szczególnie starych drzew przydrożnych, które nie tylko są świadkami historii każdego z tych miejsc, ale przede wszystkim dają  schronienie innym stworzeniom i czystrze powietrze mieszkańcom. Drzewa, o których mowa są nie tylko piękne i stare. Są bardzo cenne i wręcz niemożliwe  do odtworzenia. Koszt ich odtworzenia będzie  ogromny, a więc inwestor powinien mieć i to na uwadze. Sprzeciwiając się wycince tych drzew apeluję o zmianę projektu na bardziej przyjazny naturze. Uważam, że lokalna  droga w małej wsi nie musi byc "autostradą". Remont TAK, sciezka dla rowerow TAK, mijanki TAK, WYCINKA DRZEW NIE. IMG-20221026-WA0010.jpgApeluję o taki projekt remontu drogi, który nie pozwoli wyciąć tych 23 drzew. 

 


Chojnicki Alarm dla Klimatu    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Chojnicki Alarm dla Klimatu do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...