TAK dla ulic im. Jacka Kaczmarskiego i Przemysława Gintrowskiego w Warszawie

65870116_152336559220092_1806280476659286016_n.jpg

 

Szanowny Pan wojewoda mazowiecki, Konstanty Radziwiłł,


Szanowna Rada m.st. Warszawy,


Szanowne Warszawianki i Szanowni Warszawiacy,

Petycję tę kierujemy do Państwa. W dniu 2 września 2016 roku tzw. "ustawa dekomunizacyjna"  (Dz. U. z 2016 r. poz. 744) weszła w życie usuwając z przestrzeni miejskiej Warszawy m.in. nazwy ulic działaczy systemu komunistycznego. Na fali tej ustawy nastąpiły dwie, bardzo ważne dla nas, zmiany:

1. Ulicę Wincentego Rzymowskiego zamieniono na ulicę Przemysława Gintrowskiego
2. Ulicę Zygmunta Modzelewskiego zamieniono na ulicę Jacka Kaczmarskiego

Uważamy, że była to zmiana jak najbardziej słuszna. Zarówno Przemysław Gintrowski jak i Jacek Kaczmarski są niezaprzeczalnie jednymi z najbardziej zasłużonych osób dla polskiej kultury lat 80. i 90. Nie widzimy opcji, aby w m.st. Warszawie mogłoby nie być ulic nazwanych na cześć obu postaci.

Niestety, w grudniu 2018 roku, wyrokiem Naczelnego Sądu Administracyjnego, ustawa została cofnięta, a wraz z tym faktem z warszawskich ulic zniknęły ulice "bardów Solidarności".

Nasza petycja dotyczy więc ustanowienia dwóch ulic w Warszawie ulicami Jacka Kaczmarskiego oraz Przemysława Gintrowskiego. Ponadto postulujemy aby były to ulice jak najbardziej reprezentacyjne w centralnej części miasta. Obie postaci zasługują na uznanie wśród warszawskiej przestrzeni miejskiej.

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Maciej do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Facebook