Myśliwy to nie morderca przyrody, to nie szkodnik.

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji Myśliwy to nie morderca przyrody, to nie szkodnik.

c

#151 Re: Re:

2016-01-16 16:49

#97: - Re:  

 Dokładnie...


Gość

#152

2016-01-16 17:05

Bo polski model łowiectwa jest wzorem dla wszystkich innych , jest to kontynuacja wielowiekowej tradycji , angażuje i nie zamyka drzwi przed nikim , kto kocha przyrodę i chce dbac o środowisko itd itd
Janusz G

#153

2016-01-16 17:13

Zgadzam się z poprzednikami a ekolodzy niech najpierw odwiedzą koła łowieckie i zabaczą na czym polega prawdziwa ochrona środowiska, szczególnie w okresie zimowym. Gdyby nie myśliwi to dzisiaj napewno nie widzielibyśmy w kraju głuszca czy cietrzewia, to my mamy dowody że jesteśmy myśliwymi ale i prawdziwymi praktycznymi ekologami.


Gość

#154

2016-01-16 17:33

Bo chcę się dowiedzieć co decydenci postanowią w sprawie konfliktu interesów dwóch grup społecznych"obrońców dzikiej przyrody" i rolników. Jedni krzyczą: "przestańmy zabijać zwierzaki żyjące na swobodzie" , A rolnicy : zwiększyć ilość odstrzeliwanych dzików bo zjedzą nasze wszystkie plony. Kto to ma rozwiązać tę zagadkę? "Ekolodzy" z bożej łaski czy rząd odpowiedzialny za dobrobyt społeczeństwa.? Czy mi ktoś (nieoszołom) odpowie na to pytanie? Czy dać swobodę rolnikom by dowolnymi metodami zabijali zwierzaki( jelenie,sarny dziki, zające) które wchodzą w t.zw. szkodę? A może armia "uczulonych" będzie dyżurowała dniami i nocami przy uprawach w całej Polsce? Polecam straszaki na korki i na kapiszony. Albo ubezpieczenie tych plonów w PZU. Czy dostaną tyle ile w obecnym czasie wypłacają im myśliwi odszkodowań z własnych kieszeni?. "Ekologu" obudż się. I Odpowiedz mi mądrze, realnie Jak to widzi cała wasza grupa. A nie tylko ty. Jeden "zlitowany".
Janusz G

#155 Re:

2016-01-16 17:48

#148: -  

 o dokarmianiu już wiesz.  To w skrucie u mnie w kole

całorocznie oczyszczamy las z sideł a jest tego sporo każdy drut to jedno zwierze

przygotowujemy pasy zaporowe  

chronimy uprawy rolne, możemy przestać jeżeli ekolodzy będą płacić szkody

rozstawiamy i uzupełniamy lizawki

redukujemy szkodniki 

patrolujemy las ograniczając kłusownictwo

i wiele drobnych innych

a tak nawiasem mam temat dla ekologów aby zmusili leśników aby zlikwidowali grodzenia upraw leśnych

pozdrawiam


Gość

#156

2016-01-16 17:58

Jestem Myśliwym

Gość

#157

2016-01-16 19:07

Dlatego, że nie zgadzam się z fałszywymi oskarżeniami pseudo-ekologów i dziennikarzy w stosunku do rzeszy myśliwych

Gość

#158

2016-01-16 20:03

Bo podziwiam pracę myśliwych , ich pasję i wspaniałą kulturę z tym związaną !

Gość

#159 Re: Re:

2016-01-16 20:03

#155: Janusz G - Re:  

 I uważasz że to działania pozyteczne ? tez tak uwazam, choc patrolowanie lasu by ograniczać kłusownictwo i usuwanie sideł to pewnie to samo, dokarmianie i lizawki to raczej też to samo,. Ale mam jedno pytanie - czy te pożyteczne działania prowadziłbyś gdybyś nie mógł sobie ustrzelić dzika albo jelenia ? Szczerze to pewnie nie, do lasu byś chodził tylko na grzyby. Ale dlaczego nie, masz świadomość potrzeby twojego działania, nie robisz tego by sobie postrzelać, więc do dzieła. tak na próbę rób dalej to co robisz, płać składki tylko tak przez 2-3 lata odpuść sobie strzelanie. Zobaczymy na ile wystarczy ci wytrwałości i co jest prawdziwym powodem ktory pcha cię do lasu.


