Wezwanie do niezwłocznego dopuszczenia Iwermektyny w profilaktyce i leczeniu Covid-19

Sz. Pan Mateusz Morawiecki
Prezes Rady Ministrów
Kancelaria Prezesa Rady Ministrów
Al. Ujazdowskie 1/3
00-583 Warszawa

Warszawa, dn. 23-02-2021

Szanowny Panie Premierze,

Jako obywatele RP narażeni zarówno zdrowotnie, jak i ekonomicznie na efekty epidemii Covid-19 żądamy niezwłocznego wprowadzenia na rynek polski i zezwolenia na użycie w profilaktyce i leczeniu koronawirusa leku o nazwie Iwermektyna (Ivermectin). To jeden z najbezpieczniejszych, najlepiej przebadanych leków na liście najbardziej niezbędnych według Światowej Organizacji Zdrowa. Jako lek przeciwpasożytniczy jest w użyciu od czterech dekad i został podany ludziom miliardy razy. Jego efekty uboczne są dobrze znane i niewielkie.

Badania epidemiologiczne, obserwacyjne i randomizowane badania kliniczne kontrolowane wykazały, że Iwermektyna jest wysoce skuteczna w profilaktyce poekspozycyjnej, profilaktyce przedekspozycyjnej, oraz leczeniu tak na wczesnym, jak i późnym etapie COVID-19. Ten bezpieczny i tani lek może zmienić trajektorię pandemii.

Obecnie lek ten został już wdrożony w leczeniu koronawirusa w dwudziestu krajach, m.in. ostatnio np. w krajach Trójkąta Wyszehradzkiego takich jak Czechy i Słowacja, a także jest szeroko dystrybuowany w Bułgarii. Tymczasem, w Polsce lek ten w ogóle nie jest dostępny dla ludzi (oprócz kremu) nawet w jego funkcji pierwotnej środka przeciwpasożytniczego. W międzyczasie w kraju przybywa zmarłych i zbankrutowanych.

Panie Premierze, czy dziś dla pacjenta już chorego lub umierającego na Covid-19 szczepionka jest realnym rozwiązaniem? A co gdy okazuje się, że szansą na powrót z krawędzi życia dla tysięcy już zmarłych i obecnie chorych była i jest niedostępna dziś w Polsce Iwermektyna?

Aby zaszczepić wszystkich Polaków, wymagany jest co najmniej okres roku. Co rząd zrobi, gdy do tego czasu okres odporności uzyskany w wyniku szczepień się skończy dla wielu z wcześniej zaszczepionych? Czy będzie przedłużać lock down w nieskończoność, podczas gdy istnieje lek zapewniający bezpieczeństwo na poziomie profilaktyki i leczenia? Lek, który nie dość, że jest tani, to jeszcze jego patent wygasł i można spokojnie produkować go w kraju. Tym lekiem jest Iwermektyna.

Wzywamy Pana do niezwłocznego zezwolenia na użycie Iwermektyny  w profilaktyce i leczeniu Covid-19.

Z wyrazami poważania,

Agnieszka Couderq-Kubas


Agnieszka Couderq-Kubas    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Agnieszka Couderq-Kubas do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...