500 zł na każde dziecko bez względu na dochód i liczbę posiadanych dzieci

matka

#951 Re:

2016-03-09 21:25

#944: -  

 Ja pisalam ale nie dostalam odpowiedzi. Podobnie rzeczniknpraw czlowieka-dostalam informacje ze przekazano moje pismo do ministerstwa i ze oczekuja na ospowiedz. Chyba sie jednak nie doczekam bo to juz trzeci miesiac....po prostu olewka,kasa dla rydzyka musiala sie znalezc i aie znalazla kosztem naszych dzieci.....

matka

#952 Re: Re:

2016-03-09 21:27

#951: matka - Re:  

 Chcialam jeszcze dodac ze glosowalam na PIS i ze jest to moj najwiekszy blad zyciowy ktorego bede zalowac do konca zycia

 


Gość

#953 Re:

2016-03-09 22:47

#943: -  

 to skrzyknijmy się przynajmniej jako rodzice jedynaków na strajk, skoro inni tylko podpisują a do strajku nie. czy ktos potrafi utworzyć link do tej petycji , zeby się wpisały tylko rodzice jedynaków w celu określenia ile nas jest i wtedy same matki jedynaków by poszły. Trudno jak będzie nas z tysiąc to chodzmy i to jak najszybciej i przynajmniej jak nie będzie wsparcia pozostałych rodziców wywalczmy dla swoich jedynaków. Tez tak samo potrzebują. Widzę że nikt inny nie garnie się. jeszcze chyba matki całkowicie wykluczone z programu tu siedzą. Proszę o ten link. Musimy wiedzieć ile nas jest i samotne wykluczone całkowicie też zapraszamy.


Gość

#954

2016-03-09 22:53

chociaż lepiej by było mimo wszystko jak wszyscy by przyszli. jak uważacie . Na razie proszę o mobilizacje dla naszych jedynaków!! , Bo wszystkich już kilka dni proszę. Na prózno.

m

#955 ponowna odpowiedź prawnika

2016-03-10 11:17

Witam ponownie.

 
Tak jak już Panu pisałem w pierwszym mailu dotyczącym ustawy 500+ jedyną drogą dla pojedynczej osoby (obywatela) takiego jak Pan i każda z osób z Waszej strony internetowej może złożyć skargę konstytucyjną po wyczerpaniu normalnej drogi sądowej (czyli te kroki, które Panu opisałem). Szkoda Waszej pracy i zbierania podpisów, choćby ich były setki tysięcy, ponieważ nie ma to żadnego wpływu (chyba że jako "nacisk" na któryś z klubów parlamentarnych, który jest w obecnym sejmie, aby to oni złożyli skargę).
 
Wniosek o zbadanie zgodności ustawy z Konstytucją (bez wyczerpania normalnej drogi sądowej) mogą w Polsce złożyć:
 
1) Prezydent Rzeczypospolitej, Marszałek Sejmu, Marszałek Senatu, Prezes Rady Ministrów, 50 posłów, 30 senatorów, Pierwszy Prezes Sądu Najwyższego, Prezes Naczelnego Sądu Administracyjnego, Prokurator Generalny, Prezes Najwyższej Izby Kontroli, Rzecznik Praw Obywatelskich,
2) Krajowa Rada Sądownictwa w zakresie, o którym mowa w art. 186 ust. 2,
3) organy stanowiące jednostek samorządu terytorialnego,
4) ogólnokrajowe organy związków zawodowych oraz ogólnokrajowe władze organizacji pracodawców i organizacji zawodowych,
5) kościoły i inne związki wyznaniowe,
6) podmioty określone w art. 79 w zakresie w nim wskazanym.
2. Podmioty, o których mowa w ust. 1 pkt 3-5, mogą wystąpić z takim wnioskiem, jeżeli akt normatywny dotyczy spraw objętych ich zakresem działania.
 
Wynika to wprost z art. 191 Konstytucji. 
 
Obywatelowi (czyli Panu i każdej z osób ze strony internetowej) przysługuje skarga konstytucyjna po wyczerpaniu normalnej drogi sądowej (czyli te 4 punkty które Panu wypisywałem). Możliwość złożenia skargi konstytucyjnej daje art. 79 ust. 1 Konstytucji a Ustawa o Trybunale Konstytucyjnym z 25 czerwca 2016 roku (która obowiązuje zgodnie z dzisiejszym wyrokiem) określa drogę do złożenia takiej skargi, i jest to taka droga jak ja Panu opisałem.
 
W Pana czy tamtych osób przypadku taki "szybki wniosek" o zbadanie zgodności z konstytucją mogą zgłosić Prezydent Rzeczypospolitej, Marszałek Sejmu, Marszałek Senatu, Prezes Rady Ministrów, 50 posłów, 30 senatorów, Pierwszy Prezes Sądu Najwyższego, Prezes Naczelnego Sądu Administracyjnego, Prokurator Generalny, Prezes Najwyższej Izby Kontroli, Rzecznik Praw Obywatelskich.
 
Patrząc realnie możecie Państwo liczyć najszybciej albo na grupę posłów albo na Rzecznika Praw Obywatelskich. Możecie ewentualnie wykorzystać zebrane podpisy, aby nie były one zmarnowane, na wysłanie wniosku o zbadanie ustawy do opozycyjnych klubów parlamentarnych oraz do Rzecznika Praw Obywatelskich, a podpisy byłyby dołączone jako załącznik do wniosku.
 