Gość

#160 Re:

2016-01-16 20:32

#21: -  

 


Gość

#161

2016-01-16 22:17

Bo jestem myśliwym i sygnalistą myśliwskim, szanuję tradycję i wiarę, a oszołomy z sekty LPM czy ci ludzie to wszyscy wegeterianie? Jeśli nie, to opłacają fermy hodowlane i pracowników w ubojniach , są tak naprawdę zleceniodawcami męczenia, więzienia, a następnie zabijania zwierząt, które nigdy nie zaznały tego co ich pobratyńcy z lasu i jeszcze jakie miały podłe życie, a o śmierci nie wspomnę. Kto tu zasługuje na miano mordercy? Ale zawsze można to robić w bialych rękawiczkach, kupując mięcho w hipermarketach.

Darz Bór!

 

 


Gość

#162

2016-01-16 23:07

Jako myśliwy widzę od wewnątrz jak to wszystko wygląda. Nie rozumiem ludzi, którzy las widzą tylko w tv i nie znają tradycji łowiectwa a oceniają bardzo głośno swoją niechęć do "morderców" zwierząt. To jest bardzo smutne ale jak często spotykane podejście ludzi.

Gość

#163

2016-01-16 23:09

Stop! Koniec kłamstwom wmawianym społeczeństwu tylko dlatego, że ludzie nie mając bladego pojęcia o łowiectwie i jej tradycji w naszej POLSKIEJ kulturze chcą decydować i gadać głupoty, już nie mówiąc o tym, że sami nic w kierunku dbania o przyrodę, lasy i pola nie robią, tylko patrzą na to by "hejtować" i poniżać. To jest wstyd dla nas myśliwych i szczególnie dla rządzących na tle Europy i żeby nie powiedzieć na skale światową. Mamy co pokazać, chęć i predyspozycje by działać, bo wiemy jak. Darz Bór!
Amanda

#164 Re:

2016-01-17 00:31

#1: -  

 Podpisuje sie ! 


Gość

#165

2016-01-17 06:35

Pseudoekolodzy posługujący się bredniami chcą zbić kapitał namawiając ludzi na datki włącznie z 1% odpisu od podatku. Ich absurdalne podeście do sprawy łowiectwa pozbawione zdroworozsądkowego myślenia sprawia, że nie zasługują na to!

Gość

#166

2016-01-17 07:49

Dbajmy o prawde

Gość

#167

2016-01-17 08:52

B.dora treść co do ogółu zagadnień. Brakuje mi odpowiedzi na zarzut iż to myśliwi piszą nową Ustawę dla siebie i pod siebie. Pytanie "A kto ma pisać? Ekonomiści a może lekarze, a my napiszemy dla nich." z pozdrowieniem Darz Bór

Gość

#168 Re:

2016-01-17 08:57

#161: -  

 A czy siebie zaliczasz do oszołomów z LPM ? Czy jesz mięso i wędlinę ? To o kim piszesz ? O sobie !!!!


Gość

#169

2016-01-17 09:00

Chciałbym by ktoś z myśliwych napisał co sądzi o corridzie ?


Gość

#170 Re:

2016-01-17 09:02

#165: -  

 Skoro myślistwo niesie tyle pożytku społecznego to dlaczego kółka myśliwskie nie występują o odpis 1% ?  Bo każdy sąd by ich wyśmiał, a normalni ludzie uznali to za bezczelność.

jarekpoznan

#171 Re:

2016-01-17 09:06

#1: -  

 jesteś myśliwym - jesteś mordercą i to jest fakt nie próbujcie wciskać kitu o dokarmianiach itp


Gość

#172

2016-01-17 09:25

Mało takich przykładów, gdy myśliwi wysypują karmę pod ambonę by zwabić zwierzynę i łatwo ja ustrzelić ? gdy polują przy pomostach nad drogami ? A argument "dbanie o przyrodę" w zamian za nagrodę w postaci zabicia jest infantylny, przypomina dziecięcą zabawę " tysiąc koni przepuszczamy a jednego zatrzymamy". Ciekawy czy ten zastrzelony dzik czy jeleń, gdyby myślał, to podzielałby argumenty mysliwych, że oddał życie w imię solidarności z tymi pozostałymi  "dokarmionymi", czy może wolałby byscie nie "dokarmiali" , a on mogł dalej życ. I mam pytanie dla tych myśliwych - obrońców przyrody - ile godzin w roku wbyliscie w lesie wyłącznie pracując na rzecz zwierzat, gdy nie zabraliście ze soba strzelby ( nawet tak na wszelki wypadek), a ile godzin mając ja na ramieniu ? Ciekawe jakie są proporcje ?


