Zmień nazwę częśсi ulicy Belwederskiej, przy której mieści się ambasada i wydział konsularny Federacji Rosyjskiej w Warszawie, na ulicę Ukraińską

Ty też możesz zademonstrować solidarność z Ukrainą! Podpisz petycję dotyczącą zmiany nazwy częśсi ulicy Belwederskiej, przy której mieści się ambasada i wydział konsularny Federacji Rosyjskiej w Warszawie, na ulicę Ukraińską.

Kiedy czytasz te słowa, cały 40-milionowy naród Ukrainy, dzielnie walczy o swoją wolność. Ludzie różnych zawodów, ze wszystkich warstw społecznych, sięgają po broń, aby bronić swoich rodzinnych miast przed rosyjską agresją. Tysiące ochotników staje ramię w ramię w szeregach sił zbrojnych, dzielnie broniąc granic swojej ojczyzny.

Cywile, którzy nie opuścili jeszcze Ukrainy, spędzają noce w schronach przeciw bombowych, piwnicach, czy stacjach metra. Dzielnice Kijowa i wielu innych miast są ostrzeliwane. Giną ludzie, wiele budynków stoi w gruzach.

Wielu z nas pomaga Ukraińcom. Powinniśmy być dumni z naszej postawy! Ale możemy w jeszcze inny sposób wesprzeć zaatakowanych ludzi. Wspierajmy akcję zmiany nazwy częśсi ulicy Belwederskiej na ulicę Ukraińską. 

Byłby to prosty, ale niezwykle wymowny i symboliczny znak naszego wsparcia dlaodważnego narodu ukraińskiego, który broni swoich wartości, wolności i demokracji stając naprzeciw jednej z najpotężniejszych armii na świecie. 

Jak wiadomo, Rosja wraz ze swoim przywódcą Władimirem Putinem, wykazuje dość słabą wiedzę historyczną na temat Ukrainy. Zdaje się zapominać, że Ukraina jest suwerennym, wolnym i niezależnym państwem. Jest ojczyzną ludzi, których wieloletnia walka o niepodległość była świadectwem nieugiętego, niezłomnego ducha i wolnej woli. 

Dojście do ambasady lub wydziału konsularnego Federacji Rosyjskiej w Polsce ulicą Ukraińską, byłoby dla każdego pracownika wspaniałym, codziennym przypomnieniem o suwerenności Ukrainy, której najwyższymi wartościami są demokracja i wolność.

Kilka krajów europejskich już zmieniło nazwy ulic, przy których mieszczą się ambasady Rosji. Albania na ulicę Wolnej Ukrainy, Litwa na ulicę Bohaterów Ukrainy, a Łotwa na ulicę Niepodległej Ukrainy. 

Wzywamy do globalnej solidarności i zwracamy się do urzędników, burmistrzów i aktywistów o zainicjowanie oraz wsparcie procesu zmian nazwy ulic, przy których mieszczą się rosyjskie ambasady i konsulaty w Warszawie, w całej Polsce i na świecie! 

Stańmy razem po stronie Ukrainy! Dziękujemy za podpisanie petycji i prosimy o rozsyłanie jej dalej.

#standwithukraine

#wolnaukraina


Smola Olena (project Ukraine Street)    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Smola Olena (project Ukraine Street) do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...