NIE dla ścieków na Polach Osobowickich!

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji NIE dla ścieków na Polach Osobowickich!


Gość

#26

2015-07-02 07:40

Droga wojewódzka nr 342 prowadząca przez Świniary i Lipę Piotrowską to moja najkrótsza trasa dojazdowa do Wrocławia. Z ulgą przyjąłem przed laty wiadomość, że na pola irygacyjne nie będą już wylewane ścieki. Aktualnie można już tamtędy przejeżdżać przy otwartych szybach samochodowych. Zauważyłem też, że ta trasa wjazdowa do miasta zaczęła się zmieniać w końcu zaczęły powstawać nowe domy, których tu wcześniej nikt nie chciał budować.

Gość

#27

2015-07-02 13:34

Skoro mieli zrezygnować z wylewania tam świństw, to powinni dotrzymać słowa, a ścieki skierować do oczyszczalni.

Gość

#28

2015-07-02 13:50

Bo nie chcę oddychać śmierdzącym powietrzem do końca życia .
Mieszkam tam od urodzenia i miałem nadzieję że coś się wreszcie skończy pozytywnie dla nas mieszkańców Lipy Piotrowskiej .

Gość

#29

2015-07-02 16:17

Bo mieszkaja tam ludzie ktorzy kupili mieszkania za ogromne pieniadze, mieszkaja z dziecmi w ladnej i cichej okolicy I nie chca oczyszczlni w tym miejscu

Gość

#30

2015-07-02 17:42

Wrocław - śmierdzące centrum kultury 2016 - porażka

Gość

#31

2015-07-02 19:07

W którym cywilizowanym kraju w ten sposób obchodzi się ze ściekami "tego kalibru". Kto pozwala na szerzenie się zarazy i smrodu na okoliczne dzielnice?Czy decydent chciałby żyć i funkcjonować w śmierdzącej i skażonej strefie Pol Osobowickich?!!!!!

Gość

#32

2015-07-03 09:05

Należy chronić przyrodę i środowisko dla życia naszego, naszych dzieci i wnuków!! Chcemy żyć i oddychać w czystym środowisku, dlatego stanowcze NIE dla ścieków na Polach Osobowickich!!

Gość

#33

2015-07-03 15:45

Jestem mieszkancem okolic. Nie chcę nieprzyjemnych zapachów wokół domu.
Gość

#34

2015-07-05 09:47

Skoro władze Wrocławia tak bardzo chcą wznowić działanie pól irygacyjnych niech choć raz pozwolą wylać te "smierdzące skarby" pod swoimi oknami. drzwiami swoich domów i na swoich przydomowych ogródkach. Niech choć raz poczują śmierdzącą falę uderzeniową a w nocy śpiąc przy otwartym oknie poczują zawartość muszli klozetowej w swoim gardle. Może wtedy zaskoczą o co chodzi. Drodzy decydenci....więcej odpowiedzialniści.

 


Gość

#35

2015-07-05 19:55

Ten rok jest chyba pierwszym od X-lat kiedy tu mieszkam, że nie ma komarów i nie śmierdzi z pól irygacyjnych!!! Jeśli zaczną znowu ścieki wylewać lub nawet wodę doprowadzą z Odry w celu nawadniania to tak czy inaczej znowu będzie śmierdziało, poza tym komary znowu zaczną uprzykrzać mieszkańcom życie - dla nich wilgoć jest potrzebna do rozwoju a czy to będą ścieki czy woda w Odry to nie ma znaczenia!!! ZDECYDOWANE NIEEEE dla obu opcji!!!! Pozdrawiam

Gość

#36

2015-07-07 21:47

Dlatego, ze mi zalezy!!!

Gość

#37

2015-07-09 07:56

Rędzin, Osobowice i okolice otacza piękny teren, nie możemy pozwolić by znowu stał się siedliskiem komarów i smrodu.

Gość

#38

2015-07-09 10:34

Popieram w pełni petycję dość się nachorowałam w dzieciństwie i wieku młodzieńczym z powodu azotynów i azotanów w wodach gruntowych w naszej studni w Rędzinie. Do dzisiaj ponoszę konsekwencje zdrowotne zamieszkania na tym terenie.

Mi

#39

2015-07-09 14:01

Dlaczego jak wreszcie jest dobrze, znowu mamy miec powrot do przeszlosci. Czy naprawde nikt nie pamieta tego wiecznego smrodu, wypalonej ziemi na łąkach, much, komarów, ścieków płynących do Odry, zatrutej wody w studniach? Po co jest oczyszczalnia?


