Uratuj Motorsport! Zmiana klasyfikacji torów wyścigowych oraz kartingowych z "pozostały obiekt" na drogi (wyższe normy hałasu)

W tej chwili tory kartingowe i wyścigowe traktowane są jako Pozostałe obiekty (tak samo jak zakład fryzjerski czy biuro rachunkowe), co narzuca bardzo restrykcyjne normy hałasu. Natomiast jeśli byłyby traktowane tak jak drogi (w końcu poruszają się po nich pojazdy mechaniczne) normy byłyby znacznie wyższe co ułatwiłoby w znacznym stopniu działanie takich obiektów.

Przykład: Norma dla terenów mieszkaniowo-usługowych w porze dnia to dla dróg 65dB, natomiast dla pozostałych obiektów to 55dB.

3dB to podwojenie ruchu, więc różnica 10dB to zmiana np. ilości motocykli z 100 na 330.

Wiele torów jest zamykanych z powodu wadliwej przynależności do grupy obiektów (luka w prawie), a te które są, mają wiele problemów i mogą działać jedynie w bardzo ograniczonym zakresie np. nie wpuszczając określonych pojazdów, ograniczając godziny otwarcia, itd.

DZIENNIK USTAW
RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
Warszawa, dnia 22 stycznia 2014 r.
Poz. 112

Str.3Tabela.PNG


Krzysztof Rogoziński, Kartodrom Gostyń, Tor Kartingowy    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Krzysztof Rogoziński, Kartodrom Gostyń, Tor Kartingowy do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Facebook