Petycja przeciwko uchwale Sejmiku Smog Kraków

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji Petycja przeciwko uchwale Sejmiku Smog Kraków


Gość

#26

2016-03-15 18:11

Ciekawe jest to ,że w Szwecji, Holandii cze Niemczech palenie drewnem jest traktowane jako ekologiczne a nagle w Krakowie jest inaczej.

Wielu z nas ma przecież w domach instalację gazowe i wolałby przecież grzać bezobsługowo gazem tyle ,że koszt prawie 3X większy.

A do kogo nie można doprowadzić gazu ma palić olejem opałowym :)  to prawie tak jakby samochód zostawił na chodzie przed domem - i to ma być ekologia ? 


Gość

#27

2016-04-06 12:36

Zamiast wprowadzać odrazu zakaz palenia węglem i drewnem, może spróbować z piecami na ekogrozszek, jest to sporo tańsze dla użytkowników niż gaz. Pozatym więcej parków, zieleńców, drzew.

Gość

#28

2016-05-17 06:02

Najprościej jest wszystkiego zakazać.Niech się wypowiedzą eksperci z branży.

Gość

#29

2016-11-17 08:28

Opalam dom węglem, ale szczególnie zirytował mnie całkowity zakaz korzystania z kominków opalanych drewnem. Mam kominek, który wykorzystywany jest rekreacyjnie. Nie ogrzewam nim całego domu, a teraz tzw. "radni" wprowadzają całkowity zakaz. To najłatwiejsze podejście do sprawy. Najlepiej zakazać bez zastanowienia się nad alternatywnymi rozwiązaniami...

Gość

#30 Re:

2017-01-02 21:47

#1: -  

 Absolutnie się z tym nie zgadzam. Dziwnym zbiegiem okoliczności smog nasila się podczas mrozu w godzinach wieczornych/nocnych/porannych? Przecież widzę na co dzień gdzie najmocniej czuć odór i kiedy..... Pamiętam też jak było kiedyś - jaka była różnica.


Gość

#31 Re:

2017-01-02 21:48

#29: -  

 Wolność kończy się tam gdzie zaczyna się krzywda drugiego.

antyzakazowiec

#32 Re: Re:

2017-01-25 20:55

#31: - Re:  

 Szanowni Panstwo!

Jako osoba ktora kilka lat temu zainstalowala nowoczeny kominek aby obnizyc koszty ogrzewania domu gazem jestem teraz, jak wiele innych mieszkancow Krakowa w kropce. Oczekiwanie na wrzesien 2019 to jak oczekiwanie na wyrok. Wyrok za niewinnosc oczywiscie.

Wiekszosc posiadaczy kominkow uzywa ich jako dodatkowego zrodla ciepla a na codzien uzywa gazu do ogrzewania. Czy nasze kominki sa rzeczywiscie az tak szkodliwe dla zasmrodzonego przez samochody i sasiednie gminy miasta? Twierdze ze nie. Problem jest tez w zmasakrowanym przez deweloperow ukladzie urbanistycznym miasta oraz potwornym brudzie jaki zalega na ulicach Krakowa w okresie zimowym.

W podobnej sytuacji sa tez wlasciciele weglowych kotlow C.O. W cywilizowanych krajach najpierw edukuje sie ludzi jak palic aby nie szkodzic a potem egzekwuje ewentualne przypadki palenia np. smieciami. Jak wiemy nowoczesne kotly weglowe sa calkowicie bezpieczne dla srodowiska.

Istnieje na facebooku strona Stop Zakazowi: https://www.facebook.com/STOPZAKAZOWI/timeline. Niestety od jakiegos czasu prawie nic tam sie nie dzieje. Nie wiem z czego to wynika.

Jezeli do 2019 nic sie w naszej sytuacji nie zmieni a wyglada na to ze niestety nic, proponuje od zaraz rozpoczac dzialania majace na celu proby poprawienia naszej sytuacji.

Wszyscy, ktorzy zainstalowali w ostatnich kilku latach nowoczesne kotly C.O i kominki powinni zjednoczyc sily i np. zlozyc do sadu zbiorowy pozew przeciwko miastu o zwrot kosztow instalacji takich urzadzen. Pojedyncze protesty i pozwy nic tu nie dadza. Wydaje mi sie, ze tylko duza grupa ludzi jest w stanie zmusic wlodarzy miasta do normalnych ludzkich dzialan.

Jezeli ktos z Was ma jakies pomysly jak mozna by ta idiotyczna uchwale obalic lub zmodyfikowac, prosze piszcie na podanej wyzej stronie swoje pomysly i spostrzezenia.

Pozdrawiam.


Gość

#33 Re:

2018-05-27 19:58

#12: -