Gość

#40

2015-07-10 19:20

Walczę od dawien dawna z głupotą


Gość

#41

2015-07-11 09:01

Jestem zagorzałą przeciwniczką niszczenia przyrody i środowiska oraz Wrocławianką

Gość

#42

2015-07-12 20:20

Zamiast brać przykład z krajów zachodnich, gdzie kładzie się nacisk na ochronę enklaw przyrody, zwłaszcza w wielkich miastach, włodarze patrzą, żeby zarobić, i nakraść. bo nie można pobierania grubych pieniędzy za oczyszczanie ścieków, nazwać inaczej niż złodziejstwem, jeśli będą wylewane na pola. państwo urzędnicy zapomnieli, że dzięki mediom społecznościowym informacje rozchodzą się szybko, a ludzie nie dają się już tak nabierać. nie da się już pocisnąć kitu, ani innego bla bla, w czasach, kiedy wszystko można zweryfikować. tłumaczenie, że pompowanie wody z Odry będzie drogie, a wylewanie ścieków i budowa potrzebnej infrastruktury będzie tańsza, jest kpiną z okolicznych mieszkańców.


Gość

#43

2015-07-18 14:27

Dlatego że mieszkamy wŚwiniarach i mamy dość smrodów i k omarów ,apozatym w wŚwiniarach nic się nie robi bo dlanas niema pieniędzy to jeszcze mamy wąchać smrody z calego miasta i właśnie dlatego popieram petycję.


Gość

#44

2015-07-20 19:28

Mieszkam na osiedlu Lipa Piotrowska i nie wyobrażam sobie powrotu smrodu i fekaliów na okolicznych terenach zielonych. Decyzja o wylewania ścieków na pola irygacyjne jest tak absurdalnie niedorzeczna, że aż nie mogę uwierzyć, że to się dzieje naprawdę.

Gość

#45

2015-07-25 10:18

Myślę, że w XXI wieku wylewanie ścieków w dużym europejskim mieście to rzecz niedopuszczalna

d0c

#46 KONIEC PETYCJI???

2015-07-30 16:51

link

Chyba problem ścieków został zażegnany.

 

Grupa Inicjatywna Pola Osobowickie

#47 Re: KONIEC PETYCJI???

2015-08-02 07:26

#46: d0c - KONIEC PETYCJI??? 

Na razie są tylko doniesienia medialne, które pozwalają na optymizm. Polska jest zobligowana do przestrzegania Dyrektywy Ściekowej i pola irygacyjne jako oczyszczalnia ścieków muszą przejść do historii. Nie ma jednak żadnej oficjalnej odpowiedzi władz Wrocławia na protesty mieszkańców i rad osiedli położonych w pobliżu Pól Osobowickich. Ważne są także plany dotyczące Pól Osobowickich w kontekście nowego studium kierunków zagospodarowania przestrzennego Wrocławia. Petycja jest więc nadal aktualna. 

cosia

#48 plum, plum...Re:

2015-08-12 12:00

#11: konsument -  

Już się ustawiają w kolejce. Gmina tylko czekała na taki protest jak ta petycja. Zacierają rączki i z uśmiechem powitają chętnych na postawienie tam domów/bloków. 

A kto kupi mieszkanko to dostanie zapewnienie od deweloupera że tu nie ma już zanieczyszczeń bo przeprowadzono "rekultywację" (np. wymienią 60 cm ziemi na humus).

Brawo!!! Magistrat pije szampana a dyrektor MPWiK dostanie podwyżke za wycofanie się z finansowania trudnej inwestycji !


Gość

#49 komarów nie ma od 3 lat ! a śmierdzieć bedzie jeszcze baaardzo długo Re:

2015-08-12 12:05

#37: -  

Ale zamiast komarów będą bloki. Śliczne, wysokie, betonowe, lite,...cud !!!

Ten teren nienawadniany w bardzo krótkim czasie stanie sie stepem, nieużytkiem a ostatecznie

świetnym miejscem na kolejne blokowisko.

Wspólczuje krotkowzrocznosci.


Gość

#50 Re: A to ciekawe "Aktualnie można już tamtędy przejeżdżać przy otwartych szybach samochodowych."

2015-08-12 12:07

#26: -  

 To śmierdzi czy nie śmierdzi ?