TAK dla ulic im. Jacka Kaczmarskiego i Przemysława Gintrowskiego w Warszawie

65870116_152336559220092_1806280476659286016_n.jpg

 

Szanowny Pan wojewoda mazowiecki, Konstanty Radziwiłł,


Szanowna Rada m.st. Warszawy,


Szanowne Warszawianki i Szanowni Warszawiacy,

Petycję tę kierujemy do Państwa. W dniu 2 września 2016 roku tzw. "ustawa dekomunizacyjna"  (Dz. U. z 2016 r. poz. 744) weszła w życie usuwając z przestrzeni miejskiej Warszawy m.in. nazwy ulic działaczy systemu komunistycznego. Na fali tej ustawy nastąpiły dwie, bardzo ważne dla nas, zmiany:

1. Ulicę Wincentego Rzymowskiego zamieniono na ulicę Przemysława Gintrowskiego
2. Ulicę Zygmunta Modzelewskiego zamieniono na ulicę Jacka Kaczmarskiego

Uważamy, że była to zmiana jak najbardziej słuszna. Zarówno Przemysław Gintrowski jak i Jacek Kaczmarski są niezaprzeczalnie jednymi z najbardziej zasłużonych osób dla polskiej kultury lat 80. i 90. Nie widzimy opcji, aby w m.st. Warszawie mogłoby nie być ulic nazwanych na cześć obu postaci.

Niestety, w grudniu 2018 roku, wyrokiem Naczelnego Sądu Administracyjnego, ustawa została cofnięta, a wraz z tym faktem z warszawskich ulic zniknęły ulice "bardów Solidarności".

Nasza petycja dotyczy więc ustanowienia dwóch ulic w Warszawie ulicami Jacka Kaczmarskiego oraz Przemysława Gintrowskiego. Ponadto postulujemy aby były to ulice jak najbardziej reprezentacyjne w centralnej części miasta. Obie postaci zasługują na uznanie wśród warszawskiej przestrzeni miejskiej.

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Maciej do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Facebook