Jeśli taka droga (przez Rzecznika lub grupę posłów) Państwa interesuje to możemy porozmawiać o tym, bym ja wraz z Kancelarią, byśmy przygotowali wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich do którego będą te podpisy dołączone. Gdybyście Państwo byli zainteresowani proszę dać znać, wtedy ustalimy warunki i koszty współpracy.
 
Podsumowując, jedyną drogą dla pojedynczego obywatela jest droga jaką Panu opisałem. Jeśli chcecie Państwo szybciej to załatwić to można napisać wniosek do RPO z załączoną jak największą liczbą podpisów i prosić Rzecznika, by to on wystąpił z wnioskiem o zbadanie zgodności ustawy z Konstytucją, ponieważ on może to zrobić bez żadnych dodatkowych warunków.
 
W razie pytań proszę pisać.

Gość

#956

2016-03-10 11:49

Proponuje tego 12 tylko żeby się zebrać tak na powaznie co Wy na to ?


Gość

#957 Re: ponowna odpowiedź prawnika

2016-03-10 12:21

#955: m - ponowna odpowiedź prawnika 

 Skoro zatem możliwe jest złożenie takiego wniosku do Rzecznka Praw Obywatelskich, i co więcej jest kancelaria, która mogła się podjąć sformułowania takiego wniosku, a podpisów jest ponad 7 tysięcy, to chyba powinniśmy skorzystać z tej opcji? Jestem pewna, że każdy zainteresowany dołoży się do kosztów. Wykorzystajmy każdą możliwość, bo chodzi o nasze dzieci!


Gość

#958 Re:

2016-03-10 12:43

#728: Basia -  

 jestem zainteresowana dolaczeniem do pozwu w sprawie 500+

iwomika

#959

2016-03-10 13:37

Jestem za!!!


Gość

#960

2016-03-10 14:11

Przeczytajcie dziś w wyborczej rodzina 500 minus a moze zainteresowac media pania redaktor nasza sprawa
matka

#961

2016-03-10 14:23

Jestem za pismem do Rzecznika Praw Obywatelskich,doloze sie do kosztow,dzialajmy

iwomika

#962

2016-03-10 15:12

Tak trzeba złozyć pismo do RPO.


Gość

#963 myślęRe:

2016-03-10 15:32

#960: -  

 myślę, że to dobry pomysł, na pewno nie zaszkodzi. Im będzie o tym głośniej tym lepiej

m

#964 pozew

2016-03-10 18:16

Jutro będziemy kontaktować się z prawnikiem w sprawie kosztów i dalszego działania tylko nie wiem dokładnie ile osób jest chętnych ....nie wiem jak to dobrze zorganizować ....ogolnie prawnik jest z łodzi 

matka

#965

2016-03-10 18:26

Ja również sie podpisuje pod wnioskiem będzie nas więcej 


Gość

#966 Re: pozew

2016-03-10 18:31

#964: m - pozew 

 SKŁADAJMY TEŻ SIE NA TO PISZĘ. ZRZUCIMY SIE NA KOSZTY. PROSZĘ POPYTAĆ WSTĘPNIE JAKA KWOTA WCHODZIŁABY W GRĘ , A JAK BYŚMY SIĘ W WIĘKSZOŚCI ZEBRALI, KOSZTY PO KIESZENI BY NAM NIE UDERZYŁY ZBYT MOCNO. ZRÓBMY TO!!!!!!!!!!!!!!!!

KOKO

#967 Re: pozew

2016-03-10 18:38

#964: m - pozew 

 MYŚLĘ ŻE PRAWNIK PODPOWIE JAK TO ZORGANIZOWAĆ ŻEBY BYŁO DOBRZE , BO GŁÓWNIE CHODZI ŻEBY ZROBIĆ SKŁADKĘ , TYLKO NA JAKIE KONTO?   UDOSTĘPNIAJCIE JAK SIE DA ŻEBY OSOBY,KTÓRE JUZ NIE ZAGLĄDAJĄ NA STRONĘ WIEDZIAŁY ŻE JEST TAKA INICJATYWA I DOŁĄCZYŁY SIĘ!!!!!!!!!!!!

Ten wpis został usunięty przez autora (Pokaż szczegóły)

2016-03-10 18:40


matka

#969

2016-03-10 18:43

dorzucę sie finansowo, będe zaglądać na tę petycje

iwomika

#970

2016-03-10 19:10

Ja też się  dorzucę, trzeba będzie konkretnie określic ilość osób zainteresowanych i podzielić koszty na te osoby i dokonąc wpłaty na konto Kancelarii. Tak myslę.

m

#971

2016-03-10 19:42

Ja tez myślę ze na konto kancelarii. Jutro bądź pojutrze bede wiedziała więcej i będę pisać. 

KOKO

#972 Re:

2016-03-10 19:47

#956: -  

 MÓWI PAN O STRAJKU 12 03?


Gość

#973 Re:

2016-03-10 19:54

#960: -  

 NAWET TRZEBA ZAINTEROSOWAĆ NASZĄ PETYCJĄ PANIĄ REDAKTOR. ZROBI TO PAN?

KOKO

#974

2016-03-10 19:59

BĘDĘ PISAŁA DZIŚ ZNOWU DO    PO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

m

#975

2016-03-10 20:03

Jeśli chodzi o Panią redaktor to nie wiem czy pytanie dotyczy mnie? Jeśli można to proszę aby ktoś to zrobił ja postaram się aby w miarę moich możliwości załatwić temat u prawnika i będę z państwem w kontakcie.