Gość

#173

2016-01-17 09:37

Pragnę aby wizerunek myśliwych w Polsce był uczciwy,lepszy i prawdziwy! Obawiam się o przyszłość myślistwa w Polsce! Myślistwo to nasze dobro narodowe, to nasza kultura i wielowiekowa tradycja nie można jej zafałszować!

Gość

#174

2016-01-17 09:47

".....Gdy umierał, nie wiedział, że to pocisk przeszył mu serce. Nie wiedział o tym też myśliwy, który potknął się i przypadkiem wystrzelił w lesie ponad 300 m dalej. Do czasu. Wieczorem przyszli policjanci i powiedzieli: zabił pan człowieka. To właściwie nie miało prawa się zdarzyć. Pocisk, który zabił Łukasza, przeleciał ponad 300 m przez las. Wystrzelił go 61-letni myśliwy.Tamtego wieczoru polował na dzika. Wypełnił dokumenty w kole łowieckim, wziął sztucer i poszedł do lasu. Szedł po lesie z nabitą, gotową do strzału bronią.

– Chodziłem, szukałem. Wiedziałem, że zaraz mogę wypatrzeć dzika. Rozglądałem się na boki... – mówi myśliwy i nagle milknie.

Kiedy wraca do opowieści, tłumaczy, że potknął się o gałąź w lesie. Broń zaczęła opadać. Wtedy jeszcze nie wiedział, że ten trwający kilka sekund moment będzie wielokrotnie opowiadał prokuratorom. A powołany przez nich biegły nie uwierzy, że trzymał broń zawieszoną przez ramię.

– Instynktownie ją złapałem, palec ześlizgnął się na spust. Broń wystrzeliła – mówi.

Z akt śledztwa: Biegły za wiarygodne uznał, iż strzał padł z odległości ponad 300 metrów od parkingu. Jego zdaniem jednak wersja, że doszło do oddania niekontrolowanego strzału z broni palnej zawieszonej na ramieniu – przy potknięciu się o leżące drzewo – nie jest możliwa do przyjęcia. W chwili wystrzału położenie lufy sztucera było bowiem w przybliżeniu poziome, wylot znajdował się na wysokości od 1 metra do około 178 cm od podłoża i skierowany był wzdłuż duktu leśnego.

Dziś myśliwy jest już nieprawomocnie skazany przez łęczycki sąd pierwszej instancji za nieumyślne spowodowanie śmierci Łukasza na karę roku więzienia w zawieszeniu na trzy lata.

Kiedy wyszedł na wolność po przesłuchaniu, nie miał odwagi pójść do domu Łukasza, chociaż miał do niego ledwie kilkaset metrów.

 Terazdo lasu chodzi bez broni. Po 20 latach przestał polować.

Jestem przeciw

#175

2016-01-17 10:00

Widziałam na youtube jak myśliwy dorosłemu psu obcina sekatorem ogon na żywca rechocząc przy tym ogromnie - taką miał uciechę, gdy zwierzę wyło z bólu. Sorki ale jeśli myśliwi tacy są święci to jakim cudem dopuszczają do swego grona takich zwyrodnialców? Albo to słynne rozbieranie jelenie żywcem - w dodatku uniewinnił ich sąd (też pewnie mysliwym był sędzia), bo rzekomo zwierzę w agonii nie czuje bólu. Jak to widzę to sama zapolowałabym na takich myśliwych, bo to bydło a nie ludzie. Wierzę, że są i normalni ludzie wśród nich ale spora część to zwyczajni tępi zwyrodnialcy... o czym mamy okazję przekonać się często oglądając filmiki z sytuacji urągających człowieczeństwu... a podobno człowiek to brzmi dumnie. Więc panowie myśliwi albo wyczyścicie swoje szeregi z takich zakał rodu ludzkiego albo nie dziwcie się później, że wasze hobby zostanie zakazane. Ale skoro zabijacie nie tak jak wilki, które zabijają najsłabsze i chore zwierzęta ... Wy przeciwnie te z najdorodniejszym porożem... to gdzie tu dobrostan przyrody macie na myśli???