NIE dla budowy Pomnika Wdzięczności nad poznańską Maltą

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji NIE dla budowy Pomnika Wdzięczności nad poznańską Maltą

podpisany

#51

2014-12-22 23:07

Kto mi powie czym ta religia różni się od pogaństwa. Poganie modlili się do bożków a katolicy do modlą się do figurek.

Może postawmy tam pomnik Światowita, Swarożyca lub innego Boga dawnych Polan, okazując im tym samym wdzięczność że jesteśmy kim jesteśmy - Polakami.


Gość

#52

2014-12-22 23:14

A przy okazji ...

KIEDY SZKOŁY ZACZNĄ WYSTAWIAĆ FAKTURY KOŚCIOŁOWI ZA KORZYSTANIE Z SAL LEKCYJNYCH???

jestem zatwardziałym ateistą i drażni mnie to że moje podatki są wykorzystywane na cele religijne !!! Zażądali pieniędzy za korzystanie z ich budynków przez szkołę baletową to niech też płacą za to z czego korzystają....a szkoły będą miały środki na remonty i pomoce naukowe.

św. rabin

#53 blablabla

2014-12-22 23:46

a jak w Warszawie miał stanąć byczek to katabasom to kolidowało, mimo że nie na ich terenie. Won do swojego państwa pomniki katolskie stawiać... Rozpanoszyło się to fioletowe (nie tylko na sukienkach i torebkach po cukrze na głowie) jak jakaś zaraza i chcą coraz więcej i więcej. Jak nie dostaną to zaraz obraza uczuć. To działa tylko w jedną stronę - im tak, oni nie. Dokąd to zmierza wszystko. Mamy 21 wiek, internety w telefonach, tablety, a taki zaścianek mimo tego, mimo świadomości, wiedzy i nauki. Biznesy, piniondze, a Ty szary człowieczku nie masz nic do gadania tylko płać, płacz i morda w kubeł.

hans

#54 Re:

2014-12-23 00:23

#6: -  

 to zapytaj sie platformy gdzie są te pieniądze to powiedzą: kilomterówka, urodziny, cygara, pizza, amber gold, OLT, pendolino, dremliner......etc


Gość

#55

2014-12-23 00:54

Zawłaszczanie przestrzeni publicznej przez Kościół katolicki stało się w moim ukochanym Poznaniu plagą. Pomnik jest tego doskonałym przykładem. Co z tego, że ma stanąć na ziemi należącej do Kościoła skoro w trakcie organizacji różnej maści uroczystości "ku czci" blokowana będzie ul. JPII?! Czy ona także należy do Kościoła?! A może jest to już przestrzeń miejska?! Precz z miasta z tego typu inicjatywami. Dość!!!

Gość

#56

2014-12-23 04:05

Budujmy drogi zamiast pomników.
Antykleryk

#57

2014-12-23 07:03

Zwykłe bałwochwalstwo.... Mało macie pomników w tym kraju??? Weźcie się za budowę szpitali, domów opieki, schronisk a nie gównianych pomników i marketów. I to jeszcze w takim miejscu....


Gość

#58

2014-12-23 07:12

jeśli jest to pomnik wdzięczności dla CHRYSTUSA KRÓLA za odzyskanie niepodległości w 1918 roku to ja mam dwa pytania- 1. jaka była rola w/wym w tym akcie historycznym?, 2. gdzie był w/wym w roku 1795, kiedy to traciliśmy niepodległość? a jeśli koniecznie pomnik to na łęgach dębińskich na miejscu papieskiej mszy.








Gość

#59

2014-12-23 07:14

Jak słyszę o kurii, to dostaję FURII.

Gość

#60

2014-12-23 08:55

Przestrzeń publiczna powinna być neutralna światopoglądowo.
ebliss73

#61 WIDOK z power-em...

2014-12-23 09:25

To ja wam powiem jakie jest załozenie lokalnego kleru...

Idzcie na koniec toru na Malcie (bliżej Krańcowej). Zobaczycie  przy ładnej pogodzie całą długość Malty.Piękny widok... Dalej tryska z wody fontanna,następnie widać budowle w centrum Poznania ,a przy ładnej pogodzie wieczorem,pięknie z tyłu zachodzi słońce chowając się za tym wszystkim daje poblaski i oświetla nam twarze na starcie toru... Pięknie,pięknie..!

Kosciól to zauważył i wymyślił następującą rzecz.

