RPO z wyboru obywateli i dla obywateli a nie z klanów partyjnych

Sylwester Krasnodębski
Warszawa

#1 RPO z wyboru obywateli i dla obywateli a nie z klanów partyjnych

2015-06-01 07:39

SRAĆ NA POLITYKÓW I ORGANIZOWAĆ SOBIE DEMOKRACJE, UDOSTĘPNIAĆ DALEJ !!!
 http://www.petycjeonline.com/przebudzenie_-_petycja_do_spoleczenstwa


Gość

#2

2015-06-01 08:13

Dwukrotnie pisałam prośbę o pomoc do Pani RPO i za każdym razem odmówiła mi pomocy choć prawo było po mojej stronie ale tylko w teorii .

Ten wpis został usunięty przez autora (Pokaż szczegóły)

2015-06-01 09:46



Gość

#4 Re:

2015-06-01 09:47

#2: -  

 Z poprzednimi RPO było tak samo.

Krzysztof Musialski

#5

2015-06-01 09:49

RPO jest w de facto rzecznikiem zdegenerowanych instytucji publicznych. 


Gość

#6

2015-06-01 10:17

lipowicz to rzecznik praw peowiakuw tak zwany dupochron skorumpowanej wladzy

Gość

#7

2015-06-01 13:02

RPO w Polsce to instytucja wygodna dla ekip rządzących - w obecnej formie - nie jest to RPO ale mediator nie koniecznie działający zdecydowanie na rzecz sprawiedliwości społecznej.
arch.
Gość

#8

2015-06-01 18:22

Komentarz umieściłem na stronie SPB. A.J.


Gość

#9

2015-06-02 18:07

Tak, ludzie powinni wybierac RPO a nie klany partyjne.

Gość

#10

2015-06-02 19:42

Zawsze uważałam, że jest to Rzecznik Praw Nieobywatelskich.

Gość

#11

2015-06-04 05:06

Byłem - pracowałem w wielu krajach Europy. Mam dość prostaków z dyplomami za ,,gęsi'' w kieszeni.

Gość

#12

2015-06-04 06:33

RPO czy RPD oraz sądy stały się narzędziami walki politycznej z obywatelami. Państwo polskie upadło lub jest gorsze niż okres stalinizmu w Polsce. Manipulacja sięgnęła zenitu... Czas to zmienić, czas ich wszystkich posłać w cholerę! Prawo, sądy, prokuratura - to wszystko do naprawy.

Gość

#13

2015-06-04 10:01

Mój dotychczasowy kontakt z aktualnie urzędującym Rzecznikiem utwierdza mnie w przekonaniu ,ze jest to instytucja nieskuteczna ,skostniała i nie powinna buc finansowana z pieniędzy podatników -a w żadnym razie nie z moich.mam dowody potwierdzające moja sugestie.
AnnaX
Gość

#14 RPO

2015-06-05 15:47

Od 2013r. piszę do RPO w sprawie oszukańczego art 25 ust.1b ustawy o emeryturach i rentach z FUS. Opinia Biura Legislacji Senatu w sprawie tego art. stwierdza że został on wprowadzony
w sposób niekonstytucyjny.RPO nie podjęła żadnego działania.Prokurator Generalny nie dopuścił do rozpatrzenia sprawy w TK. oddając decyzje Sądom. Więc to chyba znaczy że każdy emeryt prosto z ZUS musi odwołać się do Sądu..Jak wynika z obserwacji każdy Sąd rozstrzyga inaczej a nie każdy emeryt ma świadomość oszustwa i nie każdy jest w stanie się odwołać.Wielu nie dożyje wyroku /Tu ukłon w stronę służby zdrowia . I o to chodzi w tym demokratycznym Państwie


Gość

#15

2015-06-06 09:56

Bo RPO jest Mafią i jego pracownicy, jest to organizacja która bada nastroje polaków ochraniając wymiar niesprawiedliwości, dlatego nikt niema zaufania POrządzie do tej II-gej mafii. "Życia mała garść" https://www.youtube.com/watch?v=EPgyICgrJPE.

Gość

#16

2015-06-06 20:35

Czekam aby rzecznik był pomocny dla nas oszukiwanych i okradanych przez instytucje państwowe.

Gość

#17

2015-06-08 20:32

Kiedyś napisałem do RPO. Nie doczekałem się odpowiedzi, więc po roku napisałem kolejne pismo, domagając się jej. Otrzymałem, ale... dotyczyła innej osoby!


Gość

#18

2015-06-08 21:51

Bla, bla, bla. Kolejna bredzisława. RPO "Przestrzeganie prawa zawsze obróci się na waszą korzyść"

https://www.youtube.com/watch?v=942r0Ia-j0w


Gość

#19 Re:

2015-06-08 21:52

#16: -  

 Niedoczekanie

Boguslaw Biedrzynski

#20 biegly jerzy karpinski

2015-06-09 05:01

Walcze ze skorumpowanym bieglym sadowym z Jeleniej Gory Jerzym Karpinskim.

Polska Rzeczpospolita Korupcyjna: Biedrzyński, na drzewo !

http://3obieg.pl/polska-rzeczpospolita-korupcyjna-biedrzynski-na-drzewo

 

 


Gość

#21

2015-06-09 11:11

W kwestii poniższej petycji, bardzo serdecznie wszystkich proszę, by poświęcić trochę czasu na jej przeczytanie i podpisanie. W ten sposób damy do zrozumienia obecnym władzom, że władza zwierzchnia w RP jest niezadowolona ze swojego przedstawiciela, który pełni wyjątkową funkcję organu konstytucyjnego, jakim jest Rzecznik Praw Obywatelskich (RPO), który świadomie i celowo działa na szkodę Narodu poprzez przymykanie oczu na totalne bezprawie jakie panuje w naszym Kraju, co jest całkowicie niedopuszczalne.
Oczywiście petycja ma na celu doprowadzenie do wyboru RPO w wyborach powszechnych, co dałoby nam większą pewność, że nie będzie on stronniczy, zależny i niesprawiedliwy na korzyść władz publicznych i partii politycznych, które mają ogromny wpływ na obecny wybór RPO.
Już to kiedyś pisałem, ale powtórzę jeszcze raz, że w mojej ocenie, opierając się na Konstytucji, wszyscy nasi przedstawiciele powinni być wybierani w wyborach powszechnych, gdyż jest niedopuszczalne aby przedstawiciele władzy zwierzchniej, nie byli wybierani przez WZ a przez jej przedstawicieli, gdyż wówczas są to przedstawiciele przedstawicieli a nie przedstawiciele władzy zwierzchniej.
Ponadto skoro art. 2 i 32 Konstytucji stanowią o sprawiedliwości społecznej oraz o niedopuszczeniu do dyskryminacji, a art. 10 Konstytucji o równowadze władzy sądowniczej, ustawodawczej i wykonawczej, to nie mogę zrozumieć, dlaczego władza sądownicza narusza to prawo, bo przecież sędziowie jako nasi przedstawiciele nie są wybierani w wyborach powszechnych, tak jak przedstawiciele do władzy ustawodawczej i wykonawczej, co też jest niedopuszczalne. Mam nadzieję, że i w tej kwestii zostanie wystosowana petycja do przyszłego Prezydenta RP, który zgodnie z art. 126 ust 2 Konstytucji ma czuwać nad przestrzeganiem Konstytucji.

Gość

#22

2015-06-30 22:37

Za dużo krzywd, za mało sprawiedliwości i pomocy

Gość

#23

2015-07-16 22:43

Uwazam ze RPO nie powinien byc żołnierzem parti.