APEL DO SAMORZĄDU LESZCZYŃSKIEGO W SPRAWIE WALKI Z PANDEMIĄ

Szanowni Państwo, 

obecna pandemia jest sytuacją wyjątkową, pogłębiającą się wymagającą natychmiastowych działań. W obecnej sytuacji mieszkańcy Leszna jak i budżet miasta są w bardzo ciężkiej sytuacji. Wielu przedsiębiorców nie może działać, co za tym idzie za chwilę będa niewypłacalni względem swoich pracowników, kooperantów, instytucji itp. Potrzebne są spore nakłady, aby wirus nie rozpowszechniał się i jak najprędzej ustąpił.

Z naszych obecnych obserwacji wynika, że samorząd bardziej zajmuje się tym jak przeprowadzić bezpiecznie sesję, a nie jak bezpiecznie przejść przez ten ciężki czas. To niedopuszczalne.
Oprócz prób pojedynczych osób nie widać kompletnie żadnych starań. Czas wreście zacząć działać!

W naszej ocenie niezbędne jest zwołanie sesji nadzwyczajnej, na której będą głosowane uchwały dotyczące ratowania Leszna jako miasta i mieszkańców. Powinny one dotyczyć głównie przesunięć budżetowych, tak aby Miasto Leszno nie dysponowało kwotą 1,1 mln zł rezerwy a co najmniej naszym zdaniem 5 mln. Niedopuszczalną sytuacją jest gdy mieszkańcy, czy organizacje pozarządowe organizują zbiórki na podstawową pomoc szpitalowi i służbom medycznym, gdy w tym samym czasie w budżecie miasta są zarezerwowane środki na promocję i imprezy sportowe które prawdopodobnie się nie odbędą, a przynajmniej nie powinny się odbyć.

Idąc za przykładem innych gmin imprezy takie jak “Piknik szybowcowy”, “Barok plus”, "Dni Leszna" oraz  wszelkie imprezy sportowe powinny zostać odwołane, a środki zabezpiecznoe w budżecie na te imprezy przeznaczyć na walkę z epidemią. Wszelkie dotacje dla MOSiR, Teatru Miejskiego  i innych ośrodków kultury, pieniądze na promocję miasta powinny zostać okrojone. W najbliższym czasie te jednostki i tak nie będą realizować swych zadań w pełni.

W naszej opinii, powinny zostać wdrożone wszelkie możliwe środki prowadzące do ustąpienia i zniwelowania skutków epidemii. Od płynów dezynfekujących począwszy, maski po dezynfekcję konkretnych budynków czy ulic. Szeroka akcja informacyjna, kontrole ludzi przebywających na kwarantannie, oraz bardzo szeroka pomoc osobom, które w tej sytuacji same poradzić sobie nie mogą. 

Istotną rzeczą jest też, aby osoby pomagające i służby medyczne miały pełne wsparcie samorządu w ochronie ich zdrowia. Tych ludzi nie może zabraknąć, o nich trzeba dbać szczególnie.

Nie zapominajmy też o przedsiębiorcach i pracownikach, którzy również znaleźli się w ciężkiej sytuacji. Tym osobom również trzeba natychmiast pomóc. Nie koniecznie dając im pieniądze, a zwyczajnie nie zabierając. Środki którymi obecnie dysponują powinni przeznaczyć na przetrwanie tych ciężkich czasów, nie zaś na płacenie danin czy czynszów w niedziałających zakładach. 

Szanowni Państwo, czas na radykalne kroki!


Twoje Moje Leszno    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Twoje Moje Leszno do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Facebook