3xTAK = 1xTAK - Ograniczenie liczby posłów do 230, 1xTAK - Maksymalny wiek posła 60 lat, 1xTAK - Maksymalnie 2 kadencje (8lat)

Do wiadomości:
Marszałek sejmu Szymon Hołownia
Prezes Rady Ministrów Donald Tusk
Prezydent Andrzej Duda
Posłowie i Posłanki


Drodzy Rodacy, Przyjaciele

Nadchodzi czas zmian i turbulencji na arenie międzynarodowej. Politycy wyrzucają z siebie bezrefleksyjnie słowa, które mogą zaszkodzić nam wszystkim. Tymczasem toczą się kadencje posłów i posłanek, które trwają 30 lat lub więcej. 30 lat to niemal wieczność. Wielu z was zdążyło zostać ojcami, matkami lub/i nawet dziadkami. Zdążyliście obserwować śluby waszych dzieci, narodziny waszych wnucząt. Tymczasem w polityce te same gadające głowy. 

Zadajcie sobie pytania:
- Jak człowiek, który zasiada w sejmie przez 30 lat, ma mieć kontakt z rzeczywistością? Z tą Twoją rzeczywistością człowieka "z samego dołu". 
- Jak ma dbać o Twoje interesy w kontekście rozwoju technologicznego na świecie? 
Wielu z was zdążyło zmienić modem analogowy na światłowód, a w Sejmie te same gadające głowy. 
- Jak się mamy rozwijać jako kraj, jako państwo mając u sterów ludzi, którzy mają 70 lat i więcej? 

Nie potrzebujemy nowych haseł od starych ludzi. Potrzebujemy nowych mechanizmów zarządzania państwem. Przemyśl i podpisz petycję 3x TAK "Panowie i Panie policzmy głosy" - cytując klasyka, Donalda Tuska. 

1x TAK - Kadencja posła/posłanki na sejm trwa maksymalnie dwie kadencje (8 lat)
Uzasadnienie: Niektórzy posłowie zasiadają w Sejmie od I kadencji Sejmu. Od 1989 roku. Ponad 30 lat szkodzenia ludziom. Przez cały ten czas rządzą nami "wodzowie jedynej słusznej partii." 

1x TAK - Poseł/Posłanka może sprawować urząd posła do 60 roku życia
Uzasadnienie: Niedawno zmarła była posłanka (przez grzeczność nie wymienię nazwiska). Jak podają źródła: "posłanka na Sejm I, II, III, IV, V, VI, VII, VIII i IX kadencji" - natomiast jak to mówią "apetyt rośnie w miarę jedzenia". Pani miała taką chrapkę i apetyt na dalsze rządzenie innymi, że chciała w X kadencji też brać udział. W wieku UWAGA: 83 lat...Sky is the limit.

1x TAK - Ograniczenie liczby posłów o połowę czyli do 230
Uzasadnienie: Przed wojną było posłów 444 posłów (rok 1928). Potem nastąpił okres PRL gdzie jeden poseł przypadał na 60.000 mieszkańców. Z powodu ogromnego wzrostu liczby ludności w kolejnych latach władzy obawiały się, że zabraknie miejsc dla kolejnych posłów. Dlatego też w 1960 roku zadecydowany, że liczba posłów będzie stała i będzie wynosić: 460 posłów. 
Dla porównania w USA, które liczy 332 mln ludzi w Izbie Reprezentantów zasiada 435 przedstawicieli. 
Nie ma żadnego uzasadnienia aby utrzymywać 460 posłów w polskim parlamencie. I tak posłowie głosują tak, jak "wódz partii" sobie życzy. 

USPRAWNIJMY razem sposób w jaki funkcjonuje nasze państwo. 

Wolni i Odpowiedzialni Polacy


Marcin Grąbkowski    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Podpisując, akceptuję, że Marcin Grąbkowski będzie mieć dostęp do wszystkich informacji podanych przeze mnie w tym formularzu.

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.


Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych podanych w formularzu w następujących celach:
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...