TAK dla parku im. Wisławy Szymborskiej

portret_WS_kwadrat-min.jpg

Kraków, 07.06.2020 r.

Prezydent prof. Jacek Majchrowski

Rada Miasta Krakowa

 

Szanowni Państwo,

zgodnie z wolą prawie dziewięciu tysięcy mieszkańców, którzy zagłosowali w Budżecie Obywatelskim Miasta Krakowa, już w przyszłym roku parking przy ulicy Karmelickiej ma zamienić się w park. Tuż obok znajduje się Wojewódzka Biblioteka Publiczna, która na mocy podpisanego porozumienia ma zostać połączona z parkiem. Dlatego my, mieszkańcy, zwracamy się do Pana Prezydenta Jacka Majchrowskiego i Rady Miasta Krakowa z prośbą o stworzenie przy ul. Karmelickiej parku o charakterze literackim, poświęconego Wisławie Szymborskiej. Chcemy upamiętnić naszą Noblistkę i Honorową Obywatelkę Miasta Krakowa w najpiękniejszy możliwy sposób - tworząc park jej imienia. 

Wisława Szymborska całe swoje życie związała z Krakowem i przez wiele lat mieszkała w bliskim sąsiedztwie ul. Karmelickiej - w słynnym Domu Literatów przy ul. Krupniczej. Zwracamy też uwagę na to, że do tej pory żaden z krakowskich parków nie został poświęcony kobiecie, a już niedługo zbliża się wyjątkowa okazja ku temu, by zmienić ten stan rzeczy: 2 lipca 2023 roku będziemy obchodzić 100. rocznicę urodzin Wisławy Szymborskiej. Czyż może być lepszy pomysł na jej upamiętnienie? Niech motto tej petycji stanowi cytat z jej wiersza “Chwila”: “Jak okiem sięgnąć panuje tu chwila./ Jedna z tych ziemskich chwil/ proszonych, żeby trwały”. Chcielibyśmy, żeby mieszkańcy Krakowa i turyści odwiedzający nasze miasto właśnie takie chwile w tym parku przeżywali.

 

Z poważaniem,

Mieszkańcy Krakowa

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Funkcja Miasto do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Facebook