Teoretycznie gdyby pomnik powstał...stoimy na starcie toru i widzimy na jego końcu Pomnik. (to samo widzieliby kajakarze i płyneli w stronę Jezusa z rozłożonymi rękoma,który ich przyzywa ku sobie)

Pomnik i Jezus zwróceni są na wschód,aby bronić przed złem z tej strony ...Chrystus chroni nasz "boży lud" od wschodu przed swołoczą... Za nim jest Poznań ,a przed miastem tama ostrzegająca agresorów rozpostatymi rękoma Chrystusa.

Poza tym za pomnikim zachodzi słońce bijąc świetlistością w oczy (niby boską aurą) nas na końcu Malty i swołocz ciągnącą ze wschodu...Chrystus -wielki otoczony słoneczno-boską poświatą w perspektywie miasta za sobą ,trwa na straży... Żałosne. 

To sobie właście wymyślili "efekciarze" ..! Piekne miejsce...


Gość

#62

2014-12-23 09:27

Uważam, że juz wystarczy tej religijności w mieście! Są kościoły więc kto chce niech idzie się tam modlić a nie zmusza innych do oglądania kolejnych bezsensownych pomników! Lepiej by te pieniądze przekazali biednym rodzinom a nie wydawali na takie bzdury. Totalna bezmyślność!

Gość

#63

2014-12-23 09:35

Głównym powodem mojego sprzeciwu wobec odbudowy pomnika jest opinia moich dziadków - którzy z racji wieku pamiętają wygląd pomnika. Ich zdaniem jego wygląd jest wystarczającym argumentem żeby pomnika nie odbudowywać.

Pomnik w nowym kształcie i przemyślanym miejscu - tak.
"To szkaradziejstwo" - nie. Nad rekreacyjną Maltą - też nie.

Gość

#64

2014-12-23 09:39

tereny rekreacyjne niech będą terenami rekreacyjnymi , a po drugie kuria tyle zgarnęła pieniędzy i nieruchomości wiec proponuje pomnik postawić wizawi starej siódemki

Gość

#65

2014-12-23 09:43

uważam że pomników mamy za dużo,są inne ważniejsze sprawy od wdzięczności

Gość

#66

2014-12-23 09:45

W pełni popieram te petycję.Proponuje udostepnić ja w ogrodach archidiecezji poznańskiej.
Polak

#67 Re:

2014-12-23 09:50

#24: Basil Poledouris -  

A za co mamy być "wdzięczni" Jezusowi?

Za to, że we wrześniu 1939 roku, mając do wyboru Wojsko Polskie i Wehrmacht wybrał tych z napisem na pasach "Gott mit uns"?

Trochę godności, człowieku :-)

Polak

#68 Re: Lewactwo

2014-12-23 09:52

#3: Gazeta - Lewactwo  

 A kto tam będzie sądził? TY?


Gość

#69

2014-12-23 10:09

Niby za co i komu mamy być wdzięczni? Nie pamiętam, aby ktoś bezinteresownie coś dla mnie zrobił, a za okradanie trudno być wdzięcznym!

Gość

#70

2014-12-23 10:15

Uważam ,że koścól ma dosyc terenów ,gdzie może stanąc pomnik
Tereny rekreacyjne niech pozostana rekreacyjnymi,a jeżeli ktos sie chce pomodlic to ma blisko koścół,a Bóg jest wszedzie.

Gość

#71

2014-12-23 10:19

Nie było to wybitne dzieło sztuki. Dopóki istniał oryginał, był świadectwem epoki. "Odbudowa" to nic innego, jak stworzenie propagandowej atrapy. Jeśli abp uważa, że warto za duże pieniądze tworzyć bezwartościowe budowle - jego sprawa. Byle to robił swoim kosztem i na swoim gruncie.

Gość

#72

2014-12-23 10:41

Nie mieszkam w Poznaniu. Zawłaszczanie przestrzeni publicznej przez różne pomniki i budowle sakralne najczęściej bez konsultacji społecznych za to z udziałem publicznych pieniędzy, jest codzienną praktyką w Polsce. Tak samo, jak odsprzedawanie ziemi kościołowi za przysłowiowy grosz. Dlatego podpisuję.

Gość

#73

2014-12-23 10:41

Bogu co boskie, cesarzowi co cesarskie (znaczy Państwu co świeckie)

Gość

#74

2014-12-23 10:54

Budowanie złotych cielców

Gość

#75

2014-12-23 10:58

Jestem za tym aby Kościół stawiał pomniki na własnych terenach. A ma ich dość dużo. Bo stawianie pomników kościelnych, krzyży czy kapliczek powoduje klasyczne zawłaszczanie terenu. Nie ważne do kogo on pierwotnie należy, czy do państwa czy do prywatnej osoby.